Jak skutecznie wyczyścić srebro

Jak skutecznie wyczyścić srebro

Bez względu na to, jak dobrze dbasz o swoją srebrną biżuterię, naczynia i sztućce, z czasem naturalnie zepsują się. Ale ponieważ nikt nie chce urządzać kolacji w obfitych lokalach, ważne jest, aby nauczyć się jak szybko i sprawnie czyścić srebro, zanim Twoi goście pojawią się pod drzwiami. Choć niekoniecznie możesz zapobiec powstawaniu plam z powietrza i światła, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem po czyszczeniu srebra jest kilka metod, aby przywrócić mu pierwotny blask. Dobra wiadomość: Nie trzeba wiele wysiłku, aby ponownie nadać srebru blasku i można stosować te same metody w przypadku wszystkich przedmiotów, bez względu na to, jak bardzo są one luksusowe.

Jak czyścić srebro?

Jasne, przetarcie przedmiotu ściereczką z mikrofibry usuwa kurz, ale nie przywraca srebrnego blasku. Aby pozbyć się nalotu i zapobiec jego ponownemu pojawieniu się, użyj ukierunkowanego środka do polerowania srebra. Jeśli nie jesteś pewien, jak prawidłowo wypolerować swoje srebro, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Nałóż niewielką ilość pasty do srebra na czystą szmatkę, w razie potrzeby zwilżoną.
  • Pocieraj środek polerujący ruchem góra-dół, nie okrężnym, aby uniknąć zarysowań.
  • Obracaj szmatką często podczas pracy, aby nie osadzał się na niej nalot.
  • Spłukać w ciepłej wodzie i wypolerować czystą, suchą szmatką, aby nadać jej połysk.
  • Jeśli skończyła Ci się polska, wypróbuj te domowe środki czyszczące.

Bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie srebra w czystości jest ukierunkowany środek do polerowania. Ale jeśli jesteś w szczypcie, możesz zwrócić się do spiżarni po domowe lekarstwa.

Aby uzyskać srebro, które jest matowe, filmowe lub jeszcze nie przebarwione, wymieszaj kilka kropli łagodnego mydła do naczyń z ciepłą wodą i zanurz w miękkiej szmatce. Wytrzyj biżuterię, następnie spłucz w chłodnej wodzie i spoleruj szmatką do sucha.

Aby uzyskać cięższy nalot, wymieszaj pastę z trzema częściami sody oczyszczonej na jedną część wody. Zwilżyć srebro i nałożyć środek czyszczący miękką, niestrzępiącą się ściereczką (nie papierowymi ręcznikami). Wlej pastę w szczeliny, obracając szmatką, gdy zrobi się szara. Wypłukać i wypolerować do sucha.

Jak zapobiegać garbowaniu

Naturalny nalot może być nieunikniony, ale istnieją pewne sposoby, aby upewnić się, że naczynia, biżuteria i biżuteria nie stracą tak szybko swojego blasku. Oto kilka sprawdzonych wskazówek i sztuczek:

  • Każdy kawałek biżuterii srebrnej należy przechowywać we własnej torbie antyarabialnej w chłodnym, suchym miejscu.
  • Włóż kawałek kredy do worka anty-zabawnego, aby pomóc usunąć wilgoć z powietrza.
  • Załóż biżuterię po perfumach, aby zapobiec jej przywieraniu do srebra.
  • Nie obawiaj się nosić swojego srebra: Tarcie spowalnia matowienie, więc im więcej go nosisz, tym bardziej będzie lśnił.

http://pasjajubilerstwa.pl/a/zwnv,jak-wyczyscic-srebro

Previous Jaki jest realny koszt projektu łazienki?
Next Dotacje badawczo-rozwojowe

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Które zestawy klocków Lego warto kupić?

Klocki Lego cieszą się niesłabnącą popularnością – i to niezależnie od płci, wieku i zainteresowań dziecka. Gwarantują bowiem nie lada frajdę, a przy tym wpływają na rozwój pociechy, co jest

Life&Style 0 Comments

Kobiety zarabiają w Polsce średnio o 19 proc. mniej niż mężczyźni

Statystyki pokazują, że luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc. Dysproporcje w wynagrodzeniach są widoczne na wszystkich szczeblach kariery i niezależne od wielkości przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do tego wybory

Life&Style 0 Comments

Jak często młodzież sięga po dopalacze?

Nowe substancje psychoaktywne są substancjami niebezpiecznymi, ponieważ nigdy nie możesz być całkowicie pewien, co w nich jest. Zagrożenie W przeciwieństwie do innych nielegalnych narkotyków, lekarze nie są pewni, jak dopalacze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź