W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

Gdańscy policjanci tylko przez jedną dobę zatrzymali 10 poszukiwanych osób. Zatrzymani, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa, ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania, trzy osoby poszukiwane listem gończym, pięć osób nakazami doprowadzenia do aresztu oraz 19-latek poszukiwany w celu doprowadzenia go do placówki medycznej.

Tylko wczoraj policjanci z oddziału prewencji oraz policjanci z gdańskich komisariatów zatrzymali 10 osób poszukiwanych. Wśród nich był 36-letni mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych ze Śródmieścia, którego poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna dziś został doprowadzony do prokuratora, który podejmie decyzję o jego ewentualnej ekstradycji.

Kolejne trzy osoby w wieku 58-36 lat, poszukiwane były listem gończym m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Pięciu kolejnych zatrzymanych, poszukiwanych było przez sądy nakazem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego m.in. za nieregulowane grzywny, uchylanie się od obowiązku prac społecznych lub niestawienia się do odbycia zasądzonej już kary. Jedna z zatrzymanych osób – 19-letni mężczyzna był też poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka zdrowia.

Zatrzymane osoby trafiły w ręce Policji dzięki podjętym przez funkcjonariuszy ustaleniom i rozpoznaniu środowiska przestępczego.

Zgodnie z dyspozycją listów gończych lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie lub zakładzie karnym, w którym spędzą od kilku do kilkunastu miesięcy.

Previous Poszukiwany 8 listami gończymi trafił do aresztu
Next POLICYJNY POŚCIG ZA KIEROWCĄ, KTÓRY POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZUKAMY ZAGINIONEJ 35-LETNIEJ KOBIETY

Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku poszukuje 35-letniej Kamili Czerwionke z Gdańska. Kobieta kilka dni temu wyszła z jednego z lokali na Śródmieściu i do chwili obecnej nie powróciła ani

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali grafficiarzy

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Suchanina, do policyjnego aresztu trafiło dwóch grafficiarzy. 35-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy malował element muru oporowego w pobliżu peronu PKM w Gdańsku. Jego

Wiadomości 0 Comments

Pomoc przyszła na czas

Dzięki zdecydowanej postawie policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Wczoraj policjanci z płonącego mieszkania wynieśli 90-letnią gdańszczankę, natomiast kilka dni temu Komendant Miejski Policji w Gdańsku otrzymał list, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź