68-latek odpowie za znęcanie się

68-latek odpowie za znęcanie się

Sopoccy policjanci zatrzymali 68-latka, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał i bił swoją żonę. Sprawca usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do żony oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

W miniony poniedziałek (27 maja br.) około godz. 15.00 oficer dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań agresywny mężczyzna pobił kobietę. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Interweniujący mundurowi dowiedzieli się od zgłaszającej, że jej mąż będąc pod wpływem alkoholu wyzywał ją, szarpał i bez żadnego powodu pobił. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana kobieta doznała obrażeń ciała. Będący w mieszkaniu 68-letni sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu.

Wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że takie zachowania trwają już od kilku lat, dlatego sporządzili niebieską kartę i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się.

Wczoraj 68-letni sprawca został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do żony oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

Previous Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego
Next Myjka fryzjerska

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

27 MEDALI POLSKICH POLICJANTÓW NA ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH SŁUŻB MUNDUROWYCH W LOS ANGELES

16 sierpnia br. po 10 dniach rywalizacji zakończyły się w Los Angeles XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach po raz kolejny (poczynając od 2005) wystartowała dziewięcioosobowa reprezentacja Policji. Wśród

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczna S6”, czyli więcej patroli na Obwodnicy Trójmiasta

Policjanci stale prowadzą nadzór nad Obwodnicą Trójmiasta. W ostatnim czasie w ramach akcji „Bezpieczna S6” patrolują najbardziej obciążoną drogę w naszym województwie i wyłapują kierowców, którzy nie stosują się do

Wiadomości 0 Comments

Nocny dyżur nietrzeźwej dentystki

W dniu 08.04.2018 o godz. 0:10 policjanci z komisariatu w Osowie skontrolowali stan trzeźwości 40-latki, która jako dyżurujący lekarz stomatolog przeprowadziła zabieg. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiecie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź