Pompka rowerowa

Pompka rowerowa

Jazda na rowerze to bardzo dobry trening dla ciała. Pomaga wzmocnić mięśnie i je ukształtować, zwiększa wydolność, poprawia kondycję, ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów, wysmukla sylwetkę, a do tego pozytywnie wpływa na psychikę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na regularne przejażdżki, które nie tylko są korzystne dla zdrowia, ale też pomagają się odstresować i oderwać od codzienności. Każdy rowerzysta powinien posiadać nie tylko dobrego dwukołowca, odpowiednie ubrania oraz kask, ale też niezbędne akcesoria. Jednym z nich jest pompka do roweru. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Pompka rowerowa to „must have” wszystkich rowerzystów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nie warto przecież co chwilę jeździć do serwisu tylko po to, aby ktoś dopompował nieco sflaczałe opony. Dobrze jest natomiast zdać sobie sprawę, że nieodpowiednio napompowana opona oznacza brak komfortu podczas jazdy – przejażdżka, zamiast być przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, może stać się prawdziwą udręką. Aby temu zaradzić, wystarczy zaopatrzyć się w pompkę.

Rodzaje pompek rowerowych

Pompka do roweru to przyrząd dość prosty. Ma ona pomóc rowerzyście utrzymać prawidłowe ciśnienie w oponach. Przed zakupem pompki warto zaznajomić się z dostępnymi produktami. Pozwoli to dobrać sprzęt do własnych potrzeb. Z całą pewnością dobrą, praktyczną pompkę można już kupić za kilkadziesiąt złotych. Jakie rodzaje pompek można znaleźć w sklepach?

  1. Pompka rowerowa ręczna – to niezwykle popularny rodzaj pompek. Produkty te są poręczne, lekkie i łatwe w użyciu. Dzięki temu można je bez problemu umieścić w plecaku czy przypiąć do ramy roweru. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy napompowanie opon stanie się konieczne. Osobom, które uczestniczą w zawodach, poleca się pompki z nabojami CO2, które choć droższe, bardzo szybko pompują dętkę.
  2. Pompka rowerowa stacjonarna – to pompka do roweru przeznaczona do użytku w domu, np. w garażu. Jest o wiele wygodniejsza od pompki ręcznej i bardziej wydajna. Jest dość ciężka, więc raczej nie nadaje się do przewożenia rowerem. Wyposażona jest w wężyk, dzięki czemu można ją ustawić obok roweru i spokojnie pompować.

Zakup pompki – na co zwrócić uwagę?

Kupując pompkę, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim liczy się rodzaj pompki, ale nie wszystko. Na pierwszym planie zawsze powinno znaleźć się maksymalne ciśnienie, do jakiego pompka jest w stanie napompować dętkę. W związku z tym przed zakupem należy sprawdzić, jakie ciśnienie potrzebuje opona w danym rowerze. Jeśli jest to np. 8 barów, wówczas warto kupić pompkę, która pompuje do 9 lub więcej barów. Wówczas napompowanie takiej dętki będzie o wiele prostsze.

Ponadto końcówka pompki musi pasować do wentyla – w przeciwnym razie napompowanie opony będzie niemożliwe. Można kupić pompkę z wymienianymi końcówkami lub taką, która posiada wbudowane dwa niezależne otwory. Do zwykłej pompki ręcznej warto także dokupić wężyk, który zwiększy komfort jej użytkowania. Dobra pompka do roweru powinna też posiadać manometr. Ewentualnie można dokupić go oddzielnie. To dzięki temu przyrządowi będzie można bardziej precyzyjnie sprawdzić, czy ciśnienie w oponach jest odpowiednie – ręczne dotknięcie dętki może być mylące, a z pewnością mało dokładne.

W obowiązkowym wyposażeniu każdego rowerzysty powinna znaleźć się pompka rowerowa. Do kupienia są wygodne i wydajne pompki stacjonarne (podłogowe) lub pompki ręczne. Te drugie to najlepsze rozwiązanie dla osób lubiących dalekie wyprawy, bowiem dzięki swojej lekkości i niewielkim rozmiarom można je bez problemu wozić, np. w plecaku. Niektóre modele można nawet przyczepić do ramy. Dobra pompka rowerowa powinna mieć odpowiednią końcówkę i być wyposażona w manometr, zwłaszcza jeśli chodzi o pompki stacjonarne.

Previous Kiedy warto zmienić ubezpieczyciela?
Next Policjanci zatrzymali podpalacza zabytkowego pałacu

Może to Ci się spodoba

Następne lata mogą być jeszcze lepsze dla finansów polskiej Ekstraklasy

Jest kilka symptomów, które wskazują, że ten rok będzie dla polskiej Ekstraklasy jeszcze lepszy niż ubiegły – przekonuje Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy. Z raportu EY wynika, że w 2015 roku przychody klubów

Aktywność fizyczna zwiększa wydajność i efektywność pracowników

Słaba kondycja, brak aktywności fizycznej i przemęczenie pracowników powoduje widoczny spadek ich odporności, co wiąże się z ryzykiem zachorowań, a więc i ryzykiem nieobecności w pracy. Spada także ich wydajność i kreatywność. Pracodawcy, którzy zdają

Ferie zimowe nad Bałtykiem – jak je spędzić?

Ferie zimowe kojarzą się że śniegiem i lodem, najlepiej w górach. Co nie znaczy, że na północy Polski nie można spędzić ich w atrakcyjny sposób. Zobacz, co możesz zaproponować dziecku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź