W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

W ciągu 24 h, policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych

Gdańscy policjanci tylko przez jedną dobę zatrzymali 10 poszukiwanych osób. Zatrzymani, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa, ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania, trzy osoby poszukiwane listem gończym, pięć osób nakazami doprowadzenia do aresztu oraz 19-latek poszukiwany w celu doprowadzenia go do placówki medycznej.

Tylko wczoraj policjanci z oddziału prewencji oraz policjanci z gdańskich komisariatów zatrzymali 10 osób poszukiwanych. Wśród nich był 36-letni mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych ze Śródmieścia, którego poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna dziś został doprowadzony do prokuratora, który podejmie decyzję o jego ewentualnej ekstradycji.

Kolejne trzy osoby w wieku 58-36 lat, poszukiwane były listem gończym m.in. za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Pięciu kolejnych zatrzymanych, poszukiwanych było przez sądy nakazem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego m.in. za nieregulowane grzywny, uchylanie się od obowiązku prac społecznych lub niestawienia się do odbycia zasądzonej już kary. Jedna z zatrzymanych osób – 19-letni mężczyzna był też poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka zdrowia.

Zatrzymane osoby trafiły w ręce Policji dzięki podjętym przez funkcjonariuszy ustaleniom i rozpoznaniu środowiska przestępczego.

Zgodnie z dyspozycją listów gończych lub nakazów, zatrzymani zostali umieszczeni w areszcie lub zakładzie karnym, w którym spędzą od kilku do kilkunastu miesięcy.

Previous Poszukiwany 8 listami gończymi trafił do aresztu
Next POLICYJNY POŚCIG ZA KIEROWCĄ, KTÓRY POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Inauguracja akcji pod nazwą „SpoKREWnieni służbą”

1 marca o godz. 9.00 zainaugurowana zostanie w woj. pomorskim akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „SpoKREWnieni służbą”. 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ramach

Wiadomości 0 Comments

Po 4 czerwca kierowcy muszą okazać dowód rejestracyjny i OC

Wraz z podpisaniem przez prezydenta Ustawy z dnia 9 maja 2018 roku, o zmianie Ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw, wielu kierowców ucieszyło się, że od 4

Wiadomości 0 Comments

Gdyński port zyska lepszy dostęp od strony lądu i morza

Poprawa dostępu do portu w Gdyni od strony lądu i morza to zadanie nie tylko zarządu portu, lecz także miasta – podkreśla prezydent Gdyni. Najistotniejsze są inwestycje w połączenie portu z obwodnicą metropolii trójmiejskiej, rozbudowę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź