Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał zawieźć młodzież na wycieczkę

Nietrzeźwy kierowca autokaru chciał zawieźć młodzież na wycieczkę

Policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć uczniów liceum na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że kierowca autobusu jest pijany – w organizmie miał ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowcy grożą teraz 2 lata więzienia, grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj rano policjanci z gdańskiej drogówki na prośbę pracownika szkoły pojechali na kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną miała wyjechać młodzież jednego z liceów w Gdańsku. Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy. Okazało się, że kierowca autokaru jest nietrzeźwy, wynik badania alkomatem wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 50-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym, trzeźwym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które ze względu na bezpieczeństwo chcą sprawdzić stan techniczny autokaru lub stanu trzeźwości jego kierowcy o zgłaszanie tego do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną szczegółowo sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej np. spożywał alkohol, może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

50-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz .

Previous Czy warto wybrać kosmetyki mineralne?
Next Zatrzymany 48-latek trzymał w altanie narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nie płacił za pobyt w hotelach, sprzedawał nieistniejące bilety

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 26-letnia kobieta, która oszukała sześciu hotelarzy nie płacąc za noclegi. Po zakwaterowaniu i spędzeniu co najmniej kilku nocy w pokoju hotelowym niepostrzeżenie znikała.

Wiadomości 0 Comments

Polskie opiekunki seniorów w Niemczech – co sądzą o swojej pracy?

Każdego roku tysiące polskich opiekunek osób starszych wyjeżdżają do Niemiec, aby zajmować się tamtejszymi seniorami. Z pewnością zachęca je to, że jeśli chodzi o pracę w Niemczech opinie opiekunek, które

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A1

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę na autostradzie A1. Jak wskazują wstępne ustalenia śledczych kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź