Jak przygotować dziecko do rozstania rodziców?

Jak przygotować dziecko do rozstania rodziców?

Rozwód to traumatyczne przeżycie zarówno dla partnerów, jak i dla pozostałych członków rodziny. Jak przygotować dziecko do rozstania rodziców? Jak mu pomóc? Sprawdź!

Rozwód – jak przez niego przejść?

Nie da się ukryć, że rozwód to masa stresu, jak i negatywnych emocji. Dla dziecka zakończenie związku rodziców może być szokiem, a nawet traumą. Reakcje pociech na tę wiadomość są różne, dlatego warto je wcześniej odpowiednio przygotować. W ten sposób unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji, a także objawów somatycznych, takich jak ból głowy, czy nudności.

Warto zasięgnąć specjalistycznej porady i omówić całą sytuację. Pomocne okażą się badania psychologiczne dla dzieci. Fachowiec będzie w stanie nam ułatwić nie tylko poinformowanie dziecka o rozstaniu rodziców (separacja, rozwód), ale również wesprze nas w późniejszej fazie, czyli nauczy dialogu wychowawczego.

Badania psychologiczne dla dzieci przygotowujące do rozwodu rodziców

Klinika Rozwodowa świadczy profesjonalne usługi psychologiczne. Zespół wykwalifikowanych pracowników w 2-3 osobowych grupach dogłębnie bada sytuację, następnie przedstawia obiektywny wynik badań. Opinię spokojnie można złożyć w sądzie w trakcie rozprawy. To może być pomocne, na przykład w kwestii podziału opieki nad dzieckiem.

Badanie psychologiczne w Klinice Rozwodowej przygotuje dziecko do rozwodu. Zapewnia szkolenie rodziców, poprzez to będą oni wiedzieć, w jaki sposób oraz kiedy przekazać pociechom tę przykrą wiadomość. Do tego jest możliwość zbadania małoletnich za pomocą technik projekcyjnych, a także zabaw i rysunków. Potem para będzie wiedzieć, jak rozmawiać z dzieckiem, lepiej zrozumie jego zachowania, ponadto zyska cenne wskazówki dotyczące dialogu wychowawczego.

Badanie prowadzone jest przez dwa odrębne zespoły w tym samym czasie – jeden skupia się na rodzicach, a drugi na ich latoroślach. W trakcie uwzględniane są problemy, które zostały zgłoszone wcześniej, do tego analizie poddawane są inne aspekty, takie jak na przykład więź z rodzicem. Wykorzystuje się do tego nowoczesne techniki, między innymi:

  • z zakresu psychologii rodzinnej
  • badania inteligencji
  • badania temperamentu
  • techniki projekcyjne
  • testy osobowościowe.

Wszystkie stosowane metody są rekomendowane przez pracownię testów psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W ten sposób dziecko ani rodzice nie są w żaden sposób obciążone emocjonalnie. To również daje obiektywny i niebywale rzetelny wynik badań.

Jeżeli szukasz informacji odwiedź klinika-rozwodowa.pl/uslugi/badania-psychologiczne/.

Previous Pranie wnętrza samochodu
Next Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W lodówce ukradł blisko 400 porcji LSD

Wczoraj po południu sąd zadecydował, że 30-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej dzięki

Wiadomości 0 Comments

GDYŃSCY POLICJANCI NA FESTYNIE Z OKAZJI OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Wczoraj w Gdyni odbyły się uroczystości związane z obchodami święta Wojska Polskiego. Po oficjalnej części uroczystości mieszkańcy Gdyni oraz osoby odwiedzające miasto zaproszeni zostali na festyn rodzinny, na którym swoje

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Kryminalni z Gdyni zatrzymali 34–latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym mieszka mężczyzna policjanci zabezpieczyli przeszło 150 gramów marihuany i przeszło 220 gramów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź