8 osób w aucie kierowanym przez nietrzeźwego 21-latka

8 osób w aucie kierowanym przez nietrzeźwego 21-latka

W miniony weekend sopoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzy osoby, które będąc pod wpływem alkoholu kierowały samochodem. Wśród nich był mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy, który mając ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował bmw 728. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili też, że oprócz kierowcy autem podróżowało 7 osób. 21-letni sprawca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania.

W miniony weekend sopoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21-37 lat, którzy kierowali samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat pokazał u nich od ponad 0,5 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę kierowcy bmw 728. W niedzielę około godz. 4.00 rano podczas kontroli drogowej na Alei Niepodległości funkcjonariusze ustalili, że mieszkający w Gdańsku 21-letni obywatel Ukrainy kierował autem mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila alkoholu. Policjanci ustalili też, że przewozi on samochodem o 3 osoby więcej niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym. Samochodem podróżowało łącznie 8 osób, mimo że pojazd zarejestrowany był na pięć osób. 21-letni sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy, a auto odholowano na parking policyjny. Sprawca, gdy tylko wytrzeźwiał, na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się.

W trakcie weekendu sopoccy policjanci dzięki postawie świadka wyeliminowali z dalszej jazdy także 36-latka z Gdyni. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierował oplem. Dalszą jazdę udaremniono także 37-letniemu mieszkańcowi Gdańska. 37-latek wsiadł za kierownicę skody octavia mając ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Previous Koniec "Mieszkania dla Młodych"? Jest wiele alternatyw.
Next Strugaczka elektryczna - praktyczne wyposażenie do biura

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WERYFIKACJA MIEJSC WSKAZANYCH W APLIKACJI KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Gdyńscy policjanci już od lipca 2016 roku weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informację

Wiadomości 0 Comments

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Policjanci ze Zblewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym ranny został 38-letni mieszkaniec Bytowa. Do zdarzenia doszło, gdy jadący ciężarowym citroenem mężczyzna uderzył w tył ciężarówki, której kierowca zatrzymał się

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli narkotyki i dopalacze w mieszkaniu 24-latka

Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 24 -letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu blisko 80 gramów substancji, które zostały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!