Zatrzymany 67-latek, który chciał podpalić mieszkanie

Zatrzymany 67-latek, który chciał podpalić mieszkanie

Policjanci z referatu interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali 67-latka, który pod drzwiami mieszkania ułożył stertę śmieci, oblał benzyną i chciał je podpalić. Dzięki reakcji mieszkańców, którzy spłoszyli mężczyznę, nie doszło do podpalenia. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które mogłoby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu. 67-latek został aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, ze w jednym z budynków mężczyzna próbuje podpalić kamienicę. Z relacji zgłaszających wynikało, że sprawca rozłożył pod drzwiami mieszkania stertę śmieci, oblał je benzyną i próbował je podpalić. Przeszkodzili mu mieszkańcy, którzy zaalarmowali policjantów.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce interwencji, w rozmowie z mieszkańcami ustalili rysopis mężczyzny i zaczęli go szukać. 67-latek został zatrzymany podczas sprawdzania pobliskiego terenu, kilkaset metrów od budynku.
Mężczyzna był agresywny, policjanci obezwładnili 67-latka i doprowadzili go do radiowozu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna próbował podpalić drzwi do mieszkania, w którym mieszkali jego najbliżsi. 67-latek miał orzeczony zakaz zbliżania się do rodziny, z uwagi na to, że w przeszłości znęcał się nad nimi.
67-latek trafił do policyjnej celi, w piątek po południu usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które mogłoby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu, za co grozi 10 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące.

Previous Elektronarzędzia Milwaukee: gdzie można kupić w Polsce?
Next #Zostańwdomu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci odzyskali przywłaszczone samochody

Policjanci ruchu drogowego gdańskiej komendy odzyskali dwa przywłaszczone samochody o łącznej wartości ok. 100 tys. zł. Zabezpieczone auta trafiły na policyjny parking i oczekują na odbiór właściciela. Przywłaszczenie mienia powierzonego

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali grafficiarzy

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Suchanina, do policyjnego aresztu trafiło dwóch grafficiarzy. 35-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy malował element muru oporowego w pobliżu peronu PKM w Gdańsku. Jego

Wiadomości 0 Comments

UJAWNIONE WYSYPISKO ŚMIECI

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Oprócz przekazywanych informacji o spożywaniu alkoholu, nieprawidłowego parkowania, odnotowujemy również zgłoszenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź