5 Rzeczy, które należy przestać robić, jeśli kochasz alkoholika

5 Rzeczy, które należy przestać robić, jeśli kochasz alkoholika

Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z pijaną matką w czasie wakacji, czy jak możesz jej pomóc? Czy przyjaciele powiedzieli ci, że jesteś pomocnikiem dla współmałżonka? Czy uważasz, że cierpisz z powodu problemów alkoholowych ukochanej osoby?

Może być trudno usłyszeć, że trzeba się zmienić, gdy ukochana osoba żyje z alkoholizmem. Przecież to jest ich problem, prawda? Niestety, można zmienić tylko siebie, a jedynym sposobem, w jaki można przerwać i zmienić obecny przebieg interakcji z osobami z zaburzeniami używania substancji, jest zmiana swoich reakcji.

Ci, którzy żyją lub żyli z aktywnymi alkoholikami lub osobami zmagającymi się z nałogiem, stwierdzają, że doświadczenie to głęboko ich dotknęło. Wiele razy frustracja i stres mogą być spowodowane przez własne działania i wybory.

Dostosowując swoje podejście i stosunek do problemu, możesz umieścić go w innej perspektywie, tak aby nie zdominował już twoich myśli i życia. Pod pewnymi względami świadomość, że możesz zmienić swoje podejście i postawę, daje Ci siłę.

Nie musisz już dłużej robić niektórych rzeczy, które robisz w swoim tańcu z osobą uzależnioną. Oto 10 rzeczy, które możesz przestać robić, a które mogą pomóc zmniejszyć presję.

1. Obwinianie siebie

To typowe dla alkoholików, że próbują zrzucać winę za swoje picie na okoliczności lub inne osoby z ich otoczenia, także te, które są im najbliższe. Często zdarza się, że alkoholik mówi: „Jedynym powodem, dla którego piję, jest to, że ty… ”

Nie wciskaj się w to. Jeśli twój ukochany jest prawdziwym alkoholikiem, to będzie pił bez względu na to, co zrobisz lub powiesz. To nie twoja wina. Uzależnili się od alkoholu i nic nie stanie między nimi a wybranym przez nich narkotykiem.

2. Biorąc to osobiście

Kiedy alkoholicy obiecują, że już nigdy nie będą pić, ale niedługo potem wracają do picia jak zawsze, członkom rodziny łatwo jest przyjąć złamane obietnice i kłamstwa osobiście. Możecie myśleć: „Jeśli naprawdę mnie kocha, nie okłamałaby mnie”.

Ale jeśli naprawdę uzależnili się od alkoholu, ich chemia mózgu mogła się zmienić do tego stopnia, że są całkowicie zaskoczeni niektórymi z dokonywanych przez siebie wyborów. Mogą nie mieć kontroli nad własnymi decyzjami.

3. Próbując go kontrolować

Wielu członków rodziny alkoholików oczywiście próbuje wszystkiego, co może im się wydawać, aby ich ukochana osoba przestała pić. Niestety, zazwyczaj powoduje to, że członkowie rodziny alkoholika czują się samotni i sfrustrowani. Możesz sobie wmówić, że na pewno jest coś, co możesz zrobić. Ale rzeczywistość jest taka, że nawet alkoholicy nie potrafią kontrolować swojego picia, starają się jak mogą. Nawet wiedząc o tym, możesz nadal chcieć pomóc swojej ukochanej osobie, gdy znajduje się ona w środku kryzysu.

4. Niech się stanie kryzys

Dla tych, którzy kochają kogoś, kto żyje z uzależnieniem, bardzo trudno jest usiąść z założonymi rękami i pozwolić, aby kryzys rozgrywał się w pełni. Kiedy ktoś, kogo kochasz, osiągnie punkt w użyciu substancji, kiedy dostanie DUI, straci pracę lub zostanie wtrącony do więzienia, może być trudne do zaakceptowania koncepcja, że najlepszą rzeczą, jaką można zrobić w tej sytuacji jest nie robić nic.

Może się wydawać, że jest to sprzeczne ze wszystkim, w co wierzysz. Niestety, to powoduje, że cykl powtarza się… w nieskończoność. Nie musisz stwarzać kryzysu, ale uczenie się oderwania pomoże ci pozwolić na kryzys – taki, który może być jedynym sposobem na stworzenie zmiany.

5. Próbując ją wyleczyć

Nie popełnij błędu, alkoholizm i uzależnienie od alkoholu to podstawowe, przewlekłe i postępujące choroby, które czasami mogą być śmiertelne. Nie jesteś pracownikiem służby zdrowia, a nawet jeśli jesteś, nie powinieneś ponosić odpowiedzialności za leczenie przyjaciół lub członków rodziny. Nie jesteś wyszkolonym doradcą ds. nadużywania substancji, i znów, nawet jeśli jesteś, Twoja rola nie powinna być doradcą. Tak się składa, że kochasz kogoś, kto prawdopodobnie będzie potrzebował profesjonalnego leczenia, aby odzyskać zdrowie. To jest ich odpowiedzialność, nie twoja.

Możesz rozważyć rodzinną interwencję. Zanim zastanowisz się nad sposobami przeprowadzenia interwencji, przeczytaj chwilę dalej o tym, jak dbać o siebie – nie tylko o siebie, ale ponieważ często jest to jedyny sposób, w jaki osoba uzależniona otrzyma pomoc, której potrzebuje.

6. Zakrycie go

W kręgach rehabilitacyjnych jest żart o alkoholiczce w zaprzeczeniu, która krzyczy: „Nie mam problemu, więc nie mówcie nikomu!” Alkoholicy zazwyczaj nie chcą, aby ktokolwiek znał poziom spożycia alkoholu, ponieważ jeśli ktoś dowie się o pełnym zakresie problemu, może spróbować pomóc. Jeśli członkowie rodziny próbują „pomóc” (umożliwić alkoholikowi), kryjąc się za jego piciem i wymyślając dla nich wymówki, grają od razu w grę o zaprzeczenie alkoholika. Otwarte i uczciwe podejście do problemu jest najlepszym rozwiązaniem.

https://alkoholizmpomoc.pl/

Previous Wymiana tablicy rejestracyjnej
Next Lista kontrolna zaopatrzenia biurowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?

Półki drogerii uginają się od kosmetyków. Regularnie do tych świetnie znanych dołączają nowe. Do stosunkowo mało jeszcze znanych należą kosmetyki mineralne. Mimo że są dostępne od niedawna, to już zdążyły

Life&Style 0 Comments

Właściwości i zastosowanie zimnotłoczonego oleju rzepakowego

Olej rzepakowy nie ma dobrej sławy w naszym kraju. Powodem tego jest niestety fakt, iż uprawiany w dawnych czasach rzepak zawierał szkodliwy dla zdrowia kwas erukowy. Na szczęście, już od

Life&Style 0 Comments

Wszedłem w biznes deweloperski. Zajmuję się dużymi projektami

Wokalista pracuje obecnie nad swoim pierwszym projektem na rynku deweloperskim. Nie rezygnuje też z działalności w środowisku artystycznym. Kończy pracę nad płytą, przygotowuje również duże muzyczne show, które ma wprowadzić na rynek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź