Zabezpieczone fałszywe recepty i narkotyki – areszt i dozór dla sprawców

Zabezpieczone fałszywe recepty i narkotyki – areszt i dozór dla sprawców

Sopoccy policjanci zatrzymali 20-latka, który kupował leki psychotropowe na sfałszowane recepty. Wspólnie z 21-letnim znajomym i innymi osobami podejrzany jest także o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości amfetaminy. Policjanci w wyniku prowadzonych działań zabezpieczyli też znaczne ilości narkotyków. Zarzuty posiadania zakazanych substancji usłyszał 21-latek i jego znajoma. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Wobec 20-letniej sprawczyni prokurator zastosował dozór Policji.

W miniony piątek kilka minut przed godz. 13:00 sopoccy policjanci, dzięki informacji od pracowników apteki, zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego studenta, który realizował fałszywą receptę na lek psychotropowy. Mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą śledczy bardzo szybko ustalili, że 20-latek ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Sprawca w ostatnim czasie co najmniej cztery razy użył jako autentycznej podrobionej recepty i kupował leki.

Policjanci pojechali też sprawdzić mieszkanie zatrzymanego. W zamieszkiwanym przez niego lokalu zabezpieczono m.in. sprzęt komputerowy. W trakcie czynności do drzwi zapukał też znajomy zatrzymanego 20-latka. 21-letni student wyraźnie był zaskoczony widokiem policjantów. W trakcie rozmowy nerwowo zachowywał się, a na zadawane przez policjantów pytania co chwilę zmieniał odpowiedź. Policjanci sprawdzili też i jego mieszkanie. Okazało się, że w zamieszkiwanym wspólnie z 20-letnią znajomą ma on znaczne ilości narkotyków w postaci amfetaminy, suszu i kokainy. Zakazane substancje znajdowały się w różnych miejscach. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również opakowania z lekami oraz pieniądze w kwocie ponad 10 tys. zł. Dodatkowo przy 21-latku znaleziono zawiniątka z substancją. Pochodząca z woj. wielkopolskiego para studentów trafiła do policyjnego aresztu.

W niedzielę funkcjonariusze doprowadzili wszystkie zatrzymane osoby do Prokuratury Rejonowej w Sopocie na czynności procesowe. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił 20-latkowi cztery zarzuty dotyczące użycia jako autentyczne podrobionych recept. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto sprawca usłyszał zarzut, iż wspólnie z 21-letnim znajomym i innymi osobami dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości amfetaminy o wadze blisko 200 gram, za co grozi kara na czas nie krótszy od lat 3. Jak ustalili śledczy, z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować nawet ponad 2300 porcji konsumpcyjnych narkotyku. Dodatkowo mieszkaniec województwa wielkopolskiego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci ponad 70 gramów ziela konopi oraz kilkudziesięciu porcji konsumpcyjnych kokainy, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 20-latka natomiast usłyszała zarzut posiadania środka odurzającego w postaci marihuany.

Sąd wobec dwóch mężczyzn zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Wobec 20-latki prokurator zastosował dozór Policji. Czynności w sprawie cały czas trwają.

Previous Taksówkarz z narkotykami
Next Nietrzeźwy 22-latek kierował samochodem posiadając zakaz sądowy prowadzenia pojazdów

Może to Ci się spodoba

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

Od kilku porcji do znacznej ilości narkotyków

Policjanci ze Stogów postanowili skontrolować parę siedzącą w samochodzie na parkingu. Funkcjonariusze znaleźli przy nich kilka porcji marihuany. Z kolei w trakcie przeszukania mieszkania 32-letniego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

WYBUCH GAZU W SZTUTOWIE

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalają przyczyny wybuchu gazu w jednym z pensjonatów w Sztutowie. Do eksplozji doszło wczoraj rano. W zdarzeniu tym rannych zostało trzech

Trójmiasto na Sygnale 0 Comments

KRYMINALNI ZATRZYMALI 31-LETNIEGO WŁAMYWACZA

Kryminalni z komisariatu I zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o włamania do piwnic na Chełmie. Sprawca z wnętrz kradł m.in. narzędzia, kaloryfer elektryczny i słoiki z przetworami. Śledczy przedstawili mu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź