Wybór mebli biurowych i jego wpływ na wydajność pracowników

Wybór mebli biurowych i jego wpływ na wydajność pracowników

Jeszcze 30 lat temu meble biurowe w każdym przedsiębiorstwie wyglądały tak samo. Liczyła się tylko i wyłącznie funkcjonalność i niska cena produkcji. Dziś coraz częściej spotykamy się z pięknie wyposażonymi pokojami biurowymi. Niepotrzebne trwonienie pieniędzy czy dbanie o samopoczucie pracownika?

Wyposażenie nowoczesnego biura

Meble biurowe kojarzą się nam najczęściej z wąskim wyborem. W końcu czego takie biuro potrzebuje? Krzesła, biurka, szafy na dokumenty i półki pod drukarkę. W ostateczności można dorzucić jeszcze kilka krzeseł dla klientów. Na szczęście takie podejście odchodzi pomału w zapomnienie.

Coraz więcej zarządzających firmami zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że na wydajność pracowników biurowych w bardzo dużym stopniu wpływa atrakcyjność otoczenia w jakim znajdują się zazwyczaj po 8-9 godzin na dobę. Smutne, szare biuro z meblami rodem z PRLu nie napawa optymizmem. Niechętnie się też do niego chodzi.

Przyjrzyjmy się więc poszczególnym elementom wyposażenia pokoi biurowych i przeanalizujmy co wpływa na ich jakość i atrakcyjność.

Biurko – król jest tylko jeden

Niewątpliwie to biuro jest najważniejszym z mebli biurowych. Pozornie prosta rzecz, ot kawałek solidnego blatu na stabilnych nogach. Jednak nic bardziej mylnego.

Coraz większą popularność zdobywają tzw. biurka stojące, które poziom blatu mają na takiej wysokości, aby dało się przy nich komfortowo pracować właśnie stojąc. Wiele osób źle znosi 8-godzinną pracę w pozycji siedzącej i takie biurko jest dla nich wybawieniem.

Idealnie kiedy biurko ma po prostu regulowaną wysokość. Wtedy możemy w dowolnej chwili zdecydować czy chcemy stać czy może jednak trochę posiedzieć.

Bardzo ważna jest też jakość materiału, z którego meble jest zbudowany oraz kolorystyka pasująca do wnętrza i stanowiąca z nim spójną całość.

Nie wiesz jaki styl urządzenia biura wybrać ? Zasięgnij porad ekspertów na zakodowani.pl >>

Fotele biurowe – dla zdrowia i wygody

Każdy kto pracuje codziennie przy komputerze zgodzi się, że na dłuższą metę nie da się tego robić mając słaby fotel biurowy. Nawet jeśli dziś jest to dla kogoś bez znaczenia, to w przyszłości z pewnością odezwą się różne problemy z kręgosłupem czy innymi elementami naszego ciała.

Ergonomiczny fotel zapewniający odpowiednią postawę podczas siedzenia to coś na czym nie warto oszczędzać. Spędzimy w nim zdecydowaną większość naszego zawodowego życia i jakiekolwiek ustępstwa na tym polu sprawią, że nasza praca (lub naszych pracowników) nie będzie tak wydajna jak mogłaby być.

Pracownik wyposażony w najtańszy fotel z supermarketu będzie częściej robił sobie przerwy w pracy, być może zacznie brać zwolnienia lekarskie z powodu bólu pleców.

Pamiętajmy też o materiale z jakiego wykonany jest taki fotel. W upalne dni nie ma nic gorszego niż skórzane oparcie, do którego przyklejają się nasze plecy. Fotel musi „oddychać”!

Przechowywanie

Szeroką kategorią mebli biurowych są meble służące do przechowywania. A w przeciętnym biurze przechowujemy wiele rzeczy – od dokumentów, przez materiały eksploatacyjne do urządzeń wielofunkcyjnych na kawie i ciastkach kończąc.

 

Previous Myjka fryzjerska
Next Jak wybrać najlepsze miejsce na biuro?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne?

Zarówno w biurze, jak i w domu często korzystamy z drukarki i skanera. Nierzadko przydaje się również kserokopiarka. Zamiast kupować trzy odrębne urządzenia, które zajmą naprawdę sporo miejsca, lepiej zdecydować

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Koszty działania firm i administracji państwowej mogą być niższe

Administracja publiczna i prywatna w Polsce jest nadal konserwatywna w zakresie stosowanych technologii. Tymczasem najnowsze rozwiązania IT, które można dostosować do danej organizacji, zdobywają dojrzałe rynki możliwościami znaczącego obniżenia kosztów działalności. Dominik Żochowski,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź