Rodzaje wiązania pracy dyplomowej i opcjonalne dodatki

Rodzaje wiązania pracy dyplomowej i opcjonalne dodatki

Standardowe opcje drukowania:

Na wewnętrzne strony pracy dyplomowej lub rozprawy nasz standardowy papier ma 100 g/m2 i jest doskonałej jakości, nadaje się zarówno do ostrego tekstu, jak i żywych fotografii i grafiki. Strony są drukowane cyfrowo przy użyciu naszych najnowocześniejszych drukarek cyfrowych. Podczas procesu zamawiania można określić, ile stron ma być wydrukowanych w czerni i bieli, a ile w pełnym kolorze (można mieć kombinację obu i nie trzeba zwykle podawać, które strony są, jak to zwykle jest oczywiste w dostarczonym pliku PDF). Określenie właściwej ilości każdej z nich da Ci jednak dokładną cenę końcową za zamówienie.

O ile pole „Wymagam drukowania dwustronnego” nie jest zaznaczone podczas procesu zamawiania online, domyślnie drukujemy strony wewnętrzne jednostronnie. Dzieje się tak dlatego, że praktycznie wszystkie uczelnie określają druk jednostronny w swoich specyfikacjach dotyczących drukowania prac dyplomowych/rozpraw. Można jednak zrezygnować z tej opcji, tzn. stosować drukowanie dwustronne, zaznaczając to pole, jeśli chcesz.

Dostępne rodzaje wiązania:

Jeśli chodzi o wiązanie prac dyplomowych, większość uniwersytetów wymaga wiązania „twardego” lub „miękkiego”, ale są pewne wyjątki, więc przejdziemy przez wszystkie dostępne opcje wiązania, tak aby obejmowały one wszystkie możliwe specyfikacje uniwersytetów:

Twarda oprawa (zwykle używana do ostatecznego złożenia pracy dyplomowej): jest to styl oprawy, który przypomina raczej tradycyjne książki twarde, tzn. okładki i grzbiet są mocne i bardzo sztywne, podczas gdy wewnętrzne strony są bezpiecznie oprawione. Jak w przypadku twardych książek, które można zobaczyć w księgarni, okładki sięgają nieco dalej niż wewnętrzne strony. Nasze ciężko oprawione tezy i rozprawy są opatrzone okładką z „płótna bibliotecznego buckram”, która ma przyjemną fakturę i jest bardzo wytrzymała. Dostępna jest szeroka gama kolorów pasujących do każdej specyfikacji uniwersyteckiej. Na formularzu zamówienia online można wybrać, aby na przedniej stronie okładki znajdował się metaliczny napis z folii (w przypadku pracy uniwersyteckiej oprawionej standardowo będzie on widoczny na grzbiecie).

Oprawa miękka jest nieco podobna do oprawy twardej (patrz wyżej), z wyjątkiem tego, że okładki nie są tak grube i dlatego nie są tak sztywne, a wewnętrzne strony są klejone termicznie. Gotowa książka jest jednak zazwyczaj w stanie stanąć samodzielnie na półce. Okładki i grzbiet są okładkowane w płótnie bibliotecznym, chociaż w przeciwieństwie do twardej oprawy, zewnętrzne okładki są przycięte na równi z wewnętrznymi stronami. Ten rodzaj oprawy jest często używany do pierwszego złożenia pracy dyplomowej lub rozprawy. Okładka bukramowa jest dostępna w szerokiej gamie kolorów, aby dopasować się do dowolnej specyfikacji uniwersyteckiej, a w przypadku prac uniwersyteckich, standardowo na grzbiecie pojawia się również złoty lub srebrny napis z folii.

Wiązanie na rzep: jest to kolejna prosta i szybka metoda wiązania dokumentów i jako taka może być również wykonywana w sklepie podczas oczekiwania, zazwyczaj bez umówionego spotkania. Podobnie jak w przypadku oprawy wiro, również oprawa welonowa posiada przezroczystą przednią okładkę z tworzywa sztucznego i tylną okładkę z karty, a strony mają regularnie dziurkowane otwory (ale tylko 12 w liczbie dla oprawy welonowej) w pobliżu grzbietu. Inny jest jednak sposób oprawy: w przypadku oprawy welo dokument jest oprawiany w 12-pinowy system oprawy, który jest w stanie oprawić do 600 arkuszy papieru (maks. 3 cale), co znacznie przekracza możliwości oprawy wirowej. Uniwersytety, takie jak King’s College, w ostatnim czasie zaczęły określać ten system oprawy dla prac dyplomowych i dyplomowych.

Oprawa termiczna: podobnie jak w przypadku oprawy welo i wiro, również oprawa termiczna zazwyczaj posiada przezroczystą przednią okładkę z tworzywa sztucznego oraz tylną okładkę z karty i jest szybka i łatwa do wykonania (więc może być również wykonana podczas oczekiwania). Mechanizm bindowania odbywa się za pomocą kleju termicznego (gorącego), a nie fizycznego dodatku „kręgosłupa”. Oprawa termiczna jest również znana jako oprawa klejowa, Fastback, Thermo i Perfect.

Opcjonalne dodatki:

Oprócz standardowych opcji drukowania i oprawy opisanych powyżej, inne opcjonalne dodatki obejmują:

Plastikowa kieszeń do przechowywania płyty CD lub DVD. Zazwyczaj jest ona umieszczona w wewnętrznej części tylnej okładki, ale jeśli wolą Państwo umieścić ją w innym miejscu (pod koniec procesu zamawiania online jest miejsce na specjalne instrukcje).

Płyta CD może być nagrana lub skopiowana tak, aby zawierała Twój plik(i). Może być ona umieszczona w plastikowej kieszeni, która może być dostarczona luzem lub włożona do oprawy, jak wolisz. Jak powyżej, jest tam miejsce na specjalne instrukcje pod koniec procesu zamawiania online.

Plastikowa kieszeń narożna, w której mogą znajdować się luźne wkładki, może być przyklejona do wewnętrznej tylnej pokrywy lub innego miejsca – nawet pozostawiona luźna, jeśli wolisz ustawić ją samodzielnie.

Zamiast plastikowej odmiany może być dostarczona płócienna kieszeń narożna (odpowiednia tylko dla książek oprawionych w twardą oprawę). Jest ona umieszczona na wewnętrznej stronie tylnej okładki i może zawierać luźne wkładki itp.

http://ulotkaonline.pl/

Previous Jak wybrać agencję rekrutacyjną?
Next Jak i po co glinkować samochód?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Morski wystrój mieszkania – jakie dodatki stworzą morski klimat w domu?

Zasłony w marynistyczne pasy, turkusowa zastawa, a może coś bardziej odważnego, jak morskie ściany? Sprawdź, jak łatwo poczuć się w swoim domu jak na Santorini. Nie trzeba dekorować mieszkania całkowicie

Life&Style 0 Comments

Właściwości i zastosowanie zimnotłoczonego oleju rzepakowego

Olej rzepakowy nie ma dobrej sławy w naszym kraju. Powodem tego jest niestety fakt, iż uprawiany w dawnych czasach rzepak zawierał szkodliwy dla zdrowia kwas erukowy. Na szczęście, już od

Life&Style 0 Comments

Kamizelka obciążeniowa w zaburzeniach SI, ADHD, PDD

Każdy rodzic, który zmaga się z dzieckiem z problemami integracji sensorycznej wie, jak bardzo utrudnia to jego normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Wahania nastrojów, słaba kontrola własnych ruchów, napady nerwowe –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź