Giełda przez internet, czyli wygoda podczas inwestowania

Giełda przez internet, czyli wygoda podczas inwestowania

Giełda przez internet to rozwiązanie, dzięki któremu można nabywać instrumenty finansowe z całego świata. Jest to możliwe za pośrednictwem komputera czy smartfona.

Giełda przez internet – blaski i cienie. Czy giełda przez internet to same korzyści?

Giełda przez internet to umiejętny mix inwestycji i technologii. Jakie działania można podejmować z jej użycie? Tego typu oprogramowanie umożliwia inwestorom kupowanie oraz sprzedawanie instrumentów finansowych bez wychodzenia z domu. Większość operacji można wykonać jednym kliknięciem. Brzmi to jak slogan reklamowy, prawda? Tymczasem, w słowach tych nie ma dużej przesady. Nie oznacza to jednak, że giełda przez internet jest rozwiązaniem bez żadnych słabości. Poznaj zalety i wady inwestowania przez internet.

Giełda przez internet – sieć cyfrowa może Ci pomóc w inwestowaniu

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, nowoczesne technologie mogą pomóc także w inwestowaniu. Wprawdzie nie podejmą one za Ciebie decyzji, w co należy inwestować, ale mogą okazać się użytecznym narzędziem podczas podejmowania codziennych działań. Jeśli chodzi o takie rozwiązania jak giełda przez internet, powinniśmy postrzegać je raczej jako wsparcie podczas codziennego inwestowania/spekulacji.

Internetowe aplikacje do inwestowania na giełdzie to przede wszystkim wygoda. Dzięki nim nie trzeba już osobiście odwiedzać biura maklerskiego. Jeśli dodamy do tego fakt, że placówki te nie znajdują się we wszystkich miastach, inwestowanie bez internetu mogłoby być znacznie utrudnione. Na szczęście, tego problemu nie ma – jest za to giełda online, dzięki której można bez wychodzenia obracać kapitałem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę te zalety, nie powinno nikogo dziwić, że ludzie z całego świata sięgają po rozwiązania, które dają im dostęp do giełdy przez internet.

Wady giełdy przez internet

Opisaliśmy Ci kilka największych zalet, z jakimi wiąże się giełda przez internet. Zanim jednak wpadniesz w euforię, musisz mieć na uwadze także słabości związane z funkcjonowaniem tego typu platform. O jakich wadach mowa? Poniżej przytaczamy Ci niektóre z nich:

  • ryzyko poniesienia strat – inwestowanie na giełdzie przez internet również niesie ze sobą ryzyko utraty kapitału. Powinien o tym pamiętać każdy, kto jest zafascynowany nowoczesnym, profesjonalnie wyglądającym interfejsem. Ryzyko poniesienia dotkliwych strat finansowych to zagrożenie, które dotyczy i tradycyjnych inwestorów, i zwolenników nowoczesnych technologii cyfrowych,
  • problemy techniczne – giełda pozwala na prowadzenie długofalowych inwestycji, ale czasem trzeba działać szybko i zdecydowanie… czasem po to, by szybko nabyć akcje spółki, która właśnie ogłosiła wielki sukces, czasem zaś w celu cięcia strat. Zasadniczo, korzystanie z platformy handlowej nie powinno sprawiać problemów w sytuacji, gdy masz dostęp do stabilnego połączenia internetowego oraz sprawnego urządzenia (komputer, tablet, smartfon). Czasem jednak problemy są niezależne od nas. Łatwo można wyobrazić sobie sytuację, w której nasz portfel inwestycyjny sukcesywnie traci na wartości, my zaś nie możemy sprzedać akcji lub przynajmniej ich uśrednić. Wbrew pozorom, nie jest to abstrakcyjny problem – przykładowo, w 2022 roku klienci pewnego dużego banku w Polsce mieli przez kilka dni problem z dostępem do swoich aktywów przez internet.
Previous Kto powinien wybrać rower typu kolarzówka?
Next Monotonia w związku – jak sobie z nią radzić?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Rodzaje funduszy ETF notowanych na GPW

ETFy na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Fundusze ETF charakteryzują się tym, że są notowane w trybie ciągłym na rynku regulowanym. Dzięki temu w każdej chwili można nabyć ich jednostki lub

Strefa Biznesu 0 Comments

Kiedy warto rozważyć zmianę biura księgowego?

Współpraca z biurem rachunkowym nie zawsze wychodzi przedsiębiorcy na dobre. Nie każdy księgowy sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Nie każdy pilnuje ustalonych terminów i ma wystarczającą wiedzę, aby zajmować się księgowością.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź