Pranie wnętrza samochodu

Pranie wnętrza samochodu

Każdy samochód, przynajmniej dwa razy w roku, wymaga czyszczenia wewnątrz kabiny i bagażnika. Czyszczenie wnętrza samochodu pomaga pozbyć się ciągłych zanieczyszczeń i odświeżyć wnętrze.  Służy temu pranie wnętrza samochodu.

Pranie chemiczne

Czyszczenie na sucho wnętrza samochodu jest równoważne czyszczeniu ogólnemu, w wyniku którego usuwa się kurz i brud, które utknęły się w tapicerce i częściach plastikowych. Czyszczenie na sucho odbywa się przy użyciu profesjonalnych środków czyszczących i specjalnego sprzętu. Potrzebujesz czyszczenia na sucho kabiny pasażerskiej, jeśli:

– Po zimie plamy solne pozostały na podłodze;

– Zwierzęta pozostawiają dużo sierści na tapicerce;

– Po podróży utrzymuje się nieprzyjemny zapach.

Jeśli porównamy wnętrze samochodu z wnętrzem pokoju, to przypomni nam meble tapicerowane, które okresowo wymagają czyszczenia. Jeśli nie wyczyścisz samochodu, to gromadzić się tam będzie pył drogowy, brud i piasek. Często występują plamy z kawy, soku, tłuszczu, rdzy lub nieprzyjemne zapachy.

Wszystko to jest doskonałym podłożem do namnażania szkodliwych mikroorganizmów, które mogą wpływać na ludzki układ odpornościowy i powodować reakcje alergiczne. Tylko profesjonalny sprzęt gwarantuje usunięcie brudu i kurzu, który został osadzony w tapicerce. Ponadto uciążliwe zapachy nie znikają mimo używania środków czyszczących dla gospodarstw domowych.

Czyszczenie wnętrza samochodu składa się z następujących głównych kroków:

Czyszczenie na sucho wnętrza, usuwanie kurzu, brudu, piasku

Czyszczenie na mokro każdego poszczególnego elementu kabiny przy użyciu różnych środków czyszczących

Staranne suszenie kabiny

Zastosowanie związków ochronnych, środków antystatycznych i wosków

Korzyści z czyszczenia

Czyszczenie samochodu pozwala zwiększyć jego wartość. Profesjonalne czyszczenie poradzi sobie z każdą plamą, skórką, zadrapaniem, zadrapaniem i wgnieceniami w twoim samochodzie. Nawet wszelkie nieprzyjemne zapachy wydobywające się z twojego samochodu można usunąć. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnym narzędziom i produktom używanym przez zawodowców będą oni w stanie oczyścić zakamarki, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś.

Dowiedz się więcej z artykułu na portalu motoryzacyjnym chemadex.com.pl >>

Po tak dokładnym umyciu wnętrza samochodu będzie świecić nowością i czystością, a także przyjemnie pachnieć. Praktyczne doświadczenie potwierdziło, że profesjonalnego czyszczenia wnętrza nie można zastąpić samodzielnym czyszczeniem. Profesjonalne czyszczenie wnętrza samochodu jest rodzajem gruntownego i dokładnego czyszczenia, które jest konieczne, aby samochód mógł zachować reprezentacyjny wygląd. Istnieje pewna procedura (algorytm) do czyszczenia wnętrza samochodu, niezależnie od tego, czy jest przeprowadzana samodzielnie, czy przez profesjonalistów. Procedura sekwencyjna polega na czyszczeniu następujących powierzchni: sufit; siedzenia; płeć drzwi; plastikowe części wewnętrzne i lustra. Istota tej sekwencji jest dość prosta – czyszczonej powierzchni nie należy brudzić podczas czyszczenia następnego elementu kabiny pasażerskiej. Cała procedura w zależności od stopnia zanieczyszczenia wnętrza może trwać od trzydziestu minut do nawet kilku godzin.

Previous Jak i gdzie zalegalizować wagę? Najważniejsze informacje
Next Jak przygotować dziecko do rozstania rodziców?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak dobrać bagażnik samochodowy?

Samochód osobowy, niezależnie jak duży, ma ograniczoną ilość miejsca w bagażniku. Wyjazdy rodzinne, sportowe to te momenty, gdy szybko odkrywa się, jak niewiele wolnej przestrzeni tam występuje. Taki obszar jest

Motoryzacja 0 Comments

Najtańsze OC w Trójmieście – gdzie takiego szukać?

Trójmiasto jest jedną z najbardziej dynamicznych aglomeracji w Polsce, stąd duży ruch samochodowy, ale i dostępność usług. Być może zastanawiasz się, gdzie podjechać, żeby przedłużyć OC. Do Gdańska, Sopotu, Gdyni?

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki marki Meguiars

Historia Meguiar sięga 1901 roku, kiedy Frank Megwaer wyposażył w swoim garażu laboratorium do polerowania i restauracji mebli. W 2016 roku Meguiar obchodził swoje 115. urodziny i jest dziś jednym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź