5 Powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej

5 Powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej

Rozważasz skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej, ale chcesz najpierw dowiedzieć się więcej na temat korzyści? VHR omawia 5 powodów, dla których agencje rekrutacyjne są dobre dla biznesu.

Jak korzystanie z firmy rekrutacyjnej może pomóc Twojej firmie?

  1. Rozszerzony zasięg dla najlepszego talentu

Agencja rekrutacyjna będzie miała dostęp do najlepszych dostępnych talentów; obejmuje to dostęp do kandydatów, którzy aktywnie poszukują pracy, jak również do talentów obecnie zatrudnionych gdzie indziej.

Jeśli korzystają Państwo z usług agencji rekrutacyjnej, mają Państwo statystycznie większe szanse na uzyskanie dostępu do najlepszych osób poszukujących pracy na rynku; kandydaci aktywnie poszukujący nowego stanowiska pracy mają większe szanse na rejestrację w agencji rekrutacyjnej ze względu na ich efektywność. Większość agencji zamieszcza ogłoszenia o wolnych miejscach pracy na różnych tablicach ogłoszeń, rozumiejąc wartość logistyczną i marketingową wykorzystania każdej z nich – bezcenną wiedzę, do której można mieć dostęp tylko dzięki pracy w sektorze rekrutacji.

Znalezienie właściwych kandydatów może być czasami trudne, po prostu dlatego, że mogą być oni trudni do znalezienia. Jeśli kandydaci nie pozycjonują się jako „aktywnie poszukujący pracy”, to najprawdopodobniej mają do dyspozycji zaufaną, specjalistyczną firmę rekrutacyjną, która zobowiązuje się do składania podań o pracę w ich imieniu – jest to dostęp do „puli talentów”, która w przeciwnym razie może być nieosiągalna.

Agencje rekrutacyjne mają wiele sieci – każdy konsultant ma potencjał, aby wykorzystać swoje sieci do połączenia się z właściwymi osobami.

  1. Oszczędność czasu

Powszechnie wiadomo, że w biznesie czas to pieniądz, jednak jeśli korzystasz z usług agencji rekrutacyjnej, oszczędzasz czas. Agencje rekrutacyjne oszczędzają Twój czas w biznesie, ponieważ zajmują się pierwszymi krokami w procesie rekrutacji. Koniec z przesiewaniem aplikacji i życiorysów, agencja rekrutacyjna zadba o to, aby czas, który spędzasz w procesie aplikacyjnym, mądrze spędziłeś na oglądaniu tych, które warto rozważyć.

Na tym jednak nie koniec; agencja rekrutacyjna zaplanuje potem rozmowy kwalifikacyjne i przygotuje kandydatów ze wszystkimi informacjami, jakich potrzebują – wystarczy, że się przygotują i pojawią!

Agencje rekrutacyjne zajmują się wszystkimi sprawami administracyjnymi, takimi jak: komunikacja ze zwycięskimi kandydatami i odrzuconymi zgłoszeniami, a także weryfikacją informacji o kandydatach, takich jak kwalifikacje i referencje.

Jeśli firma zdecyduje się na skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej, skrócą one czas i zasoby wewnętrzne potrzebne do poświęcenia się rekrutacji; może to prowadzić do szybszej zmiany w obsadzaniu wolnych stanowisk i zwiększenia efektywności organizacji.

  1. Usługi dodatkowe

Agencje rekrutacyjne przeprowadzają prześwietlanie kandydatów, co ma zasadnicze znaczenie przy rozważaniu potencjalnych pracowników; może to być naprawdę czasochłonne, ponieważ wiąże się ze śledzeniem referencji, przeprowadzaniem wstępnych rozmów kwalifikacyjnych i upewnieniem się, że kandydat odpowiada obietnicom złożonym w CV. Kolejnym powodem, dla którego warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej jest fakt, że firma może być pewna, że każdy napotkany kandydat zdał już wstępne testy w ramach usług dodatkowych.

Ważne jest, aby rozważyć dodatkowe usługi świadczone przez agencję rekrutacyjną przy dokonywaniu wyboru, które z nich są korzystne, na przykład: testy psychometryczne, rekrutacja kontraktowa i stała, executive search, wsparcie projektów i usługi zarządzane.

VHR oferuje usługi szkolenia lotniczego online dla kandydatów, więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Jeśli w Twojej firmie dostępne jest stanowisko z niepewną pensją, agencja rekrutacyjna jest idealnie przygotowana, aby zapewnić Ci dokładną stawkę rynkową, wykorzystując dane dotyczące pensji i znajomość lokalnego rynku. Większość agencji rekrutacyjnych wykorzystuje strony internetowe, takie jak Glassdoor i Indeed, do porównywania wynagrodzeń i oczekiwanych stawek dla kandydatów.

  1. Ekspertyza: Wiedza o rynku

Często wymagania kandydata mogą być specyficzne i trudne do znalezienia; w tym przypadku wiedza branżowa i znajomość rynku okazuje się bezcenna. Na przykład, jeśli zatrudniasz menedżera, możesz potrzebować ekspertyzy i wiedzy na temat aktualnych przepisów dotyczących rekrutacji – agencja powinna znać wszystkie istotne wymagania i obowiązujące przepisy prawne.

Po nawiązaniu relacji z agencją rekrutacyjną, której ufasz, Twoje przyszłe zatrudnienie będzie łatwiejsze, ponieważ agencja będzie świadoma cech, które są potrzebne, aby dopasować się do Twojej firmy. Najlepsze agencje rekrutacyjne będą działać jako partnerzy i współpracownicy, a także będą Państwa oczami i uszami na rynku.

Rekruterzy są specjalistami w swojej branży i mogą regularnie informować zespół rekrutacyjny o tym, co się dzieje. Rekruterzy ci będą wiedzieć: jak dotrzeć do najlepszych dostępnych talentów, stawki płac, oczekiwania związane z karierą zawodową, obecne zawiłości w zatrudnianiu pracowników, dostępne zestawy umiejętności i niedobory. Na przykład, jeśli istnieje problem ze znalezieniem tej samej jakości kandydatów w innych ważnych firmach, wówczas specjaliści ds. rekrutacji będą w stanie doradzić alternatywne rozwiązania.

  1. Krótkoterminowe i długoterminowe oszczędności kosztów

Agencje rekrutacyjne będą miały przydziały na wszystkich najwyższych tablicach ogłoszeń o pracę, więc możesz mieć pewność, że ogłoszenie o pracy w Twojej firmie jest na właściwym miejscu – umieszczanie pojedynczych, jednorazowych ofert pracy w agencjach reklamowych może być kosztowne.

Koszt przesiewania CV i prowadzenia wstępnych rozmów sumuje się, jednak jeśli firma korzysta z usług agencji rekrutacyjnej, to nie tylko koszt ten jest zredukowany, ale także istnieje możliwość, aby osoba rekrutująca pomogła wynegocjować najlepsze wynagrodzenie (udzielając zarówno wskazówek, jak i porad dotyczących tego, co jest godziwym wynagrodzeniem), co daje większe szanse na zatrudnienie najlepszego kandydata.

Previous Rodzaje programów terapeutycznych
Next Jakie są rodzaje protez zębowych?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Wiedza na temat wyboru agencji rekrutacyjnej jest ważna zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Firmy, które wolą zlecać na zewnątrz proces poszukiwania i sprawdzania ofert pracy, muszą wziąć

Strefa Biznesu 0 Comments

Gdańska Wyspa Spichrzów doczeka się zabudowy

W Gdańsku coraz więcej deweloperów koncentruje swoje plany projektowe wokół morza i wody. W takich przymorskich dzielnicach jak Brzezno, Przymorze, Zaspa czy Jelitkowo w ostatnich miesiącach pojawiają się kolejne budowy. Firma Dekpol

Strefa Biznesu 0 Comments

Ulga na działalność badawczo-rozwojową dla przedsiębiorców rozliczających podatek dochodowy na formularzu deklaracji PIT 36

Od stycznia 2016 roku ulga na nowe technologie została zastąpiona przez ulgę na działalność badawczo-rozwojową (tzw. ulga B+R). Z ulgi tej mogą skorzystać: Podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą i opłacający

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź