Wywołał w szkole fałszywy alarm – został zatrzymany

Wywołał w szkole fałszywy alarm – został zatrzymany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. Sprawca alarmu przebywa w szpitalu i najprawdopodobniej już wkrótce usłyszy zarzuty. Policjanci przypominają i przestrzegają autorów takich alarmów przed konsekwencjami, jakie grożą za takie przestępstwo. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.

Wczoraj około południa na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że w jednej ze szkół na terenie Wrzeszcza widzi mężczyznę, który podłożył ładunek wybuchowy i chce podpalić szkołę. Zgłaszający powiedział również policjantowi, że sprawca ugodził nożem dwie kobiety.
Oficer dyżurny natychmiast uruchomił procedurę. Na miejsce pojechali policjanci prewencji, kryminalni, przewodnicy z psami do wykrywania materiałów wybuchowych. Powiadomiono pogotowie ratunkowe, straż pożarną, której dyspozytor skierował na miejsce kilka jednostek wozów ratowniczych. Policjanci zabezpieczyli teren i dokładnie sprawdzili budynek. Podczas gdy śledczy przesłuchiwali świadków i przyjmowali zawiadomienie o przestępstwie, policjanci prewencji sprawdzali zdobyte już informacje. Okazało się, że alarm był fałszywy, a w budynku nie było żadnego ładunku wybuchowego i nie doszło do ranienia żadnych osób.

Policjanci natychmiast zaczęli szukać osoby, która przekazała fałszywą informację. Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 17-letniego autora tej nieprawdziwej wiadomości.
Mężczyzna z uwagi na swoje zachowanie i podejrzenie, że może być ono spowodowane zaburzeniami psychicznymi, został przekazany pod opieką ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala.
Mężczyzna w najbliższym czasie najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób, za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy o tym, że anonimowy telefon z fałszywą informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych lub innych zagrożeniach uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku.
Autorzy takich fałszywych alarmów są jednak bardzo szybko ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji

Previous Zatrzymany 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Next Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gdyński port zyska lepszy dostęp od strony lądu i morza

Poprawa dostępu do portu w Gdyni od strony lądu i morza to zadanie nie tylko zarządu portu, lecz także miasta – podkreśla prezydent Gdyni. Najistotniejsze są inwestycje w połączenie portu z obwodnicą metropolii trójmiejskiej, rozbudowę

Wiadomości 0 Comments

KIEROWCA UDERZYŁ W DRZEWO. ZGINĄŁ NA MIEJSCU

W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Grabowie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalali okoliczności zdarzenia. Samochód marki BMW uderzył w drzewo i spłonął. Kierowca zginął

Wiadomości 0 Comments

Dwóch sprawców napadu na salon gier zatrzymanych

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni z gdyńskiej komendy ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie rozboju w salonie gier na terenie Gdyni. Do zdarzenia doszło w ostatni poniedziałek rano.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!