Jakie są rodzaje protez zębowych?

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Proteza zębowa powinna zostać odpowiednio dopasowana, gdyż od tego zależy późniejsze samopoczucie. Ważny jest także materiał, z którego proteza zębowa została wykonana. Są takie, do których organizm przyzwyczaja się bardzo szybko. Jakie są rodzaje protez zębowych?  Jakie są cechy charakterystyczne każdego z nich?

Jaki jest koszt wykonania protezy zębowej? Kiedy należy wykonać protezę zębową?

Wykonanie protezy zębowej zaleca się wtedy, gdy w żuchwie są ubytki po zębach. Jest to zalecane także wtedy, gdy z różnych przyczyn doszło do utraty naturalnego uzębienia. Dzięki nowoczesnym technologiom dostępnym dzisiaj w gabinetach stomatologicznych możliwe jest wykonanie takiej protezy i takie jej dopasowanie, że będzie ona nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Względy estetyczne nie są jedynym powodem, dla którego powinno się uzupełniać brakujące zęby.

Braki w uzębieniu mogą stać się przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania stawów żuchwowych, może to również doprowadzić do powstania wad zgryzu. Pamiętajmy też o tym,że zęby, które są niestabilne są bardziej podatne na uszkodzenia, a to oznacza, że możemy je szybciej stracić. Brakujące zęby na pewno utrudnią też spożywanie pokarmów. Praca niepełnego zgryzu wygląda zupełni inaczej , efekt jest taki, że pokarmy są gorzej rozdrobnione. Na skutek braków w uzębieniu mogą się więc pojawić zaburzenia trawienia.

Problemy z wymową to kolejny efekt niepełnego uzębienia Ruchome protezy zębowe Jak wskazuje ich nazwa, ruchome protezy zębowe mogą być zakładane i zdejmowane. Ten rodzaj protez może być stosowany do uzupełniania zarówno pojedynczych ubytków, jak i całego uzębienia. Protezy ruchome zębowe nosi się tylko w ciągu dnia, na noc należy je zdjąć. Pozwoli to odpocząć błonie śluzowej i dziąsłom.

Adaptacja do noszenia ruchomej protezy zębowej zajmuje trochę czasu. Mówienie i jedzenie wygląda bowiem zupełnie inaczej niż w przypadku naturalnego uzębienia. Proces przyzwyczajania się do ruchomej protezy zębowej można potrwać nawet do kilku miesięcy. Wśród ruchomych protez zębowych można wyróżnić: krylowe, szkieletowe, nakładkowe. Te pierwsze protezy są najtańsze – kosztują od 60 do 150 zł za jeden sztuczny ząb. Cena obejmuje także montaż. Protezy zębowe ruchome akrylowe zakładane są między zdrowe naturalne zęby. Na początku mogą pojawić się problemy z przyzwyczajeniem się do nich.

Protezy szkieletowe opierają się na metalowej konstrukcji. Tym między innymi różnią się od protez akrylowych, które opierają się na dziąsłach. Są też od nich bardziej stabilne. Można się do nich przyzwyczaić o wiele szybciej. Ruchoma proteza zębowa szkieletowa kosztuje od 800 złotych. Na implantach opierają się protezy nakładkowe. Są one bardzo stabilne i komfortowe w noszeniu.

Cena protezy zębowej nakładkowej zaczyna się od około 500 zł. Protezy stałe Stosowane są u osób, które utraciły naturalne uzębienie. Najczęściej pacjenci decydują się na protezy stałe akrylowe. Cena takiej protezy zaczyna się od 150 zł za jeden ząb. Najdroższe są protezy zębowe stałe, które mocuje się na implantach.

Dowiedz się więcej na http://astratechdental.pl/rodzaje-protez-zebowych_qjjm.a >>

Previous 5 Powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej
Next Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Rodzaje wiązania pracy dyplomowej i opcjonalne dodatki

Standardowe opcje drukowania: Na wewnętrzne strony pracy dyplomowej lub rozprawy nasz standardowy papier ma 100 g/m2 i jest doskonałej jakości, nadaje się zarówno do ostrego tekstu, jak i żywych fotografii

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?

Półki drogerii uginają się od kosmetyków. Regularnie do tych świetnie znanych dołączają nowe. Do stosunkowo mało jeszcze znanych należą kosmetyki mineralne. Mimo że są dostępne od niedawna, to już zdążyły

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź