Kupujemy meble biurowe

Kupujemy meble biurowe

W biurze istotne są nie tylko urządzenia takie, jak komputer czy drukarka, ale także meble, bez których praca byłaby po prostu niemożliwa. Wybór mebli biurowych jest obecnie ogromny. W związku z tym pojawia się pytanie, co warto wziąć pod uwagę podczas ich zakupu, aby okazały się strzałem w dziesiątkę. Spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Jakie meble powinny znaleźć się w biurze?

Zacznijmy najpierw od tego, co powinno się znaleźć w biurze. Podstawą jest oczywiście biurko, bez którego pracować się po prostu nie da. Biurko powinno być na tyle duże, aby pracownik miał zapewnione miejsce na wszystkie niezbędne przybory. Idealne biurko ma regulowaną wysokość, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z jego dopasowaniem do pracownika. Jeśli biurko, to musi być też krzesło. Tutaj nie mamy już wyboru: musi ono mieć regulowaną nie tylko wysokość, ale również kąt nachylenia oparcia. Wszystko po to, aby pracownik miał zapewniony komfort na najwyższym poziomie.
Oprócz biurka w biurze muszą znaleźć się również szafy na dokumenty. Powinny być na tyle pojemne, aby zmieściło się w nich to, co powstaje w biurze. Warto jednak zadbać o to, aby nie były zbyt wysokie. Idealne szafy to takie, z których nawet z ostatniej półki można wyjąć segregator bez konieczności korzystania z drabiny.

Solidne wykonanie

Nikt nie chce wymieniać mebli biurowych co kilka miesięcy. Na ogół jest to zakup na lata. Dlatego tak ważne jest, aby meble zostały wykonane w solidny sposób. Jeśli stawiamy na te z drewna, warto sprawdzić, czy są dobrze oszlifowane. Wszelkie zadziory stanowić będą ryzyko dla pracownika. Może on przecież pokaleczyć ciało. Warto sprawdzić sposób łączenia poszczególnych elementów.

Więcej na zakodowani.pl

Praktyczność

Meble biurowe muszą być przede wszystkim praktyczne. Fotel, którego wysokości nie można regulować nie sprawdzi się kompletnie. Nigdy nie należy kupować takich mebli, jak biurko czy fotel pod konkretnego pracownika. Nie mamy przecież pewności, jak długo popracuje w naszej firmie. Kolejna przyjęta osoba może być natomiast niższa bądź wyższa, co skutkować będzie koniecznością wymiany mebli na nowe. Jeśli chodzi o szafy, to wspomnieliśmy już, że nie powinny one być zbyt wysokie. Konieczność korzystania z drabiny, aby wyjąć z szafy teczkę z dokumentami to bowiem zawsze ryzyko wypadku w pracy. A tego z pewnością chciałby uniknąć każdy pracodawca.

Gdzie kupić?

Meble biurowe znajdziemy w wielu sklepach. Szukać można ich zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych. Dobrym wyborem jest sklep LOBOS, który stawia na najwyższą jakość oferowanych produktów. Decydując się na zakup mebli właśnie w nim, można być pewnym, że dostajemy produkt, który nas nie zawiedzie pod żadnym względem. Czy zakupu mebli w sieci nie należy się obawiać? Oczywiście, że nie. Na stronach internetowych takich sklepów znaleźć można wyczerpujące opisy produktów, podane są również dokładne wymiary. Wszystko po to, aby uniknąć poważnej wpadki w postaci zakupu mebla, który kompletnie nie pasuje do naszego biura. Warto dodać, że w sklepach internetowych istnieje możliwość odstąpienia od zakupu, jeśli jednak okaże się, że coś jest nie tak. Można wówczas zamówić inny mebel.

Artykuł powstał we współpracy z geke.pl

Previous Sofa - die perfekte Wahl für unsere Wohnung
Next Suszarka fryzjerska – idealna do Twojego zakładu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Innowacyjne firmy mogą liczyć na większe ulgi podatkowe i łatwiejsze procedury

Na przełomie roku weszły w życie przepisy tzw. małej ustawy o innowacyjności. Wprowadziła ona szereg ulg podatkowych i ułatwień dla przedsiębiorców, którzy inwestują w badania i rozwój. Nowe przepisy upraszczają też procedurę komercjalizacji wynalazków na uczelniach,

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne?

Zarówno w biurze, jak i w domu często korzystamy z drukarki i skanera. Nierzadko przydaje się również kserokopiarka. Zamiast kupować trzy odrębne urządzenia, które zajmą naprawdę sporo miejsca, lepiej zdecydować

Strefa Biznesu 0 Comments

21-LATEK ODPOWIE ZA HANDEL NARKOTYKAMI

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 21-latka w związku z posiadaniem narkotyków. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował narkotykami. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni znaleźli narkotyki. Zatrzymany

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź