Policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja aut poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja aut poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Dzięki pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz odpowiedzialności karnej nie uniknie 42-letni mężczyzna, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży samochodów o wartości blisko pół miliona złotych. Sprawca ma na swoim koncie cztery tego typu czyny, które popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa. Ponadto 42-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez funkcjonariuszy z Niemiec m.in. za kradzieże i handel kradzionymi autami oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W miniony weekend sąd na wniosek prokuratora aresztował mieszkańca Gdańska na najbliższe miesiące. Za kradzież z włamaniem może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wspólnie z prokuratorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, pracowali nad wyjaśnieniem spraw dotyczących usiłowań kradzieży samochodów z terenu Gdańska. Samochody, które były w zainteresowaniu złodzieja miały wartość blisko pół miliona złotych.

Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze, typując osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Funkcjonariusze nie tylko bardzo dokładnie przeanalizowali metodę działania sprawcy, ale także ślady które zabezpieczyli na miejscach zdarzeń, m.in. ślady daktyloskopijne, biologiczne.

Praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci w miniony czwartek około godziny 21 na jednej z ulic miasta zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa. Dodatkowo 42-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem aresztowania wydanym przez niemiecki sąd w grudniu 2017 roku. Gdańszczanin podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów oraz handlem kradzionymi autami.

Mężczyzna był znany policjantom, z wcześniejszych interwencji oraz przestępstw za które zatrzymywany był w przeszłości m.in. w październiku 2017 roku nie zatrzymał się do policyjnej kontroli pomimo wyraźnie mu dawanych sygnałów świetlno- dźwiękowych. Wtedy w trakcie przeszukania jego samochodu, policjanci znaleźli m.in. łamaki służące do kradzieży samochodów, kilka tablic rejestracyjnych od różnych pojazdów, urządzenia służące do zagłuszania sygnału GPS, części samochodowe od pojazdów różnych marek, kominiarki, rękawiczki.

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych, dochodzeniowców oraz prokuratora nadzorującego sprawę zebrano materiał dowodowy. Policjanci powiązali ze sobą sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdów z końca 2016 roku. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu w sumie pięć zarzutów. Cztery z nich dotyczyły usiłowania kradzieży czterech samochodów o wartości blisko pół miliona złotych, 42-latek dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, dlatego może mu grozić do 15 lat więzienia.

Piąty zarzut dotyczył niezatrzymania się do kontroli drogowej co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu 42-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Previous Troje mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia
Next Policjanci po raz kolejny zapobiegli tragedii

Może to Ci się spodoba

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

ARESZT DLA SPRAWCY POBICIA 27-LATKA

Wczoraj dwóch sprawców w wieku 26 i 28 lat usłyszało zarzuty pobicia 27-latka. Skutkiem tego pobicia było spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u pokrzywdzonego, w wyniku czego jest on w stanie

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

ZGŁOSIŁ, ŻE W SAMOLOCIE JEST BOMBA – PONIESIE KONSEKWENCJE

Tylko około jednej godziny potrzebowali policjanci, którzy zatrzymali sprawcę wywołania fałszywego alarmu. W sobotę rano 46-letni mieszkaniec Gdańska zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiedział, że na pokładzie samolotu lecącego

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

46-LATEK ODPOWIE ZA ZNĘCANIE ORAZ GROŹBY KARALNE

Tczewscy policjanci zatrzymali 46-latka, który stosował przemoc domową. Według ustaleń mundurowych mężczyzna próbował wtargnąć do mieszkania swojej córki grożąc jej śmiercią, a wcześniej znęcał się nad żoną. Zatrzymany mężczyzna trafił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!