Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?

Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?

Półki drogerii uginają się od kosmetyków. Regularnie do tych świetnie znanych dołączają nowe. Do stosunkowo mało jeszcze znanych należą kosmetyki mineralne. Mimo że są dostępne od niedawna, to już zdążyły podbić serca wielu kobiet.

Czym kosmetyki mineralne różnią się od innych?

Kosmetyki mineralne mają zdecydowanie krótszy skład niż kosmetyki tradycyjne. Do produkcji kosmetyków mineralnych nie są używane żadne substancje chemiczne. W składzie kosmetyków mineralnych znajdziemy wyłącznie naturalne składniki. Czytając ich skład przekonamy się, że surowcami bardzo często wykorzystywanymi do ich produkcji są minerały. W składzie kosmetyków mineralnych znajdziemy dwutlenek tytanu, mikę lub tlenek cynku. Wśród kosmetyków mineralnych nie brakuje tych kolorowych. Wśród składników niezbędnych do produkcji kolorowych kosmetyków nie może zabraknąć nadających im kolor tlenku żelaza, manganu czy chromu. Częstym dodatkiem do kolorowych kosmetyków mineralnych jest także ultramaryna.

Zalety kosmetyków mineralnych

Kosmetyki te mają mnóstwo zalet. W ich składzie nie znajdziemy sztucznych substancji zapachowych, wosków i konserwantów. Dzięki temu kosmetyków tych mogą używać osoby cierpiące na alergię czy osoby z cerą dostarczającą różnych problemów. Kosmetyki mineralne są wyjątkowo delikatne. Gęsta konsystencja to ich kolejny plus, gdyż dzięki niej są bardzo ekonomiczne. Tlenek cynku, który często wchodzi w skład kosmetyków mineralnych ma właściwości przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe. Kosmetyki te doskonale koją podrażnioną skórę.

Zobacz jakie jeszcze zalety mają kosmetyki mineralne. Więcej – http://patrycja-zarychta.pl/ >>

Ograniczony, bardzo krótki skład kosmetyków mineralnych sprawia, że są one bardzo chętnie wybierane przez kobiety spodziewające się dziecka.

Szeroki wybór kosmetyków mineralnych

Kosmetyków mineralnych jest mnóstwo. Możemy kupić mineralne podkłady, korektory, róże, tusze do rzęs i cienie. Do produkcji podkładów mineralnych używany jest między innymi dwutlenek tytanu, który nie tylko nadaje im bardzo dobre właściwości kryjące. Podkład mineralny doskonale chroni cerę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Plusem tych podkładów jest także to, że mogą być używane w zasadzie przez wszystkie kobiety. Sprawdzają się w przypadku cery wrażliwej, tłustej i trądzikowej. Kupno podkładu mineralnego powinny rozważyć panie, które poddały się prostym zabiegom wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej, na przykład zabiegowi mikrodermabrazji.

Kosmetyki mineralne można nakładać metodą na sucho lub na mokro. Do nakładania podkładu mineralnego najlepiej sprawdza się pędzel kabuki. Pierwsze kosmetyki mineralne pojawiły się na rynku jeszcze w latach 70. XX wieku. Do Polski kosmetyki te dotarły zdecydowanie później, bo dopiero kilka lat temu. Bardzo długo w polskich sklepach kosmetycznych można było kupić wyłącznie kosmetyki mineralne zagranicznych marek. Ostatnio na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej produktów rodzimych producentów. Kosmetyki mineralne z roku na rok cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Na pewno ich stosowanie warto rozważyć.

Previous Jak przygotować dziecko do rozstania rodziców?
Next Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał zawieźć młodzież na wycieczkę

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kamizelka obciążeniowa w zaburzeniach SI, ADHD, PDD

Każdy rodzic, który zmaga się z dzieckiem z problemami integracji sensorycznej wie, jak bardzo utrudnia to jego normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Wahania nastrojów, słaba kontrola własnych ruchów, napady nerwowe –

Life&Style 0 Comments

Które zestawy klocków Lego warto kupić?

Klocki Lego cieszą się niesłabnącą popularnością – i to niezależnie od płci, wieku i zainteresowań dziecka. Gwarantują bowiem nie lada frajdę, a przy tym wpływają na rozwój pociechy, co jest

Life&Style 0 Comments

Jak i gdzie zalegalizować wagę? Najważniejsze informacje

Zgodnie z obowiązującą ustawą, każdy przyrząd pomiarowy wykorzystywany w handlu lub produkcji musi uzyskać odpowiednie pozwolenie na jego używanie. Nazywane jest ono legalizacją danego urządzenia. Jej przeprowadzeniem zajmuje się Urząd

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź