Pierwsza wizyta u stomatologa, o czym warto pamiętać?

Pierwsza wizyta u stomatologa, o czym warto pamiętać?

Stomatolog to lekarz, z którym większość społeczeństwa posiada niezbyt miłe wspomnienia. Nasze przeświadczenia zazwyczaj wynikają z nieprawidłowego przygotowania do pierwszej wizyty, a także strachu napędzanego przez inne osoby. Jak przygotować się na pierwszą wizytę? Jak sprawić, by nasze dziecko uważało stomatologa za swojego przyjaciela, a nie wroga? Czy istnieje sposób na złagodzenie bólu podczas wizyty? O tym w dzisiejszym artykule.

Po pierwsze- nie kłam!

Jak wiadomo, żadne, nawet najpiękniejsze kłamstwo nigdy nie dorówna prawdzie. Przed pierwszą planowaną wizytą stomatologiczną naszego dziecka, przekażmy mu jak najwięcej informacji o zaistniałej sytuacji, lecz nie powielajmy obiegowych kłamstw! Stomatolog jest lekarzem, który powinien Twojemu dziecku kojarzyć się wyłącznie przyjemnie. Większość zaniedbań stomatologicznych spowodowana jest właśnie strachem przed wizytą u dentysty.

Przygotowania do pierwszej wizyty możemy rozpocząć już podczas codziennej higieny jamy ustnej. Opowiedzmy dziecku, jak może wyglądać pierwsza wizyta. Pomocne mogą okazać się tutaj książeczki edukacyjne, a także krótkie filmiki (do znalezienia w Internecie). Nigdy nie zapewniajmy dziecka, że wizyta będzie zupełnie bezbolesna. Jak pokazuje doświadczenie, nawet podczas kontrolnej wizyty, dziecko może odczuwać pewnego stopnia dyskomfort.

Po drugie- poznaj z dzieckiem swojego stomatologa

Wizyty adaptacyjne, to nic innego jak wspólna wycieczka do wcześniej wybranego stomatologa. Podczas tego typu spotkania, lekarz stomatolog może oprowadzić dziecko po gabinecie, a także odpowiedzieć na jego pytania. Podczas pierwszej konsultacji, jeżeli dziecko będzie chętne, możemy dokonać przeglądu jamy ustnej. Wówczas stomatolog ma szansę uspokoić rodziców lub też wykazać konieczność zastosowania (na kolejnych wizytach!) leczenia np. ubytków.

Adaptacyjne spotkania są także prowadzone w niektórych przedszkolach. Grupa przedszkolna udaje się zazwyczaj do najbliższej kliniki stomatologicznej i tam wraz z wychowawczyniami uczestniczy w zajęciach organizowanych przez stomatologów lub studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Bez względu na to, jaką opcję zapoznania wybierzemy, pamiętajmy by przekonania które przekazujemy naszym dzieciom- były prawdziwe.

Previous Suszarka fryzjerska – idealna do Twojego zakładu
Next Podróżuj wygodnie – gdzie możesz zaparkować przed wylotem z Gdańska?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wszedłem w biznes deweloperski. Zajmuję się dużymi projektami

Wokalista pracuje obecnie nad swoim pierwszym projektem na rynku deweloperskim. Nie rezygnuje też z działalności w środowisku artystycznym. Kończy pracę nad płytą, przygotowuje również duże muzyczne show, które ma wprowadzić na rynek

Life&Style 0 Comments

Kamizelka obciążeniowa w zaburzeniach SI, ADHD, PDD

Każdy rodzic, który zmaga się z dzieckiem z problemami integracji sensorycznej wie, jak bardzo utrudnia to jego normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Wahania nastrojów, słaba kontrola własnych ruchów, napady nerwowe –

Life&Style 0 Comments

Nie jestem za nadmiernym ingerowaniem w naturę

Aktorka jest zwolenniczką umiaru w pielęgnacji. Na co dzień stosuje wyłącznie witaminowe serum do twarzy, a gdy ma okazję korzysta z zabiegów w spa. Najczęściej wybiera jednak masaże o działaniu relaksacyjnym. Gwiazda „Przyjaciółek” nie jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź