Zatrzymany 67-latek, który chciał podpalić mieszkanie

Zatrzymany 67-latek, który chciał podpalić mieszkanie

Policjanci z referatu interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali 67-latka, który pod drzwiami mieszkania ułożył stertę śmieci, oblał benzyną i chciał je podpalić. Dzięki reakcji mieszkańców, którzy spłoszyli mężczyznę, nie doszło do podpalenia. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które mogłoby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu. 67-latek został aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, ze w jednym z budynków mężczyzna próbuje podpalić kamienicę. Z relacji zgłaszających wynikało, że sprawca rozłożył pod drzwiami mieszkania stertę śmieci, oblał je benzyną i próbował je podpalić. Przeszkodzili mu mieszkańcy, którzy zaalarmowali policjantów.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce interwencji, w rozmowie z mieszkańcami ustalili rysopis mężczyzny i zaczęli go szukać. 67-latek został zatrzymany podczas sprawdzania pobliskiego terenu, kilkaset metrów od budynku.
Mężczyzna był agresywny, policjanci obezwładnili 67-latka i doprowadzili go do radiowozu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna próbował podpalić drzwi do mieszkania, w którym mieszkali jego najbliżsi. 67-latek miał orzeczony zakaz zbliżania się do rodziny, z uwagi na to, że w przeszłości znęcał się nad nimi.
67-latek trafił do policyjnej celi, w piątek po południu usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które mogłoby zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu, za co grozi 10 lat więzienia. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące.

Previous Elektronarzędzia Milwaukee: gdzie można kupić w Polsce?
Next #Zostańwdomu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Z eskortą policji do porodu

Wczoraj w ciągu jednej godziny policjanci z gdańskiej drogówki mieli dwa nietypowe pilotaże – poproszeni o pomoc przez kierowców subaru i forda, pilotowali do szpitala auta z rodzącymi kobietami. Funkcjonariusze

Wiadomości 0 Comments

Zlikwidowana dziupla i zatrzymani paserzy

Odzyskane audi a6, wiele zabezpieczonych części samochodowych, zlikwidowana dziupla samochodowa oraz zatrzymani trzej paserzy – to wynik działań kryminalnych z Sopotu przy udziale policjantów z komendy wojewódzkiej i Kwidzyna na

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40-latka, który wczoraj spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem i uderzył w budynek przy ul. Łąkowej. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny, ponieważ

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź