Ochrona lakieru poprzez oklejenie samochodu folią PPF – wady i zalety

Ochrona lakieru poprzez oklejenie samochodu folią PPF – wady i zalety

Z tą jakością i popularnością wiąże się jednak pewne ryzyko. Nie oznacza to, że folie chroniące lakier są złe, ale mają pewne zalety i wady, o których właściciele pojazdów powinni wiedzieć, trochę jak owijanie samochodów. W naszym sklepie internetowym można również kupić zestawy ochrony lakieru. Przyjrzymy się zaletom i wadom folii zabezpieczających lakier, zaczynając od ich wad:

Wady PPF

Cena: Profesjonalne oklejenia samochodowe mogą kosztować setki złotych. Właściciel pojazdu musi pamiętać, że PPF stosowane do jego samochodu jest narażone na wiele nadużyć. Od gruzów drogowych, pogody i niszczących promieni słonecznych, większość starszych folii zabezpieczających lakier zacznie wykazywać zużycie już po dwóch czy trzech latach, co jest również punktem, w którym stają się one trudniejsze do usunięcia. Zaletą jest to, że nowe folie cały czas ulegają poprawie i mają właściwości „samoleczące”.

Przyczepność farby: Folie winylowe w ogóle lepiej przylegają do fabrycznych lakierów na samochodach, które nie miały większych uszkodzeń. Jeśli Twój samochód został przemalowany lub nie zadbano o wykończenie, folia winylowa może nie przylegać dobrze i prowadzić do marszczenia się i podnoszenia.

Zalety PPF

Długotrwałość: Wiele z dzisiejszych wysokiej jakości PPF jest w stanie wytrzymać od 3 do 5 lat ciągłego użytkowania. Pamiętaj, że dostajesz to, za co płacisz; jeśli wybierzesz tańszą, niestandardowa folię, bądź przygotowany na to, że nie będzie służyć zbyt długo.

Ochrona: Folia chroniąca lakier pomoże ochronić i zachować wykończenie pojazdu przed czynnikami atmosferycznymi, słońcem i zanieczyszczeniami drogowymi, które normalnie tworzyłyby wióry w konwencjonalnym lakierze, nawet pluskwy mogą powodować uszkodzenia.

Łatwe usuwanie: Piękno winylowych folii samochodowych polega na tym, że w przeciwieństwie do lakieru, mogą być one usuwane przez profesjonalnego instalatora, nie pozostawiając prawie żadnych śladów. Chcesz sprzedać swój samochód z doskonałym wykończeniem lakieru, to po prostu usuń folię, a Twój klient będzie zdumiony stanem karoserii. To są podstawowe zalety i wady folii zabezpieczających lakier, ale wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i tego, czego potrzebuje Twój pojazd. Profesjonalna firma zajmująca się montażem folii winylowych może pokryć Państwa pojazd różnymi produktami foliowymi z najbardziej znanych marek PPF. Wybór należy do Państwa.

Więcej informacji na temat typów folii oraz oklejaniu samochodu można znaleźć na https://cardetailing.edu.pl/

Previous Jak i po co glinkować samochód?
Next Korzyści wynikające ze współpracy z zarządzanymi usługami drukowania

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Wymiana tablicy rejestracyjnej

Zbadaj śruby mocujące tablicę rejestracyjną, aby sprawdzić, jakich narzędzi potrzebujesz. W zależności od rodzaju śrub mocujących tablicę, może być potrzebny klucz płaski, wkrętak płaski lub krzyżakowy. Gdy już będziesz mieć

Motoryzacja 0 Comments

Ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 l paliwa na 100 km

Nawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź