BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

Wczoraj przed południem w kwidzyńskim zakładzie karnym doszło do buntu osadzonych tam więźniów. Ponadto pod bramą główną zakładu grupa agresywnych mężczyzn domagała się uwolnienia mężczyzny odbywającego karę więzienia. Reakcja policji i służby więziennej była natychmiastowa. Całe zdarzenie zostało zaaranżowane, a jego celem były ćwiczenia pozwalające doskonalić umiejętności współpracy służb.

Wczoraj około godz. 10.00 przed Zakładem Karnym w Kwidzynie funkcjonariusze policji i służby więziennej wspólnie ćwiczyli opanowanie grupy agresywnych mężczyzn. Według przyjętego scenariusza, kilkunastu osadzonych po zakończonym spacerze odmówiło powrotu do cel. Więźniowie poprzez głośne okrzyki i nawoływania zachęcali innych osadzonych do przyłączenia się do buntu. W jednostce ogłoszono alarm. Negocjacje nie przyniosły skutku, dlatego zastosowano rozwiązanie siłowe.

W tym samym czasie kilkuosobowa grupa agresywnych mężczyzn zebrała się pod bramą Zakładu Karnego w Kwidzynie, krzyczeli, rzucali butelkami i napierali na bramę więzienia. Wszystko po to, by wymusić wypuszczenie jednego z osadzonych. Próby przywrócenia porządku w rejonie więzienia nie przyniosły rezultatów. O całym zdarzeniu została powiadomiona Policja.

Komendant miejscowej jednostki policji zarządził skierowanie na miejsce zdarzenia dwóch wzmocnionych patroli policji wyposażonych w sprzęt PZ, oraz patrol „drogówki” mający zablokować ruch drogowy w obrębie działań.

Podejmujący na miejscu interwencję policjanci zostali zaatakowani przez agresorów. Funkcjonariusze przy pomocy środków przymusu bezpośredniego i przy aktywnej współpracy funkcjonariuszy z zakładu karnego, obezwładnili i zatrzymali napastników.

Działania miały na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz wypracowanie zasad współdziałania różnych służb w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia.

Previous 22-LATEK NA SWOJEJ POSESJI HODOWAŁ KRZEWY KONOPI. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next ATAK NA NAFTOPORT! – ĆWICZENIA SŁUŻB

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próbował przejechać policjanta – był pod wpływem narkotyków

Policjanci z Czerska wnioskują o zastosowanie aresztu wobec 21-letniego mężczyzny, który będąc pod wpływem środków odurzających, podczas prowadzonej interwencji przez policjanta wydziału kryminalnego, próbował go przejechać. Funkcjonariusz z obrażeniami trafił

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju na 12-latku

Kryminalni z komisariatu na Oruni zatrzymali mężczyznę, który 30 kwietnia tego roku dokonał rozboju na 12-latku. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. W miniony piątek prokurator zastosował wobec

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczna S6”, czyli więcej patroli na Obwodnicy Trójmiasta

Policjanci stale prowadzą nadzór nad Obwodnicą Trójmiasta. W ostatnim czasie w ramach akcji „Bezpieczna S6” patrolują najbardziej obciążoną drogę w naszym województwie i wyłapują kierowców, którzy nie stosują się do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź