ATAK NA NAFTOPORT! – ĆWICZENIA SŁUŻB

ATAK NA NAFTOPORT! – ĆWICZENIA SŁUŻB

Na teren Naftoportu przedostał się mężczyzna i podłożył ładunki wybuchowe. To początek scenariusza ćwiczeń, jakie wczoraj przeprowadzili policjanci wspólnie z pracownikami ochrony, strażą pożarną i innymi podmiotami zaangażowanymi w zapewnienie bezpieczeństwa. Tego typu działania to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb.

Akcja rozgrywa się na terenie Naftoportu w Gdańsku. Na teren przedsiębiorstwa przedostał się mężczyzna i podłożył ładunki wybuchowe. Chwilę później pracownicy otrzymują telefon z informacją o podłożeniu bomby. Do akcji wkraczają pracownicy ochrony Naftoportu – teren został odgrodzony i wyznaczono strefę bezpieczeństwa.

Na miejsce natychmiast jadą też policjanci, straż pożarna i inne podmioty zaangażowane w zapewnienie bezpieczeństwa. Teren działań zostaje rozszerzony, a w komendzie miejskiej powołany zostaje sztab kryzysowy, który koordynuje działania wszystkich służb. Zarządzona zostaje też ewakuacja ludzi. W okolicy Naftoportu funkcjonariusze z gdańskiej drogówki udrażniają przejazd pojazdom Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji.

W pewnym momencie dochodzi do eksplozji jednego z podłożonych ładunków. Drugi zostaje zabezpieczony przez policyjnych antyterrorystów i zneutralizowany. Służby stwierdzają, że wybuch spowodował rozszczelnienie instalacji, wyciek paliwa i pożar. Do powietrza wydostają się niebezpieczne substancje.

Tak wyglądały wczorajsze działania, które odbyły się na terenie Naftoportu i w jego okolicy. Ćwiczenia koordynowały działania wszystkich służb, nie tylko Policji, czy Straży Pożarnej, ale też pracowników ochrony i innych podmiotów zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Gdańska. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian umiejętności i współpracy dla wszystkich służb. Dzięki tym działaniom mogli oni sprawdzić swoją gotowość i sposób reagowania w sytuacji zagrożenia.

Previous BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE
Next TRZY OSOBY ZATRZYMANE W ZWIĄZKU ZE ŚMIERTELNYM POBICIEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA DNIU OTWARTYM RADY MIASTA GDAŃSKA

Policjanci z komendy miejskiej uczestniczyli w Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. Impreza odbyła się w minioną sobotę w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie w Gdańsku. Poprzez konkursy i zabawę

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z MIESZKAŃCAMI GDAŃSKA

Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z seniorami. Spotkanie będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyło się w siedzibie Związku Mniejszości Niemieckiej przy

Wiadomości 0 Comments

ZDĄŻYŁA UCIEC TUŻ PRZED WYBUCHEM GAZU

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu oraz pożaru pawilonu gastronomicznego w centrum tego miasta. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, będąca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!