Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Trójmiasto jest jedną z najbardziej dynamicznych aglomeracji w Polsce, stąd duży ruch samochodowy, ale i dostępność usług. Być może zastanawiasz się, gdzie podjechać, żeby przedłużyć OC. Do Gdańska, Sopotu, Gdyni? Pokażemy Ci, gdzie zapłacisz najmniej, oszczędzając nawet kilkaset złotych.

Podstawy przedłużania OC

Wśród wielu polis, które są oferowane kierowcom, jedynie OC jest obowiązkowe. Brak tego ubezpieczenia w zasadzie wyklucza poruszanie się po drogach i wiąże się z wysoką karą finansową. Tymczasem ubezpieczenie samochodu od kradzieży czy samego siebie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest jedynie kwestią decyzji, preferencji i wygenerowania dodatkowych środków w domowym budżecie.

Składka na OC jest ustalana indywidualnie, dla każdego przygotowuje się wycenę uwzględniającą bardzo wiele czynników, takich jak np. wysokość zniżek za bezszkodową jazdę, model i rocznik samochodu, miejsce zamieszkania czy długość posiadania prawa jazdy. Dochodzi do tego kwestia konkurencji pomiędzy kilkudziesięcioma firmami na rynku, która sprawia, że rozpiętości sięgają czasami kilkuset złotych. A wiesz, co jest najbardziej zdumiewające? Że przecież OC zawsze działa w tym samym zakresie, dlatego naprawdę nie warto przepłacać choćby złotówki, zawsze szukając maksymalnych oszczędności. No dobrze, ale skoro mieszkasz w Trójmieście, zapewne zastanawiasz się, kto ma dla Ciebie najlepszą ofertę?

Szukanie, porównywanie, ubezpieczanie

Zamiast chodzić od firmy do firmy, dopytując, jakie są dla Ciebie prognozy OC, lepiej od razu udaj się do agenta ubezpieczeniowego lub – maksymalnie wygodnie – skorzystaj z dobrodziejstw, jakie daje dostęp do Internetu. Jeśli chodzi o najtańsze ubezpieczenie OC kalkulator-oc-ac.auto.pl jest stroną, którą można w tym zakresie najzupełniej polecić. W dosłownie kilka chwil wypełniasz formularz i odczytujesz wyniki. Przypomnijmy, że skoro wycena jest indywidualna, dla jednego właściciela najtańszą ofertę przedstawi firma X, a dla drugiego już Y.

Wypełniasz jeden formularz, a wynik jest taki, jak po wielu godzinach konsultacji w różnych miejscach. Po co więc wychodzić z domu? Można przecież oszczędzić pieniądze, ale i czas. Dobrze jest jeździć bez szkód, ponieważ po kilku latach osiąga się maksymalny próg 60% ulg, a co za tym idzie, w żadnej z firm nie zostaniemy zaszokowani ogromnym OC. Choć fakt – jego cena sukcesywnie rośnie, od kilku lat psując nastroje kierowców. Warto korzystać z wiarygodnych, profesjonalnych porównywarek, a także wiedzy i kompetencji agentów, którzy zawsze mają do dyspozycji jakieś ciekawe oferty.

Podsumowując: nieważne czy mieszkasz pod Trójmiastem, czy konkretnie Gdańsku, Gdyni albo Sopocie – w Internecie i tak znajdziesz najwięcej dobrych informacji na temat obowiązkowego OC!

Previous Po 4 czerwca kierowcy muszą okazać dowód rejestracyjny i OC
Next Które zestawy klocków Lego warto kupić?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Dzięki rowerzystom miasta Unii zyskują 111 mld euro rocznie

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Rowerzystów wkład finansowy rowerzystów w działalność gospodarczą w centrach miast i lokalnych sklepach Unii Europejskiej wynosi 111 mld euro rocznie. Według badania przeprowadzonego w Brukseli w 2012 roku, zamieniając samochód na rower,

Motoryzacja 0 Comments

Jak i po co glinkować samochód?

Glinkowanie to bardzo ważny proces, który polega na czyszczeniu karoserii z zabrudzeń z użyciem specjalnie przygotowanej do tego glinki. Lakier będzie lśnił jeśli będzie poddawany temu zabiegowi regularnie. Woskowanie nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź