W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

Gdańscy policjanci tylko przez jedną dobę zatrzymali 10 poszukiwanych osób. Zatrzymani, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa, ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania, trzy osoby poszukiwane listem gończym, pięć osób nakazami doprowadzenia do aresztu oraz 19-latek poszukiwany w celu doprowadzenia go do placówki medycznej.

Tylko wczoraj policjanci z oddziału prewencji oraz policjanci z gdańskich komisariatów zatrzymali 10 osób poszukiwanych. Wśród nich był 36-letni mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych ze Śródmieścia, którego poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna dziś został doprowadzony do prokuratora, który podejmie decyzję o jego ewentualnej ekstradycji.

Kolejne trzy osoby w wieku 58-36 lat, poszukiwane były listem gończym m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Pięciu kolejnych zatrzymanych, poszukiwanych było przez sądy nakazem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego m.in. za nieregulowane grzywny, uchylanie się od obowiązku prac społecznych lub niestawienia się do odbycia zasądzonej już kary. Jedna z zatrzymanych osób – 19-letni mężczyzna był też poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka zdrowia.

Zatrzymane osoby trafiły w ręce Policji dzięki podjętym przez funkcjonariuszy ustaleniom i rozpoznaniu środowiska przestępczego.

Zgodnie z dyspozycją listów gończych lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie lub zakładzie karnym, w którym spędzą od kilku do kilkunastu miesięcy.

Previous Poszukiwany 8 listami gończymi trafił do aresztu
Next POLICYJNY POŚCIG ZA KIEROWCĄ, KTÓRY POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

31-latek zatrzymany w związku ze śmiertelnym pobiciem

Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca Sopotu w związku ze śmiertelnym pobiciem 59 – letniego mężczyzny. Do zatrzymania doszło w pociągu kolejki miejskiej tuż po popełnieniu przestępstwa. 31-latek dziś

Wiadomości 0 Comments

WERYFIKACJA MIEJSC WSKAZANYCH W APLIKACJI KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Gdyńscy policjanci już od lipca 2016 roku weryfikują i kontrolują miejsca wskazane przez mieszkańców w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik może przekazać Policji informację

Wiadomości 0 Comments

Z eskortą policji do porodu

Wczoraj w ciągu jednej godziny policjanci z gdańskiej drogówki mieli dwa nietypowe pilotaże – poproszeni o pomoc przez kierowców subaru i forda, pilotowali do szpitala auta z rodzącymi kobietami. Funkcjonariusze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź