Polacy coraz chętniej wypożyczają luksusowe samochody

Polacy coraz chętniej wypożyczają luksusowe samochody

Samochodami luksusowymi poruszać się może niewiele osób. Marki takie jak Ferrari, Lamborghini czy też Aston Martin raczej są przeznaczone dla najbogatszych. Choć o podróżowaniu takimi samochodami marzy praktycznie każdy niewiele osób może mieć taką możliwość. Jeśli chcemy jednak choć jeden dzień spędzić za kierownicą takiego samochodu można się zdecydować na wypożyczalnię, która dysponuje takim pojazdem.

Koszt wypożyczenia takiego wozu będzie jednak wysoki o czym trzeba pamiętać. W Polsce takie usługi stają się coraz bardziej popularne. Z jednej strony bogate osoby, które nie potrzebują na co dzień takiego pojazdu co jakiś czas chcą się nim przejechać. Z drugiej strony pasjonaci, którzy wiele lat zbierają na taką przejażdżkę, która kosztować będzie między 3 a 7 tysięcy złotych za dzień. Miłośnicy szybkich samochodów mówią, że jeśli raz się wsiądzie do takiego wozu będzie chciało się do niego wracać i pewnie jest w tym wiele prawdy. Chętnych do takich przejażdżek nie brakuje.

Miejska wypożyczalnia samochodów ruszy w Warszawie

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem od pewnego czasu cieszą się miejskie wypożyczalnie rowerów. Pojawiają się takie projekty, które mają oprzeć się na miejskim wypożyczeniu samochodów na godziny. Taka usługa jako pierwsza ma ruszać w Warszawie. Posiadanie własnego auta to duży wydatek i koszty jakie potem należy ponosić. Rower natomiast ma ograniczenia i nie sprawdzi się, gdy pogoda będzie brzydka. Dlatego warto zobaczyć jak wielkie możliwości daje nam właśnie miejska wypożyczalnia samochodów, która wzorem innych miast Europy ma się pojawić w Warszawie. Jak to ma działać? Podobnie jak współdzielone rowery. Kierowca ma wsiadać do samochodu na jednym z parkingów a będzie go oddawał w innym miejscu.

Inni odwiedzili również: sportowe-stroje.pl

Taka usługa sprawi, że nie będzie trzeba przeznaczać dużych środków na zakup samochodu, ale zmniejszy się dodatkowo liczba pojazdów na ulicach i będą one mniej zakorkowane. Dlatego, by zachęcić kierowców do korzystania z wypożyczalni auta takie mogą się poruszać po buspasach i stawać w strefie płatnego parkowania za darmo. Usługi takie funkcjonują w wielu miastach. W Warszawie ma być to nowość, tradycyjne auta z silnikami spalinowymi a koszt jednego km ma być na poziomie jednego złotego.

Darmowa wypożyczalnia samochodów dla studentów

Jeszcze inną propozycje ma Politechnika Wrocławska, która daje swoim studentom możliwość wypożyczenia samochodu całkiem za darmo. Jest to wynik programu Fiat Likes U – program, który ma wspierać młodzież poprzez umożliwienie im mobilności, możliwości nauki i pracy. Opiera się na trzech elementach, w ramach których pojawia się właśnie również bezpłatny wynajem aut. Politechnika zdecydowała się do tego projektu dołączyć i dlatego właśnie mają się pojawić takie możliwości wynajmowania samochodów dla studentów bez konieczności ponoszenia kolejnych dodatkowych kosztów.

Dla studentów z Polski przygotowane zostały samochody marki FIAT, modele 500 w różnych wersjach modelowych co sprawia, żę do testów wprowadzone zostały niejako różne modele samochodów. student ma możliwość korzystać z auta przez dobę w tygodniu roboczym albo też przez cały weekend poza tygodniem. Wystarczy wyłącznie rejestracja na specjalnej stronie i rezerwacja pojazdu. Do tego pojawia się jeszcze specjalny konkurs, który zakłada, że autor najlepszej pracy magisterskiej, która będzie dotyczyć motoryzacji będzie mógł otrzymać specjalny staż w Fiacie. Dlatego wydaje się, że to kolejny duży motywator związany z tym programem, który powinien się dobrze sprawdzić.

Previous ZATRZYMANY MOTOCYKLISTA, KTÓRY UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI
Next POLICJANCI WERYFIKUJĄ PUNKTY ZGŁOSZONE NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Trójmiasto jest jedną z najbardziej dynamicznych aglomeracji w Polsce, stąd duży ruch samochodowy, ale i dostępność usług. Być może zastanawiasz się, gdzie podjechać, żeby przedłużyć OC. Do Gdańska, Sopotu, Gdyni?

Motoryzacja 0 Comments

Dzięki rowerzystom miasta Unii zyskują 111 mld euro rocznie

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Rowerzystów wkład finansowy rowerzystów w działalność gospodarczą w centrach miast i lokalnych sklepach Unii Europejskiej wynosi 111 mld euro rocznie. Według badania przeprowadzonego w Brukseli w 2012 roku, zamieniając samochód na rower,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź