Zarzut za przestępstwa narkotykowe

Zarzut za przestępstwa narkotykowe

W ostatnich dniach sopoccy policjanci przedstawili 4 sprawcom zarzuty związane z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Wśród nich był 18-letni mieszkaniec Wejherowa, który przy sobie i w mieszkaniu miał susz konopi. Dwóm obywatelom Ukrainy w wieku 34 i 37 lat funkcjonariusze udowodnili udzielanie środków odurzających. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania suszu konopi. Za posiadanie i udzielanie innej osobie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach sopoccy policjanci w wyniku działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyzn w wieku 18 – 37 podejrzanych o posiadanie lub udzielanie innym osobom narkotyków.

Do pierwszych zatrzymań doszło w minionym tygodniu na ul. 23 Marca w Sopocie. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd mercedes, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie skręcił i próbował odjechać chcąc uniknąć kontroli drogowej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali samochód do kontroli. Wewnątrz siedziało dwóch mężczyzn w wieku 34 i 37 lat. W trakcie kontroli 37-letni kierowca wyraźnie był zdenerwowany. Okazało się, że w wyniku przeszukania samochodu i osób policjanci znaleźli zawiniątka z suszem. Zabezpieczony towar przekazano biegłemu do dalszych badań, a dwóch obywateli Ukrainy doprowadzono do komendy miejskiej. Policjanci sprawdzili też, czy kierujący nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany, wobec czego policjanci pobrali mu krew do dalszych badań. Na podstawie zebranych dowodów 34-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto śledczy udowodnili 34-latkowi oraz 37-letniemu kierowcy udzielanie narkotyków innej osobie i obaj usłyszeli zarzuty z tym związane.

W ostatnich dniach sopoccy policjanci zatrzymali także 18-latka z Wejherowa, który przy sobie miał ok. 10 gramów marihuany. Przeszukując jego mieszkanie funkcjonariusze znaleźli również środki odurzające. Na podstawie zebranych dowodów, w tym m.in. opinii biegłych, 18-letni sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W niedzielę w wyniku przeprowadzonej interwencji policjanci z komendy miejskiej zatrzymali także 21-letniego mieszkańca Sopotu, któremu udowodnili posiadanie pigułek zawierających MDMA oraz susz konopi. Wczoraj 21-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Podobną karą zagrożone jest przestępstwo udzielania innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej.

Previous Gdyńscy policjanci zatrzymali siedem osób poszukiwanych
Next Dwóch sprawców napadu na salon gier zatrzymanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

11 MIESZKAŃCÓW GDAŃSKA NIE DAŁO SIĘ OSZUKAĆ PRZESTĘPCOM

Policjanci z Gdańska ostrzegają przed tzw. oszustwami „na policjanta”. Prowadzone akcje profilaktyczne oraz rozpowszechnianie ich przez media przynoszą efekty. Wczoraj jedenastu mieszkańców wykazało się czujnością, nie dało się oszukać i

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany mężczyzna, który strzelił z broni gazowej w twarz kolegi

Policjanci z malborskiej komendy zatrzymali 52-latka, który w trakcie wspólnego picia alkoholu pokłócił się ze swoim kolegą i dwukrotnie strzelił w stronę jego twarzy z broni gazowej, a następnie uderzył

Wiadomości 0 Comments

39-latek hodował marihuanę w szafie, 22-latek wiózł amfetaminę w samochodzie

W miniony weekend policjanci z wydziału narkotykowego gdańskiej komendy oraz policjanci z referatu wywiadowców wydziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Jeden z mężczyzn

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź