Suszarka fryzjerska – idealna do Twojego zakładu

Suszarka fryzjerska – idealna do Twojego zakładu

U każdego fryzjera spotkamy oczywiście klasyczne ręczne suszarki do włosów, które mają masę zastosowań praktycznych i są bardzo wygodne w określonych sytuacjach. Jeśli jednak korzystamy z poważnego salonu fryzjerskiego, powinniśmy oczekiwać, że do naszej dyspozycji będą także suszarki fryzjerskie, określane mianem infrazonów fryzjerskich i klimazonów fryzjerskich.

Suszarka ręczna kontra suszarka fryzjerska

Suszarki ręczne to bardzo proste urządzenia. W specjalnej komorze cienkie druciki nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury i przepływające wokół nich powietrze rozgrzewa się. Jest następnie wydmuchiwane w kierunku ustawienia urządzenia i ciepłe powietrze osusza włosy. Suszarka fryzjerska robi wrażenie już na pierwszy rzut oka, ponieważ jest wielkim hełmem albo połączonym z fotelem i ustawionym zwykle przy ścianie, albo zwisającym z sufitu na odpowiednich przewodach (wersje zwisające zajmują mniej miejsca i często można je wygodnie przemieszczać po całym salonie.

W każdym hełmie znajdują się specjalne płytki – promienniki ciepła. Działają one nie tyle na zasadzie nagrzewania się i promieniowania swoim ciepłem, co na zasadzie świecenia światłem podczerwonym. Kiedy zbliżamy rękę do czegoś ciepłego lub kiedy po prostu wychodzimy na słońce, czujemy na sobie ciepło. Jest to właśnie promieniowanie podczerwone dochodzące do naszej skóry. Jest ono dla nas niewidzialne, ale przenosi bardzo dużo energii, a do tego jest bardzo bezpieczne w odpowiednich dawkach.

Suszarka fryzjerska ma zazwyczaj trzy lub cztery płytki tego typu, chociaż bywa ich też więcej. Dwie zawsze znajdują się po bokach głowy. Jedna jest z tyłu. Czwarta potrafi być umieszczona u góry, czasami pojawia się płytka nad czołem, a czasami wszystkie z tych płytek podzielone są na układy płytek mniejszych.

Możliwości suszarek fryzjerskich

Suszarki fryzjerskie cenione są ze względu na możliwość szybkiego, efektywnego i bezpiecznego wysuszenia włosów, ale to tylko wierzchołek góry lodowej ich możliwości. Promieniowanie podczerwone daje nam bowiem całą masę opcji. Jedną z nich jest zdolność do aktywowania substancji nakładanych na włosy i głowę. Najczęściej wykorzystuje się to w czasie utrwalania koloru farby do włosów lub wręcz przeciwnie, w czasie dekoloryzacji. Ta sama właściwość sprawdza się również przy niektórych terapiach przeciwko łupieżowi, przetłuszczającej się skórze oraz przeciwko wypadaniu włosów.

Inne możliwości suszarek fryzjerskich są związane głównie z faktem uzyskiwania wysokiej, ale zarazem bezpiecznej i dającej się bardzo dobrze kontrolować temperatury. Ta właściwość wykorzystywana jest miedzy innymi przy wykonywaniu ondulacji i keratynowego prostowania włosów.

Urządzenia high-tech

Nowoczesne suszarki fryzjerskie są naprawdę zaawansowanymi urządzeniami. Zamiast klasycznych pokręteł odpowiedzialnych za temperaturę i obieg powietrza, do naszej dyspozycji oddana jest aplikacja sterująca, w której możemy ustawić dokładnie szczegóły pracy urządzenia, a nawet skorzystać z predefiniowanych ustawień dla wykonywanych przez nas zabiegów.

Więcej na pasjafryzjerstwa.pl

Previous Kupujemy meble biurowe
Next Pierwsza wizyta u stomatologa, o czym warto pamiętać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany 48-latek trzymał w altanie narkotyki

Kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali 48-letniego mieszkańca Gdańska, który trzymał w altanie ogrodowej narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla 32-latki za dwukrotne pobicie mężczyzny oraz naruszenie nietykalności cielesnej

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą 32-letnią kobietę, która zaatakowała nauczycielkę na terenie dworca PKP. Według ustaleń śledczych zatrzymana kobieta dodatkowo ma związek z dwukrotnym pobiciem tego samego mężczyzny, który z obrażeniami ciała

Wiadomości 0 Comments

Złodziej damskiej torebki w rękach policji

Tylko kilku dni potrzebowali kryminalni, by ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży torby z zawartością dokumentów i dwóch kompletów kluczy. Sprawca został zaproszony do mieszkania, skąd ukradł rzeczy należące do pokrzywdzonej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź