Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Trójmiasto jest jedną z najbardziej dynamicznych aglomeracji w Polsce, stąd duży ruch samochodowy, ale i dostępność usług. Być może zastanawiasz się, gdzie podjechać, żeby przedłużyć OC. Do Gdańska, Sopotu, Gdyni? Pokażemy Ci, gdzie zapłacisz najmniej, oszczędzając nawet kilkaset złotych.

Podstawy przedłużania OC

Wśród wielu polis, które są oferowane kierowcom, jedynie OC jest obowiązkowe. Brak tego ubezpieczenia w zasadzie wyklucza poruszanie się po drogach i wiąże się z wysoką karą finansową. Tymczasem ubezpieczenie samochodu od kradzieży czy samego siebie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest jedynie kwestią decyzji, preferencji i wygenerowania dodatkowych środków w domowym budżecie.

Składka na OC jest ustalana indywidualnie, dla każdego przygotowuje się wycenę uwzględniającą bardzo wiele czynników, takich jak np. wysokość zniżek za bezszkodową jazdę, model i rocznik samochodu, miejsce zamieszkania czy długość posiadania prawa jazdy. Dochodzi do tego kwestia konkurencji pomiędzy kilkudziesięcioma firmami na rynku, która sprawia, że rozpiętości sięgają czasami kilkuset złotych. A wiesz, co jest najbardziej zdumiewające? Że przecież OC zawsze działa w tym samym zakresie, dlatego naprawdę nie warto przepłacać choćby złotówki, zawsze szukając maksymalnych oszczędności. No dobrze, ale skoro mieszkasz w Trójmieście, zapewne zastanawiasz się, kto ma dla Ciebie najlepszą ofertę?

Szukanie, porównywanie, ubezpieczanie

Zamiast chodzić od firmy do firmy, dopytując, jakie są dla Ciebie prognozy OC, lepiej od razu udaj się do agenta ubezpieczeniowego lub – maksymalnie wygodnie – skorzystaj z dobrodziejstw, jakie daje dostęp do Internetu. Jeśli chodzi o najtańsze ubezpieczenie OC kalkulator-oc-ac.auto.pl jest stroną, którą można w tym zakresie najzupełniej polecić. W dosłownie kilka chwil wypełniasz formularz i odczytujesz wyniki. Przypomnijmy, że skoro wycena jest indywidualna, dla jednego właściciela najtańszą ofertę przedstawi firma X, a dla drugiego już Y.

Wypełniasz jeden formularz, a wynik jest taki, jak po wielu godzinach konsultacji w różnych miejscach. Po co więc wychodzić z domu? Można przecież oszczędzić pieniądze, ale i czas. Dobrze jest jeździć bez szkód, ponieważ po kilku latach osiąga się maksymalny próg 60% ulg, a co za tym idzie, w żadnej z firm nie zostaniemy zaszokowani ogromnym OC. Choć fakt – jego cena sukcesywnie rośnie, od kilku lat psując nastroje kierowców. Warto korzystać z wiarygodnych, profesjonalnych porównywarek, a także wiedzy i kompetencji agentów, którzy zawsze mają do dyspozycji jakieś ciekawe oferty.

Podsumowując: nieważne czy mieszkasz pod Trójmiastem, czy konkretnie Gdańsku, Gdyni albo Sopocie – w Internecie i tak znajdziesz najwięcej dobrych informacji na temat obowiązkowego OC!

Previous Po 4 czerwca kierowcy muszą okazać dowód rejestracyjny i OC
Next Które zestawy klocków Lego warto kupić?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Samochód na wakacje

Choć jeszcze kilka lat temu kojarzyło się to z luksusem, dzisiaj wypożyczenie samochodu na wakacyjny wypad cieszy się coraz większą popularnością. Mimo to, dla wielu osób wynajęcie samochodu wydaje się

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź