Koniec „Mieszkania dla Młodych”? Jest wiele alternatyw.

Koniec „Mieszkania dla Młodych”? Jest wiele alternatyw.

Program „Mieszkanie dla Młodych” niedawno się zakończył. Są jednak inne alternatywy, aby w rozsądnej cenie kupić nieruchomość.

Alternatywa dla „Mieszkania dla Młodych”

Nie udało się Wam skorzystać  z programu „Mieszkanie dla Młodych”? Są alternatywy dla osób, którym zależy na tym, żeby w rozsądnej cenie znaleźć mieszkanie o wysokim standardzie. Warto sprawdzić nowopowstające inwestycje, wśród nich są opcje w dzielnicach miast, w których cena za metr jest nieco niższa. Zaoszczędzić często na mieszkaniu można chociażby kupując lokal piętro lub dwa niżej. Taniej będzie też na obrzeżach miast, a nie w ich centralnych częściach. Deweloperzy mają w swoich ofertach wiele propozycji skierowanych do ludzi młodych, którzy dopiero założyli rodziny i myślą o pierwszym mieszkaniu.

Istotne cechy mieszkania

Kupując mieszkanie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, szczególnie, jeśli jest to pierwsza nieruchomość, w którą inwestujemy. Przede wszystkim istotna jest okolica – miejsca idealne dla rodzin i młodych małżeństw są zazwyczaj zlokalizowane w przestrzeni poza centrum miasta, tam, gdzie można liczyć na więcej zieleni. Taką okolicą są na przykład Kowale, jedna z dzielnic południowego Gdańska. Bliskość morza i starego miasta z drugiej strony wydaje się być idealnym połączeniem. Nowe Kowale to inwestycja tam realizowana. Charakteryzuje się ona nowoczesną architekturą i zastosowaną technologią – cichobieżne windy, stylowe, minimalistyczne wykończenie – te cechy przemawiają za tym, żeby zainteresować się inwestycją.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wygodnie mieszka się w niskokondygnacyjnych budynkach, sprawiają one wrażenie lżejszych, mniej przytłaczających niż wieżowce na niektórych osiedlach. Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność apartamentu, rozkład pokoi. Będzie to mieć szczególne znaczenie w przypadku mniejszego metrażu. Mądrze przemyślana inwestycja to taka, w której dobrze zagospodarować można nawet 30 metrów mieszkania. Ważne jest również oświetlenie. Na osiedlach, gdzie sporo jest niższych budynków, nie będzie problemu, który często utrudnia życie – zasłaniania przez wyższe budynki światła słonecznego. Dobrze jest też zwrócić uwagę na okoliczną infrastrukturę. Drogi, szkoły, przedszkola „pod ręką” i dobra komunikacja miejska sprawiają, że nawet jeśli nie mieszkamy w centrum, nie musimy tracić mnóstwa czasu, na zrealizowanie swojego planu dnia.

Więcej informacji na temat inwestycji dostępnych jest na stronie www.budros.pl. Tam znajdziecie szczegóły, jak również wiadomości o innych, podobnych  inwestycjach w Gdyni czy Jastarni.

Previous Po powrocie nie wrócił do swojej celi - zatrzymali go policjanci
Next 8 osób w aucie kierowanym przez nietrzeźwego 21-latka

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Gdańscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzeń i marszów, które odbyły się w miniona sobotę z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości. W działaniach udział wzięli policjanci prewencji, ruchu drogowego i

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał 263 zarzuty za wyłudzenia pożyczek

Dzięki pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i prokuratorów z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku odpowiedzialności karnej nie uniknie 32-letni mężczyzna,

Wiadomości 0 Comments

NAWAŁNICE W POMORSKIM – POLICJA OSTRZEGA

W związku z przejściem frontu burzowego nad terenem województwa pomorskiego ostrzeżenie wg. IMGW o burzach 2 i 3 stopnia. Zjawisko rozpoczęło się ok godziny 22 na terenie powiatów południowo –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!