Ferie zimowe nad Bałtykiem – jak je spędzić?

Ferie zimowe nad Bałtykiem – jak je spędzić?

Ferie zimowe kojarzą się że śniegiem i lodem, najlepiej w górach. Co nie znaczy, że na północy Polski nie można spędzić ich w atrakcyjny sposób. Zobacz, co możesz zaproponować dziecku spędzającemu ferie zimowe nad Bałtykiem.

Plaża nie tylko latem

Oczywiście zima to nie czas na kąpiele w morzu i wylegiwanie się na kocu, co nie znaczy, że nie ma po co iść na plażę. O ile nie wieje ostry wiatr i nie ma sztormu, taki zimowy spacer będzie dla dziecka ciekawym doświadczeniem. To właśnie w zimie morze wyrzuca najwięcej bursztynu, szczególnie w okolicach Zatoki Gdańskiej i Mierzei Wiślanej. W ciągu dnia można spróbować poszukać tych niecodziennych darów morza, polegając na własnych oczach, wieczorem – korzystając z lamp UV. To nowy sposób szukania bursztynów, który zapewne spodoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. I wbrew pozorom nie trzeba czekać do późnych godzin nocnych. Już w okolicach godziny siedemnastej jest na tyle ciemno, by bez problemu przeprowadzić nocne poszukiwania.

Jeśli aura dopisze i plaża będzie zaśnieżona można zbudować tradycyjny nadmorski zamek, tyle że tym razem ze śniegu.

Zabawy dla dzieci

Z okazji ferii w wielu miejscach organizowane są imprezy i zajęcia dla dzieci. To dobry czas, by odwiedzić galerie, muzea, kluby, biblioteki, teatry. W wielu z tych placówek dzieci będą miały szansę wziąć udział w ciekawych warsztatach i animacjach przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Pracujący rodzice mogą liczyć na kluby osiedlowe, które zapewnią dzieciom opiekę, gdy rodzice będą w pracy. W ramach takich ferii w mieście najmłodsi gdańszczanie wezmą udział w wycieczkach do ciekawych miejsc (na dzieci czekają między innymi aquapark i papugarnia), do kina, zajęciach artystycznych i sportowych, zagrają w gry komputerowe i konsolowe. Ponadto nie do przecenienia jest obecność rówieśników. Wbrew pozorom uczniowie w czasie ferii nie marzą o tym, by na dwa tygodnie rozstać się z kolegami i warto mieć to na uwadze, organizując im czas wolny.

A co z przedszkolakami?

Przedszkolaki nie mają ferii, placówki przedszkolne pracują normalnie, aczkolwiek daje się w tym czasie zauważyć niższą frekwencję. Problematyczne staje się funkcjonowanie tak zwanych „zerówek” w szkołach. Teoretycznie powinny one pracować tak samo, jak oddziały przedszkolne, jednak praktyka pokazuje, że bywa z tym różnie. Nierzadko rodzice stają przed dylematem – brać urlop zimą czy zapisać małe przecież dziecko na zajęcia klubowe ze starszymi dziećmi. Tu można pomyśleć o jeszcze jednym rozwiązaniu. Opiekunka do dziecka w Gdańsku zatrudniona na okres ferii zaopiekuje się dzieckiem i zadba o to, by wypełnić mu czas atrakcyjnymi zajęciami. To rozwiązanie polecane jest rodzicom, którzy nie mogą samodzielnie sprawować opieki nad dzieckiem.

Czy warto jechać zimą nad Bałtyk?

O ile dzieci mieszkające na stałe nad Bałtykiem nie mają wyboru i muszą spędzić zimę na Pomorzu, o tyle pozostali mieszkańcy Polski mogą się zastanawiać, czy takie rozwiązanie będzie dla dziecka atrakcyjne. Tu warto podkreślić, że poza atrakcjami dostępnymi wszystkim mieszkańcom Wybrzeża, mali turyści mogą liczyć na ciekawą ofertę hoteli i pensjonatów. Zajęcia z animatorami, dziecięce dyskoteki, zajęcia fakultatywne i animacje dla najmłodszych znajdują się w ofercie większości placówek czekających na małych turystów.

Previous Dzięki policjantom kolejne narkotyki nie trafią na rynek
Next Warum Latexmatratzen wählen?

Może to Ci się spodoba

Za tydzień startują igrzyska paraolimpijskie

Do Rio de Janeiro pojedzie prawie setka polskich paraolimpijczyków. Zmagania sportowców będzie można obserwować od 7 do 18 września. W ostatnich tygodniach w internecie i mediach społecznościowych widać rosnące zainteresowanie przygotowaniami do

Trening siłowy to nie tylko ćwiczenia

Trening siłowy nie powinien opierać się wyłącznie na wykonywaniu cyklicznie tych samych ćwiczeń. Należy zadbać o wiele innych elementów, które sprawią, że nasze działania będą bardziej efektywne. Poniżej postaramy się

Aktywność fizyczna zwiększa wydajność i efektywność pracowników

Słaba kondycja, brak aktywności fizycznej i przemęczenie pracowników powoduje widoczny spadek ich odporności, co wiąże się z ryzykiem zachorowań, a więc i ryzykiem nieobecności w pracy. Spada także ich wydajność i kreatywność. Pracodawcy, którzy zdają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź