Metody wybielania zębów

Metody wybielania zębów

Każdy chciałby mieć zdrowe, piękne i przede wszystkim białe zęby. Trzeba jednak pamiętać, że na kolor naszych zębów wpływa to, co jemy, jak dbamy o ich czystość, a także pewne skłonności genetyczne. W efekcie wiele osób bardzo narzeka na to, jaki kolor mają ich zęby. Na szczęście współczesna stomatologia daje niemałe możliwości, aby usunąć z powierzchni zębów brzydkie przebarwienia. Zobaczmy, jakie metody są najbardziej skuteczne i jak działają.

Czy każdy ząb można wybielić?

Zanim przejdziemy do omówienia metod wybielania zębów warto zacząć od tego, że niestety nie każdy ząb wybielimy w warunkach domowych. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że domowe metody wybielania zębów nie przywrócą ładnego koloru zębom martwym. Podobnie jest z wypełnieniami. Tyczy się to przede wszystkim zębów leczonych kanałowo, które zalicza się właśnie do zębów martwych. Wraz z upływem czasu, jaki mija od leczenia zęby te nabierają czarnego zabarwienia. W przypadku zębów martwych najlepszym rozwiązaniem okazują się być licówki. Nie jest to zabieg wybielający, ale pozwala cieszyć się zębami w innym kolorze.

Piaskowanie zębów

Tak naprawdę nie jest to zabieg sensu stricte wybielający. Jego zadaniem jest usunięcie osadów, które zgromadziły się na powierzchni naszych zębów. Po zabiegu piaskowania zęby odzyskują swój naturalny kolor. Zabieg nie kosztuje wiele. W zależności od gabinetu, który wybraliśmy zapłacimy za niego od stu do stu czterdziestu złotych. Zabieg nie jest bolesny. Warto pamiętać, że jego wykonanie poleca się wszystkim przynajmniej raz w roku. Jest to bowiem również sposób na utrzymanie w zdrowiu dziąseł.

Sprawdź co jeszcze oprócz wybielania zębów oferują zabiegi stomatologii estetycznej. Więcej na krakdental.pl >>

Lampa Beyond

To bardzo skuteczna metoda wybielania zębów. Jej wadą jest niestety cena, która waha się od siedmiuset złotych do nawet trzech tysięcy. To ile ostatecznie zapłacimy uzależnione jest od gabinetu, w którym poddajemy się zabiegowi, a także ilości zębów, które będą wybielane. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na zęby preparatu o działaniu wybielającym. Następnie lekarz zabezpiecza dziąsła i szyjki zębowe. Zęby posmarowane żelem naświetla się za pomocą specjalnej lampy. Metoda ta pozwala na rozjaśnienie zębów nawet o pięć tonów, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Aby uzyskać oczekiwany efekt, zabieg trzeba powtórzyć. U większości osób wystarczy poddać mu się dwa razy. Są jednak i tacy, którzy muszą poddać się zabiegowi czterokrotnie. Po zabiegu przez około dwa dni zęby są nadwrażliwe, wymagają również stosowania tak zwanej białej diety.

Metoda nakładkowa

Ostateczny zabieg wykonujemy samodzielnie w domu, ale najpierw musimy odwiedzić gabinet stomatologiczny. Lekarz pobierze wycisk, na podstawie którego wykona specjalne nakładki na nasze zęby. Oceni również, jaki środek wybielający będzie najbardziej odpowiedni w naszym przypadku. Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza dentysty. Cały zabieg może trwać nawet miesiąc. Za taką kurację zapłacimy jednak nie więcej niż około tysiąca złotych. Efekt również jest ładny, ale nie tak spektakularny, jak w przypadku wybielania zębów lampą.

 

Previous Polskie opiekunki seniorów w Niemczech – co sądzą o swojej pracy?
Next Policjanci pracowali na miejscu wypadku w Tadzinie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

47-LATEK ZATRZYMANY ZE ZNACZNA ILOŚCIĄ NARKOTYKÓW

Kryminalni z Człuchowa podczas wspólnych działań z drogówką zatrzymali w ubiegły piątek 47- letniego mężczyznę, który w samochodzie miał ukryty worek, w którym znajdowało się ponad 1,5 kilograma tabletek ekstazy

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla 32-latki za dwukrotne pobicie mężczyzny oraz naruszenie nietykalności cielesnej

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 32-letnią kobietę, która zaatakowała nauczycielkę na terenie dworca PKP. Według ustaleń śledczych zatrzymana kobieta dodatkowo ma związek z dwukrotnym pobiciem tego samego mężczyzny, który z obrażeniami ciała

Wiadomości 0 Comments

Dzięki policjantom kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni w miniony weekend usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź