Jakie są rodzaje protez zębowych?

Jakie są rodzaje protez zębowych?

Proteza zębowa powinna zostać odpowiednio dopasowana, gdyż od tego zależy późniejsze samopoczucie. Ważny jest także materiał, z którego proteza zębowa została wykonana. Są takie, do których organizm przyzwyczaja się bardzo szybko. Jakie są rodzaje protez zębowych?  Jakie są cechy charakterystyczne każdego z nich?

Jaki jest koszt wykonania protezy zębowej? Kiedy należy wykonać protezę zębową?

Wykonanie protezy zębowej zaleca się wtedy, gdy w żuchwie są ubytki po zębach. Jest to zalecane także wtedy, gdy z różnych przyczyn doszło do utraty naturalnego uzębienia. Dzięki nowoczesnym technologiom dostępnym dzisiaj w gabinetach stomatologicznych możliwe jest wykonanie takiej protezy i takie jej dopasowanie, że będzie ona nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Względy estetyczne nie są jedynym powodem, dla którego powinno się uzupełniać brakujące zęby.

Braki w uzębieniu mogą stać się przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania stawów żuchwowych, może to również doprowadzić do powstania wad zgryzu. Pamiętajmy też o tym,że zęby, które są niestabilne są bardziej podatne na uszkodzenia, a to oznacza, że możemy je szybciej stracić. Brakujące zęby na pewno utrudnią też spożywanie pokarmów. Praca niepełnego zgryzu wygląda zupełni inaczej , efekt jest taki, że pokarmy są gorzej rozdrobnione. Na skutek braków w uzębieniu mogą się więc pojawić zaburzenia trawienia.

Problemy z wymową to kolejny efekt niepełnego uzębienia Ruchome protezy zębowe Jak wskazuje ich nazwa, ruchome protezy zębowe mogą być zakładane i zdejmowane. Ten rodzaj protez może być stosowany do uzupełniania zarówno pojedynczych ubytków, jak i całego uzębienia. Protezy ruchome zębowe nosi się tylko w ciągu dnia, na noc należy je zdjąć. Pozwoli to odpocząć błonie śluzowej i dziąsłom.

Adaptacja do noszenia ruchomej protezy zębowej zajmuje trochę czasu. Mówienie i jedzenie wygląda bowiem zupełnie inaczej niż w przypadku naturalnego uzębienia. Proces przyzwyczajania się do ruchomej protezy zębowej można potrwać nawet do kilku miesięcy. Wśród ruchomych protez zębowych można wyróżnić: krylowe, szkieletowe, nakładkowe. Te pierwsze protezy są najtańsze – kosztują od 60 do 150 zł za jeden sztuczny ząb. Cena obejmuje także montaż. Protezy zębowe ruchome akrylowe zakładane są między zdrowe naturalne zęby. Na początku mogą pojawić się problemy z przyzwyczajeniem się do nich.

Protezy szkieletowe opierają się na metalowej konstrukcji. Tym między innymi różnią się od protez akrylowych, które opierają się na dziąsłach. Są też od nich bardziej stabilne. Można się do nich przyzwyczaić o wiele szybciej. Ruchoma proteza zębowa szkieletowa kosztuje od 800 złotych. Na implantach opierają się protezy nakładkowe. Są one bardzo stabilne i komfortowe w noszeniu.

Cena protezy zębowej nakładkowej zaczyna się od około 500 zł. Protezy stałe Stosowane są u osób, które utraciły naturalne uzębienie. Najczęściej pacjenci decydują się na protezy stałe akrylowe. Cena takiej protezy zaczyna się od 150 zł za jeden ząb. Najdroższe są protezy zębowe stałe, które mocuje się na implantach.

Dowiedz się więcej na http://astratechdental.pl/rodzaje-protez-zebowych_qjjm.a >>

Previous 5 Powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji rekrutacyjnej
Next Jak wybrać agencję rekrutacyjną?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kobiety zarabiają w Polsce średnio o 19 proc. mniej niż mężczyźni

Statystyki pokazują, że luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc. Dysproporcje w wynagrodzeniach są widoczne na wszystkich szczeblach kariery i niezależne od wielkości przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do tego wybory

Life&Style 0 Comments

Morski wystrój mieszkania – jakie dodatki stworzą morski klimat w domu?

Zasłony w marynistyczne pasy, turkusowa zastawa, a może coś bardziej odważnego, jak morskie ściany? Sprawdź, jak łatwo poczuć się w swoim domu jak na Santorini. Nie trzeba dekorować mieszkania całkowicie

Life&Style 0 Comments

Jak użytkować sprzęt audio?

Kupując sprzęt audio, z pewnością zależy nam na tym, aby służył nam jak najdłużej. Jak w takim razie o niego dbać i użytkować? Gdzie podłączyć sprzęt audio? Pomieszczenie, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź