Gdańska Wyspa Spichrzów doczeka się zabudowy

W Gdańsku coraz więcej deweloperów koncentruje swoje plany projektowe wokół morza i wody. W takich przymorskich dzielnicach jak Brzezno, Przymorze, Zaspa czy Jelitkowo w ostatnich miesiącach pojawiają się kolejne budowy. Firma Dekpol SA, która oprócz prac budowlanych zajmuje się też działalnością deweloperską, rozpoczęła sprzedaż lokali w inwestycji Nowa Motława na Wyspie Spichrzów.

– Wyspa Spichrzów od czasów II wojny światowej jest niezabudowana – mówi agencji informacyjnej Newseria Sebastian Barandziak, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Dekpol SA. – Zamierzamy wybudować tam 298 apartamentów oraz aparthotel z 174 pokojami hotelowymi.

Inwestycja składa się z 298 apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 27 do 74 mkw. i 174 apartamentów hotelowych o powierzchni od 22 do 41 mkw. Będą one sprzedawane w systemie condo, w którym prywatny inwestor może nabyć własny pokój hotelowy i mieszkać w nim np. przez miesiąc w roku, po czym wynajmować pod okiem zarządcy przez resztę roku.

W pierwszym etapie budujemy aparthotel i pierwszą część mieszkalną. Zamierzamy ją skończyć w grudniu przyszłego roku, czyli w 2016 roku. Drugi etap rozpocznie się mniej więcej za pół roku i proporcjonalnie w połowie 2017 roku powinien zostać oddany, oczywiście w zależności od tempa sprzedaży – mówi Barandziak.

Jak mówi, koszt inwestycji zależeć będzie od przebiegu prac budowlanych.

W Gdańsku prowadzimy na obecnie trzy inwestycje, poza Nową Motławą jest to Osiedle Zielone, II etap, oraz osiedle Młoda Morena, budowane w dzielnicy Piecki Migowo – mówi dyrektor.

Według raportu Domiporta.pl i Home Brokera Gdańsk jest jedynym w Polsce miastem, w którym przeciętna rentowność najmu mieszkań wynosi ponad 5 proc. netto. Obecnie za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić 5 242 złote, a mediana ceny za wynajem to 34,64 złote za metr kwadratowy. Jak podkreślają autorzy raportu, po uwzględnieniu czynszu do administracji i podatku rentowność z takiej inwestycji może oscylować wokół 5,21 proc. rocznie. Oznacza to, że mieszkanie zwróci się po około 19 latach.

W Gdańsku najbardziej popularne są małe mieszkania – mówi Sebastian Barandziak. – Dwupokojowe, od 35 do 40 mkw. Wszystko związane jest z zasobnością portfeli klientów, bo są to zazwyczaj osoby młode, które kupują pierwsze mieszkanie – dodaje.

Previous Prywatne polskie stocznie są w świetnej kondycji
Next Gdyński port zyska lepszy dostęp od strony lądu i morza

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Wiedza na temat wyboru agencji rekrutacyjnej jest ważna zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Firmy, które wolą zlecać na zewnątrz proces poszukiwania i sprawdzania ofert pracy, muszą wziąć

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne?

Zarówno w biurze, jak i w domu często korzystamy z drukarki i skanera. Nierzadko przydaje się również kserokopiarka. Zamiast kupować trzy odrębne urządzenia, które zajmą naprawdę sporo miejsca, lepiej zdecydować

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto inwestować w reklamę AdWords?

Reklama AdWords to bardzo skuteczna i efektywna forma promocji firm w Internecie. Dzięki ostatnim zmianom w sposobie wyświetlania linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Dlaczego warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź