Jaka jest cena wstawienia sztucznego zęba?

Jaka jest cena wstawienia sztucznego zęba?

Implanty stomatologiczne to specjalistyczne tytanowe śruby, które umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Ich zadaniem jest zapewnienie profesjonalnego podparcia dla koron lub mostów, jak również możliwe jest zaczepianie na nich wcześniej przygotowanych protez zębowych.

Współczesne implanty

Implantologia jest częścią stomatologii. Za pomocą implantów uzupełnia się ubytki zębów, jak również naprawia się różnego rodzaju wady rozwojowe. Najczęściej ich zadaniem jest poprawa komfortu życia pacjenta, który stracił jeden, kilka lub nawet wszystkie zęby. Za pomocą implantów możliwe jest nie tylko estetyczne odtworzenie normalnego zgryzu, ale też odzyskanie pełni wszystkich innych funkcji, czyli normalnego żucia, artykułowania dźwięków i przenoszenia nacisku na kości twarzoczaszki.

Istnieje wiele rodzajów implantów. Ich typy określa się mianem systemów. Jednym z najlepszych i zarazem najpopularniejszym w Polsce systemem jest Nobel Biocare.

Wyróżnikiem tego szwedzkiego systemu jest dożywotnia gwarancja na jego elementy. Nobel Biocare powinno się stosować przypadku:

  • Uszkodzenia pojedynczego zęba;
  • Utraty jednego zęba;
  • Utraty kilku zębów;
  • Utraty wszystkich zębów.

Zalety implantów zębowych

Posiadanie implantów stymuluje posiadanie prawdziwych zębów, dzięki czemu nie następują procesy charakterystyczne dla osób z brakami w uzębieniu. Nie zanikają kości i nie zmienia się kształt twarzy.  Dzięki implantom można odtwarzać pojedyncze korony lub całe łuki zębowe. Nie ma potrzeby stosowania protez, a gryzienie czy mówienie przebiegają normalnie. Dobrze pielęgnowany implant nie zniszczy się i będzie z pacjentem do końca życia.

Leczenie implantologiczne

Wstępem do leczenia implantami jest kompleksowa diagnostyka ogólna pacjenta połączona z obrazowaniem szczęki. Wypełnia się specjalny kwestionariusz i wykonuje szereg zdjęć rentgenowskich głowy. Na tym etapie powstaje plan leczenia i jest on przedstawiony pacjentowi.

Implanty umieszczane są w kości pojedynczo. Zabieg dla jednego implantu trwa około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Rana musi się dobrze zagoić i wzmocnić, więc kolejne działania możliwe są dopiero po zregenerowaniu kości, co trwa 2-3 miesiące w żuchwie i 4-6 miesięcy w szczęce. Zagojony implant jest odkrywany i przygotowywane jest miejsce dla korony lub mostu. Po kolejnych dwóch tygodniach zakłada się ostateczna formę wypełnienia.

Komplikacje i przyspieszone zabiegi

Typowe komplikacje w leczeni związane są z niewystarczającą ilością kości lub wolniejszym leczeniem rany. Są to zjawiska przewidywalne i można im przeciwdziałać, co jednak wydłuża czas leczenia. W przypadku młodszych pacjentów nierzadko możliwe jest łączenie niektórych etapów zabiegu implantacji.

Przykładowe ceny zabiegów i materiałów

  • Konsultacja – 100zł;
  • Implant Nobel Biocare – 3500zł;
  • Mini-implant – 2000zł;
  • Rekonstrukcja kości – 3500zł;
  • Podnośnik zatokowy – 3500zł;
  • Mikrośruba mocująca – 3000zł.

http://krakdental.pl/ile-kosztuje-implant-zeba_ukwm.a

Previous Czym wyróżniają się wyciskarki dwuślimakowe
Next Zaprojektuj swoją pracę z myślą o papierze

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak wykorzystuje się bindownice? – co na ten temat wiedzieć warto

Ukończenie prezentacji, czy przygotowanie pełnej dokumentacji, oprócz sprawnej drukarki, wymaga także urządzenia, które połączy gotowe arkusze w całość. Tym sprzętem jest bindownica. Daje ona możliwość połączenia ze sobą kartek przy

Life&Style 0 Comments

Kosmetyki BioAgadir

Agadir bio jest jednym z wiarygodnych producentów ekologicznego oleju arganowego w Maroku; mamy siedzibę w mieście agadir lub w samym sercu lasów arganowych w Maroku. Nasze położenie geograficzne pozwala nam

Life&Style 0 Comments

Zaprojektuj swoją pracę z myślą o papierze

Papier jest zasobem. Oprócz tego, że pochodzi (w większości) z drzew, a zatem jest godny ochrony, papier jako znaczący koszt materiałowy druku komercyjnego jest brany pod uwagę. Papier jest kosztowny.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź