Najlepszy telewizor do gier

Najlepszy telewizor do gier

Telewizor, który będzie odpowiedni do gier, musi spełnić pewne wymagania. Na jakie parametry zwrócić uwagę i pod jakim kątem dokonać zakupu?

Czas opóźnienia

W rzeczywistości jest to główne kryterium, które nas interesuje (nazywane jest również opóźnieniem wejściowym). Tyle czasu zajmuje przetworzenie obrazu ze źródła sygnału – w naszym przypadku konsoli – zanim pojawi się on na ekranie. W związku z tym im mniejsze opóźnienie tym lepiej. Średnio w przypadku telewizorów liczba ta oscyluje wokół 60 ms. E-sportowcy i zapaleni gracze dążą do 10-15 ms, ale dla większości z nas odpowiednie są telewizory z opóźnieniem wejściowym 30 ms lub mniej. Problem w tym, że producenci nie zawsze wskazują ten parametr: jest raczej trudny do zmierzenia i zależy od rozdzielczości i trybów wyświetlania obrazu. Informacje o czasie opóźnienia można znaleźć na wyspecjalizowanych witrynach.

Częstotliwość odświeżania ekranu

Częstotliwość odświeżania to liczba klatek wyświetlanych przez telewizor na sekundę. Tutaj wszystko jest dokładnie odwrotnie: im wyżej, tym gładszy będzie obraz i tym bardziej zauważalna będzie zmiana szczegółów w dynamicznych scenach. Większość gier konsolowych nie obsługuje częstotliwości wyższych niż 60 Hz. Jeśli jednak zamierzasz również podłączyć telewizor do komputera i grać w strzelanki online, powinieneś rozważyć modele 120 Hz.

Rozdzielczość

Istnieją dwie opcje: telewizor 4K lub Full HD. Te ostatnie są już trudne do znalezienia w sprzedaży, ale nie powinieneś ich całkowicie spisywać na strary. Standard 4K czy Ultra HD istnieje od wielu lat, ale gry w tej rozdzielczości dopiero niedawno zaczęły pojawiać się masowo. Większość gier na konsole obecnej generacji wypuszczana jest w jakości Full HD, a tytuły w 4K można policzyć na jednym palcu. Jeśli kupujesz telewizor z myślą o kolejnej generacji, zdecydowanie warto wziąć modele z 4K. Jeśli planujesz grać na PS 4 i Xbox One, możesz ograniczyć się do Full HD, zwłaszcza jeśli możesz kupić telewizor w dobrej cenie. Nie bez znaczenia jest też rozmiar ekranu: różnicę w szczegółowości obrazu widać na przekątnych od 45 cali.

Wsparcie HDR

HDR jest zauważalny niezależnie od rozdzielczości i przekątnej. Technologia ta sprawia, że obraz jest lepszy i bardziej szczegółowy, dynamicznie zmieniając kontrast, co pozwala uzyskać prawdziwie czarne, ciemne i jasne światła. Jeśli pozwala na to twój budżet, najlepiej trzymać się modeli HDR.

Dostępność portów

Ważny punkt, o którym wiele osób zapomina. Twój telewizor powinien mieć wystarczającą liczbę portów HDMI, aby podłączyć konsolę i inne urządzenia, abyś nie musiał później bawić się rozgałęźnikami. Ważna jest też liczba złącz obsługujących HDMI 2.1 lub 2.0 – szczególnie przy zakupie telewizora z myślą o kolejnej generacji konsol.

Płaski lub zakrzywiony ekran

Tu wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Grając sam, możesz bezpiecznie kupić zakrzywione telewizory. W przeciwieństwie do standardowych modeli wyświetlacz takiego telewizora nie jest płaski, ale jest wycinkiem koła. W rezultacie każda część ekranu jest równomiernie oddalona od oczu, co daje wyjątkowe poczucie głębi i realizmu.

Sprawdź najlepsze telewizory do gier na http://mobilneakcesoria.pl/monitory-i-telewizory/ezqf/najlepsze-telewizory-do-gier-ktore-mozesz-kupic-juz-dzis.html

Previous Przewody głośnikowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Next Płytki matowe vs z połyskiem - które lepsze? Porównanie możliwości zastosowań

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nad Bałtykiem znowu gorąco

Zapowiada się, że tegoroczne lato będzie równie gorące, jak w roku poprzednim. Gorący sezon czeka też hotelarzy, ponieważ rodacy tłumnie szykują się na wakacje nad Bałtykiem. Kto jeszcze nie dokonał

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani za kradzieże zegarków i biżuterii

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej za kradzież nie uniknie 32-latek oraz jego wspólniczka, 20-letnia kobieta. 32-latek najpierw sam z jednego ze sklepów ukradł dwa zegarki o wartości 11 tys. zł,

Wiadomości 0 Comments

DODATKOWI POLICJANCI ZASILILI SZEREGI SOPOCKIEJ JEDNOSTKI

Od soboty 1 lipca nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców w Sopocie czuwa większa liczba policjantów. W sumie 10 dodatkowych funkcjonariuszy będzie wspólnie z miejscowymi mundurowymi dbać o bezpieczeństwo i porządek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź