Myjka fryzjerska

Myjka fryzjerska

Myjka fryzjerska jest elementem salonu fryzjerskiego, o którym za dużo nie myślimy, nawet jeśli korzystamy z niego przy każdej wizycie. Zdecydowanie bardziej poważnie do tego elementu musi podchodzić sam fryzjer, dla którego jest to podstawowe narzędzie pracy. Podjęcie tutaj odpowiedniej decyzji będzie miało bardzo istotny wpływ na jakość pracy każdego dnia, przez co naprawdę warto jest poświęcić trochę czasu na przemyślenie swojego zakupu.

Myjki zintegrowane i niezależne

Pierwszym wyborem, jakiego należy dokonać, jest zdecydowanie się na myjki zintegrowane lub autonomiczne. Myjki zintegrowane to propozycje przede wszystkim dla dużych salonów, które łączą w sobie misę raz fotel w jedną konstrukcję, co sprawia, że klient uzyskuje naprawdę wygodne miejsce do umycia włosów. Co prawda musi się do niego przenieść, ale nie jest to żadne wyzwanie, a per saldo takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla wszystkich zainteresowanych. Jest to jednak też rozwiązanie zajmujące dużo miejsca. Dlatego powstała dla niego alternatywa w postaci myjek ograniczonych tylko do misy, którą można dowolnie przenosić po salonie. W praktyce oznacza to oczywiście dostawianie w razie potrzeby do fotela fryzjerskiego.

Rozwiązanie z przenośną myjką jest polecane do wszystkich mniejszych salonów fryzjerskich, ale trzeba pamiętać, że wiąże się ono z koniecznością ciągnięcia za sobą podłączenia wody, co jest w sposób oczywisty problematyczne i dlatego jeśli nie ma konieczności korzystania z tej opcji, jeśli tylko ilość miejsca pozwala na myjki zintegrowane.

Wielkość misy

Krytyczne znaczenie dla pracy w salonie fryzjerskim ma zawsze wielkość misy, która będzie zbierała wodę w czasie mycia włosów. Jeśli misa jest niewielka i jest płytka, zazwyczaj ma się większą kontrolę nad procesem mycia i w krótszym czasie można to zrobić dokładnie. Wadą takich rozwiązań jest jednak to, że bardzo mocno po okolicy rozchlapuje się woda, więc zwłaszcza jeśli mamy tutaj do czynienia z myjką przenośną, problem będzie bardzo poważny i nawet potencjalnie niebezpieczny.

Głębokie misy w zupełności ten problem eliminują i zazwyczaj to one są wybierane do salonów fryzjerskich.

Estetyka i obudowa

Kwestie obudowy i ogólnej estetyki myjki fryzjerskiej z grubsza pokrywają się z typowymi problemami, jakie mamy przy kupowaniu innych narzędzi i wyposażenia dla salonów fryzjerskich. Tanie rozwiązania są dobre, bo są tanie, ale to w zasadzie wszystko, co można o nich powiedzieć dobrego. Rozwiązania ze średniej półki, w których wykorzystywane jest drewno i sztuczna skóra, są w stanie dobrze połączyć kwestie typowo użytkowe z estetycznymi i to je najczęściej wybiera się do salonów fryzjerskich. Optymalnym rozwiązaniem są nowoczesne rozwiązania, takie jak aluminium w połączeniu z żywicami epoksydowymi. Takie konstrukcje bywają jednak dość drogie i nie zwracają się.

Na koniec warto zauważyć, że bizantyjskie zdobienia myjek fryzjerskich raczej nie są dobrym pomysłem, ponieważ jest to rzecz, z którą klient będzie miał ograniczony kontakt wzrokowy, a takie udziwnienia mogą nam realnie przeszkadzać w codziennej pracy.

Previous 68-latek odpowie za znęcanie się
Next Wybór mebli biurowych i jego wpływ na wydajność pracowników

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwa 42-latka zatrzymana po spowodowaniu kolizji

Blisko 3 promile alkoholu – tyle wskazał alkomat u 42 – latki, która kierując osobowym mercedesem wjechała w restaurację, a później próbowała ukryć się przed policjantami. Zatrzymanej za kierowanie w

Wiadomości 0 Comments

Dozór dla 35-letniego mieszkańca Sopotu

Dzielnicowi zatrzymali 35-letniego mieszkańca Sopotu, który przy sobie miał narkotyki. Kolejne porcje zakazanych substancji funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania lokalu znaleziono także nabój, który mężczyzna posiadał nielegalnie. Sprawca

Wiadomości 0 Comments

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W SOPOCIE

Dzisiaj z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektora Jarosława Rzymkowskiego, w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Opery Leśnej w Sopocie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji zbliżającego się Święta

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź