BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

Wczoraj przed południem w kwidzyńskim zakładzie karnym doszło do buntu osadzonych tam więźniów. Ponadto pod bramą główną zakładu grupa agresywnych mężczyzn domagała się uwolnienia mężczyzny odbywającego karę więzienia. Reakcja policji i służby więziennej była natychmiastowa. Całe zdarzenie zostało zaaranżowane, a jego celem były ćwiczenia pozwalające doskonalić umiejętności współpracy służb.

Wczoraj około godz. 10.00 przed Zakładem Karnym w Kwidzynie funkcjonariusze policji i służby więziennej wspólnie ćwiczyli opanowanie grupy agresywnych mężczyzn. Według przyjętego scenariusza, kilkunastu osadzonych po zakończonym spacerze odmówiło powrotu do cel. Więźniowie poprzez głośne okrzyki i nawoływania zachęcali innych osadzonych do przyłączenia się do buntu. W jednostce ogłoszono alarm. Negocjacje nie przyniosły skutku, dlatego zastosowano rozwiązanie siłowe.

W tym samym czasie kilkuosobowa grupa agresywnych mężczyzn zebrała się pod bramą Zakładu Karnego w Kwidzynie, krzyczeli, rzucali butelkami i napierali na bramę więzienia. Wszystko po to, by wymusić wypuszczenie jednego z osadzonych. Próby przywrócenia porządku w rejonie więzienia nie przyniosły rezultatów. O całym zdarzeniu została powiadomiona Policja.

Komendant miejscowej jednostki policji zarządził skierowanie na miejsce zdarzenia dwóch wzmocnionych patroli policji wyposażonych w sprzęt PZ, oraz patrol „drogówki” mający zablokować ruch drogowy w obrębie działań.

Podejmujący na miejscu interwencję policjanci zostali zaatakowani przez agresorów. Funkcjonariusze przy pomocy środków przymusu bezpośredniego i przy aktywnej współpracy funkcjonariuszy z zakładu karnego, obezwładnili i zatrzymali napastników.

Działania miały na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz wypracowanie zasad współdziałania różnych służb w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia.

Previous 22-LATEK NA SWOJEJ POSESJI HODOWAŁ KRZEWY KONOPI. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next ATAK NA NAFTOPORT! – ĆWICZENIA SŁUŻB

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Osiem osób zatrzymanych za pobicie

Kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali osiem osób podejrzewanych o pobicie 23–latka na peronie SKM w Gdyni Głównej. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba niepełnoletnia, pozostali to osoby w

Wiadomości 0 Comments

EWAKUACJA SZKOŁY W PRZEJAZDOWIE

Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim pod nadzorem pruszczańskiej prokuratury wyjaśniają sprawę zasłabnięcia kilkunastu uczniów z publicznego gimnazjum w Przejazdowie. W czwartek (09 marca br.) o godz. 11.10

Wiadomości 0 Comments

Z eskortą policji do porodu

Wczoraj w ciągu jednej godziny policjanci z gdańskiej drogówki mieli dwa nietypowe pilotaże – poproszeni o pomoc przez kierowców subaru i forda, pilotowali do szpitala auta z rodzącymi kobietami. Funkcjonariusze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!