Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Wiedza na temat wyboru agencji rekrutacyjnej jest ważna zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Firmy, które wolą zlecać na zewnątrz proces poszukiwania i sprawdzania ofert pracy, muszą wziąć pod uwagę reputację, politykę, praktyki i koszty agencji zatrudnienia. Te same czynniki są ważne dla osób poszukujących pracy, które muszą wybrać agencje zatrudnienia, które zrozumieją ich unikalne umiejętności i będą aktywnie promować swoje usługi. Wspaniała agencja pośrednictwa pracy pomoże dopasować najbardziej wykwalifikowaną osobę poszukującą pracy do oferty pracy najlepiej odpowiadającej jej umiejętnościom. Wyjaśniając Państwa potrzeby i poznając kluczowe cechy agencji, mogą Państwo znaleźć odpowiednią dla siebie agencję rekrutacyjną.

1. Zidentyfikuj swój cel jako osobę poszukującą pracy. Być może będziesz potrzebował pracy tymczasowej pomiędzy kolejnymi wizytami lub szukasz pełnoetatowej, stałej pracy jako projektant graficzny. Jasność co do Twoich potrzeb zawodowych pomoże Ci w wyborze najlepszej agencji rekrutacyjnej.

Aby jeszcze bardziej wyjaśnić swój cel, napisz jedno zdanie oświadczenie o tym, czego szukasz i zachowaj to oświadczenie pod ręką, gdy rozpoczynasz poszukiwania, aby nie stracić koncentracji. Postaraj się, aby było ono konkretne. Na przykład, „Szukam agencji rekrutacyjnej, która może pomóc mi znaleźć natychmiastowe otwarcie na tymczasową, w niepełnym wymiarze godzin pracę biurową, która płaci minimum 12 dolarów za godzinę”.

2. Poszukaj agencji, która specjalizuje się w twojej dziedzinie. Niektóre agencje rekrutacyjne są bardziej nastawione na określone zawody, podczas gdy inne są bardziej uogólnione. Jeśli szukasz pracy w branży informatycznej, jedna agencja może mieć więcej potencjalnych pracodawców niż inna. Ponadto niektóre umiejętności można przenieść na kilka stanowisk, więc jeśli są Państwo na to otwarci, Państwa umiejętności komputerowe mogą również pozwolić na odgałęzienie się do wprowadzania danych. Zdecyduj, czy chcesz pracować na konkretnym stanowisku, czy też chcesz pracować w dowolnym obszarze, do którego posiadasz kwalifikacje.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie dokładnie stanowisko chcesz zajmować, zacznij od skorzystania z bardziej ogólnej agencji rekrutacyjnej, która pracuje w wielu różnych branżach. Aby to znaleźć, możesz wyszukać online lub zadzwonić do kilku agencji, aby zapytać o ich specjalności.

Weź pod uwagę wiedzę rekrutacyjną na temat Twoich specjalistycznych umiejętności. Na przykład, jeśli rozmawiasz z firmą zajmującą się wyszukiwaniem oprogramowania, rekruter musi być na tyle zaznajomiony z terminologią i narzędziami programistycznymi, aby odpowiednio promować Twoje usługi u potencjalnego pracodawcy.

3. Wybierz rozmiar, który odpowiada twoim potrzebom. Istnieje wiele różnych agencji rekrutacyjnych, niektóre z nich zatrudniają tylko kilku pracowników, a niektóre tysiące. Zaletą większej agencji jest to, że są one często dobrze ugruntowane i mają solidną reputację. Zaletą mniejszej agencji jest to, że często są one bardziej wyspecjalizowane i potrafią zrozumieć specyficzne oczekiwania i trendy w Twojej branży. Zależy to po prostu od tego, czego szukasz.

4. Zdecyduj, czy szukasz pracy tymczasowej czy stałej. Niektóre agencje rekrutacyjne są agencjami ściśle czasowymi, podczas gdy inne obejmują stanowiska stałe. Nawet agencje pracy tymczasowej często oferują pracę, która może stać się pracą stałą. Jeśli masz nadzieję na wejście do firmy na zlecenie tymczasowe, które zmieni się na stałe, zapytaj agencję o wskaźnik sukcesu w tym zakresie. Firmy zazwyczaj są zobowiązane do wykupienia kontraktu w tym przypadku. Agencja z wieloma tymczasowymi i stałymi stażami wykonuje prawdopodobnie dobrą robotę polegającą na dopasowaniu ludzi do pracy.

Agencje rekrutacyjne, które umieszczają pracowników na stałe, mogą pomóc Ci w sprzedaży CV i negocjowaniu wynagrodzenia. Mogą one pomóc Ci znaleźć pracę, która nie jest delegowana gdzie indziej.

5. Znajdź agencję, która może spełnić Twoje wymagania płacowe. Niektóre agencje specjalizują się w obsadzaniu stanowisk na szczeblu kierowniczym, podczas gdy inne skłaniają się bardziej ku stanowiskom z klasy robotniczej. Bazując na swoim wcześniejszym doświadczeniu, umiejętnościach i branży, określ, ile jest to rozsądna kwota do zarobienia. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to czy posiadasz wykształcenie wyższe i ile czasu pracowałeś w danej dziedzinie. Oba te czynniki pomogą Ci zarobić więcej. Możesz spojrzeć online, aby porównać średnie zarobki w swojej dziedzinie. Pomoże to Twojej agencji zawęzić poszukiwania i wyjaśni, czy są w stanie Ci pomóc, czy też nie.

Agencje rekrutacyjne zazwyczaj oferują wyznaczoną stawkę wynagrodzenia dla pracowników i pobierają marżę od klienta. Aby upewnić się, że w tym procesie nie będzie braków, zapoznaj się z wartością rynkową swoich usług.

Weź pod uwagę również wszelkie korzyści, których potrzebujesz. Pozycje tymczasowe i niepełnoetatowe często ich nie obejmują, ale stałe, pełnoetatowe pozycje często będą.

Spójrz na wynagrodzenie, jakie otrzymywałeś na poprzedniej pozycji. Szukasz znacznej podwyżki lub uważasz, że otrzymałeś sprawiedliwe wynagrodzenie? Jeśli szukasz większego wynagrodzenia, upewnij się, że jest ono uzasadnione w oparciu o aktualną wartość rynkową twojej pracy. Agenci rekrutacyjni nie są magikami!

6. Weź pod uwagę lokalizację. Powinieneś wcześniej zdecydować, czy chcesz przenieść się do innego miejsca pracy, czy też chcesz szukać tylko lokalnie. Pomoże to zawęzić poszukiwania i wyeliminować wszelkie agencje, które obsługują obszary, w których nie są chętni do pracy.

Jeśli wiesz, że chcesz pracować lokalnie, spróbuj znaleźć agencję, która ma siedzibę lokalnie i zacząć tam pracować. Będą one dobrym źródłem informacji na temat ofert w Twojej okolicy.

https://najlepszaagencjahr.pl/

Previous Jakie są rodzaje protez zębowych?
Next Rodzaje wiązania pracy dyplomowej i opcjonalne dodatki

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Elektronarzędzia Milwaukee: gdzie można kupić w Polsce?

Elektronarzędzia są rodzajem narzędzi cieszących się bardzo dużą popularnością. Są to narzędzia,  z których na co dzień korzystają zarówno profesjonaliści, jak i majsterkowicze. Rynek elektronarzędzi w naszym kraju jest bardzo

Strefa Biznesu 0 Comments

Wybór mebli biurowych i jego wpływ na wydajność pracowników

Jeszcze 30 lat temu meble biurowe w każdym przedsiębiorstwie wyglądały tak samo. Liczyła się tylko i wyłącznie funkcjonalność i niska cena produkcji. Dziś coraz częściej spotykamy się z pięknie wyposażonymi

Strefa Biznesu 0 Comments

Innowacyjne firmy mogą liczyć na większe ulgi podatkowe i łatwiejsze procedury

Na przełomie roku weszły w życie przepisy tzw. małej ustawy o innowacyjności. Wprowadziła ona szereg ulg podatkowych i ułatwień dla przedsiębiorców, którzy inwestują w badania i rozwój. Nowe przepisy upraszczają też procedurę komercjalizacji wynalazków na uczelniach,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź