8 osób w aucie kierowanym przez nietrzeźwego 21-latka

8 osób w aucie kierowanym przez nietrzeźwego 21-latka

W miniony weekend sopoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Wśród nich był mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował bmw 728. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że oprócz kierowcy autem podróżowało 7 osób. 21-letni sprawca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania.

W miniony weekend sopoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-37 lat, którzy kierowali samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat pokazał u nich od ponad 0,5 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę kierowcy bmw 728. W niedzielę około godz. 4.00 rano podczas kontroli drogowej na Alei Niepodległości funkcjonariusze ustalili, że mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy kierował autem mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila alkoholu. Policjanci ustalili też, że przewozi on samochodem o 3 osoby więcej niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym. Samochodem podróżowało łącznie 8 osób, mimo że pojazd zarejestrowany był na pięć osób. 21-letni sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy, a auto odholowano na parking policyjny. Sprawca, gdy tylko wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się.

W trakcie weekendu sopoccy policjanci dzięki postawie świadka wyeliminowali z dalszej jazdy także 36-latka z Gdyni. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierował oplem. Dalszą jazdę udaremniono także 37-letniemu mieszkańcowi Gdańska. 37-latek wsiadł za kierownicę skody octavia mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Previous Koniec "Mieszkania dla Młodych"? Jest wiele alternatyw.
Next Strugaczka elektryczna - praktyczne wyposażenie do biura

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI RUCHU DROGOWEGO KONTROLOWALI SAMOCHODY CIĘŻAROWE I BUSY

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chojnickiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości

Wiadomości 0 Comments

DŹWIG STOCZYŁ SIĘ NA SAMOCHÓD OSOBOWY

Policjanci sprawdzają co było przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj o godzinie 14.30 na ul. Malczewskiego w Sopocie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca, który kierował pojazdem specjalnym

Wiadomości 0 Comments

Areszt za ugodzenie nożem

Dzięki pracy policjantów z komisariatu V i Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa odpowiedzialności karnej nie uniknie 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kilka dni temu zaatakował nożem swojego 23-letniego znajomego, który z obrażeniami ciała

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!