Zaprosił do domu kobietę, został napadnięty

Zaprosił do domu kobietę, został napadnięty

Gdańscy policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę podejrzanych o usiłowanie rozboju. Mężczyźni w wieku 21 i 31 oraz 30-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu. W miniony piątek prokurator przedstawił im zarzut usiłowania rozboju, a sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek około godziny pierwszej w nocy oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że do mieszkania na terenie dzielnicy Nowy Port wtargnęło dwóch mężczyzn oraz kobieta, którzy usiłowali dokonać rozboju na zgłaszającym. Sprawcy mieli grozić pokrzywdzonemu bronią i zażądać od niego pieniędzy. Pokrzywdzony zdołał zatrzasnąć drzwi, zanim sprawcy zdążyli wtargnąć do jego mieszkania i zaalarmować policjantów.

Na miejsce skierowano policyjnych wywiadowców oraz policjantów z komisariatu w Nowym Porcie. Oficer dyżurny drogą radiową przekazał funkcjonariuszom rysopisy sprawców oraz informację o tym, że z miejsca zdarzenia uciekli samochodem. Policyjni wywiadowcy opisywany samochód zauważyli w pobliżu zajezdni tramwajowej. Kiedy kierowca zauważył policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze prowadzili pościg, który zakończył się na ul. Chodkiewicza. Mężczyźni w wieku 21 i 31 lat zostali zatrzymani. Podczas przeszukania zatrzymanego samochodu wywiadowcy znaleźli pistolet na metalowe kulki, który prawdopodobnie służył sprawcom do popełnienia przestępstwa. Imitacja broni została zabezpieczona do dalszych badań, a mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Podczas gdy policjanci podejmowali interwencję wobec kierowcy i pasażera samochodu, w tym samym czasie niedaleko ul. Wolności policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali związaną z tym przestępstwem 30- letnią kobietę.

Jak ustalili policjanci, zanim doszło do usiłowania rozboju, na portalu randkowym pokrzywdzony umówił się z dziewczyną, którą zaprosił do swojego mieszkania. Kobieta nie przyszła do niego jednak sama, tylko zapukała do jego drzwi wspólnie ze swoimi dwoma kolegami, którzy zagrozili mężczyźnie użyciem broni, jeżeli ten nie da im pieniędzy. Dzięki właściwie skoordynowanym działaniom policjantów, którzy skierowani zostali na interwencję podejrzewane o to przestępstwo osoby bardzo szybko trafiły do policyjnej celi.

W piątek po południu zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratora, który po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące usiłowania rozboju. Prokurator w tej sprawie zawnioskował do sądu o aresztowanie kobiety i mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Sąd przychylił się do tego wniosku. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Previous Strugaczka elektryczna - praktyczne wyposażenie do biura
Next Areszt za ugodzenie nożem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

Wczoraj po godzinie 15.30 policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie S7 w Cedrach Małych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-letni kierowca volvo jadąc w kierunku

Wiadomości 0 Comments

OSTROŻNIE NAD WODĄ, TRAGEDIA NAD MORZEM

Lęborscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55 – letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mężczyzna wczoraj po godz. 15.00 wszedł do morza w Łebie i w pewnym momencie zaczął się topić. Niestety pomimo

Wiadomości 0 Comments

„Bezpieczna S6”, czyli więcej patroli na Obwodnicy Trójmiasta

Policjanci stale prowadzą nadzór nad Obwodnicą Trójmiasta. W ostatnim czasie w ramach akcji „Bezpieczna S6” patrolują najbardziej obciążoną drogę w naszym województwie i wyłapują kierowców, którzy nie stosują się do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!