BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

BUNT WIĘŹNIÓW I AGRESORZY POD ZAKŁADEM KARNYM. ĆWICZENIA DOWÓDCZO-SZTABOWE

Wczoraj przed południem w kwidzyńskim zakładzie karnym doszło do buntu osadzonych tam więźniów. Ponadto pod bramą główną zakładu grupa agresywnych mężczyzn domagała się uwolnienia mężczyzny odbywającego karę więzienia. Reakcja policji i służby więziennej była natychmiastowa. Całe zdarzenie zostało zaaranżowane, a jego celem były ćwiczenia pozwalające doskonalić umiejętności współpracy służb.

Wczoraj około godz. 10.00 przed Zakładem Karnym w Kwidzynie funkcjonariusze policji i służby więziennej wspólnie ćwiczyli opanowanie grupy agresywnych mężczyzn. Według przyjętego scenariusza, kilkunastu osadzonych po zakończonym spacerze odmówiło powrotu do cel. Więźniowie poprzez głośne okrzyki i nawoływania zachęcali innych osadzonych do przyłączenia się do buntu. W jednostce ogłoszono alarm. Negocjacje nie przyniosły skutku, dlatego zastosowano rozwiązanie siłowe.

W tym samym czasie kilkuosobowa grupa agresywnych mężczyzn zebrała się pod bramą Zakładu Karnego w Kwidzynie, krzyczeli, rzucali butelkami i napierali na bramę więzienia. Wszystko po to, by wymusić wypuszczenie jednego z osadzonych. Próby przywrócenia porządku w rejonie więzienia nie przyniosły rezultatów. O całym zdarzeniu została powiadomiona Policja.

Komendant miejscowej jednostki policji zarządził skierowanie na miejsce zdarzenia dwóch wzmocnionych patroli policji wyposażonych w sprzęt PZ, oraz patrol „drogówki” mający zablokować ruch drogowy w obrębie działań.

Podejmujący na miejscu interwencję policjanci zostali zaatakowani przez agresorów. Funkcjonariusze przy pomocy środków przymusu bezpośredniego i przy aktywnej współpracy funkcjonariuszy z zakładu karnego, obezwładnili i zatrzymali napastników.

Działania miały na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz wypracowanie zasad współdziałania różnych służb w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia.

Previous 22-LATEK NA SWOJEJ POSESJI HODOWAŁ KRZEWY KONOPI. ZOSTAŁ ZATRZYMANY
Next ATAK NA NAFTOPORT! – ĆWICZENIA SŁUŻB

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SEZON MOTOCYKLOWY CZAS ZACZĄĆ!

Wiosna powitała nas już kilkoma ciepłymi dniami, podczas których temperatury sięgały nawet 20 stopni. Piękna, słoneczna pogoda spowodowała, że wielu motocyklistów – tak bardzo przecież oczekujących na dobrą pogodę –

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIA POLICJANTÓW DROGÓWKI WSPÓLNIE Z ITD

Ciągle wzrastające natężenie ruchu pojazdów ciężarowych wymusza na Policji nieustanne podnoszenie kwalifikacji odnośnie kontroli tego typu pojazdów przez policjantów drogówki. Pomorscy funkcjonariusze mają możliwość pogłębienia znajomości przepisów podczas szkoleń organizowanych

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI INFORMUJĄ O UTRUDNIENIACH W RUCHU DROGOWYM

Policjanci informują, że w związku z jutrzejszym „Marszem Równości” i pozostałymi zgromadzeniami publicznymi, które odbędą się w Gdańsku należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Apelujemy o korzystanie z objazdów!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!