Czym zajmuje się marynarz na statku? Sprawdź najczęstsze obowiązki!

Czym zajmuje się marynarz na statku? Sprawdź najczęstsze obowiązki!

Praca marynarza dla wielu osób jest czymś, co wydaje się przyjemne, mało wymagające, a przy okazji bardzo atrakcyjne — w końcu przychodzi mu zwiedzać praktycznie cały świat, w bardzo przyjemnej atmosferze, a przy okazji będąc za to wynagradzanym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zawód marynarza to nie tylko przyjemności i miłe spędzanie czasu, ale też — a może przede wszystkim — masa obowiązków. O tych najważniejszych opowiemy w tym artykule.

Najczęstsze i najważniejsze obowiązki marynarza

Miejscem pracy marynarza jest statek — co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jako że jego obowiązki są związane z wieloma jego częściami, musi on bardzo sprawnie się po nim poruszać. Jego podstawowym i najważniejszym obowiązkiem jest w związku z tym doskonałe zaznajomienie się z jego rozkładem, ale też z wszystkimi maszynami, które nie tylko wprawiają go w ruch, ale też są odpowiedzialne za wiele innych rzeczy rozgrywających się na jego pokładzie.

Obowiązkiem marynarza jest dbanie o bieżący stan statku, a zatem kontrolowanie tego, czy wszystko działa na nim poprawnie, ale też przeprowadzanie działań konserwacyjnych. Marynarz dba o prawidłowy transport przewożonych towarów, ale i o bezpieczeństwo zarówno tychże produktów, jak i swoich kolegów. Jego obowiązkiem jest też zapoznanie się z innymi członkami załogi i umiejętna współpraca z nimi.

Zakres ściśle technicznych obowiązków marynarza jest bardzo szeroki i rzeczywiście, obejmuje on mycie pokładów i nadbudówki, ale też między innymi splatanie lin, dbanie o prawidłowe umiejscowienie kotwicy, kontrolowanie stanu kajut, radzenie sobie z wszelkiego rodzaju usterkami, albo też kierowanie ich dalej, do osób bardziej kompetentnym. Słowem: marynarz jest osobą kluczową w prawidłowym funkcjonowaniu każdego rodzaju statku.

Wymagania stawiane przed marynarzem

Specyfika zawodu marynarza wymaga od niego tego, by był on dyspozycyjny i gotowy na dłuższe wyjazdy, często kilkumiesięczne. To oznacza konieczność rozstania się z bliskimi, na którą ta osoba musi być gotowa. Osoby pracujące na statku muszą też mieć odpowiedni charakter — nie mogą łatwo się poddawać, zawsze powinni umieć postawić na swoim, ale też przyznać się do ewentualnego błędu, zwłaszcza przed swoimi bardziej doświadczonymi kolegami.

Nade wszystko marynarz powinien posiadać odpowiednie studia kierunkowe. Dużo do powiedzenia mają też wszelkiego rodzaju staże i kursy, które pozwolą mu nie tylko nabrać więcej doświadczenia, ale też zarabiać znacznie więcej.

Podsumowanie

Praca marynarza, wbrew ogólnie panującym stereotypom, nie powinna być sprowadzana do sprzątania łajby. Tak naprawdę na barkach tego człowieka spoczywa wiele rozmaitych zadań, wiele spośród których jest wymagające i po prostu trudne. Nie jest to zatem zawód dla każdego i musi się wiązać z pasją i zamiłowaniem.

Nie wystarczy chęć wysokich zarobków, które rzeczywiście tu istnieją — konieczny jest zapał oraz gotowość na poświęcenia i wyrzeczenia, będące nieodzowną częścią marynarskiej kariery.

Więcej informacji znajdziesz na https://hms-assistance24.com/

Previous Zaprojektuj swoją pracę z myślą o papierze
Next ABC skutecznej przeprowadzki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA EGIDA-17

W pięciu jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany wykładowca usłyszał zarzuty korupcyjne

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcja KWP w Gdańsku zatrzymali w trakcie przyjmowania łapówki 63-letniego nauczyciela akademickiego. Mężczyzna w zamian za 2,5 tys. zł przekazał świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Za

Wiadomości 0 Comments

Szukanie numeru przez internet coraz łatwiejsze

Jak można odnaleźć właściciela niezidentyfikowanego numeru? Czy jest to możliwe za pośrednictwem internetu? W dzisiejszych czasach prawie wszystko można załatwić w sieci. Kontakty ze znajomymi są ułatwione, zamawianie różnych rzeczy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź