Kiedy warto rozważyć zmianę biura księgowego?

Kiedy warto rozważyć zmianę biura księgowego?

Współpraca z biurem rachunkowym nie zawsze wychodzi przedsiębiorcy na dobre. Nie każdy księgowy sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Nie każdy pilnuje ustalonych terminów i ma wystarczającą wiedzę, aby zajmować się księgowością. Nie każde biuro księgowe oferuje usługi na najwyższym poziomie. Powodów niezadowolenia może być wiele. Jeśli nie masz pełnego wglądu w swoje rozliczenia lub uważasz, że wiedza Twojego księgowego pozostawia wiele do życzenia, zmiana biura rachunkowego może być najlepszym wyjściem z sytuacji. Zawsze jest to trudna decyzja, ale czasami konieczna. Kiedy warto zastanowić się nad zmianą biura księgowego?

Zmiana biura rachunkowego – Kiedy warto wybrać inne biuro księgowe?

Prowadzenie księgowości należy powierzyć ekspertom – Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Dobre biuro księgowe zapewni porządek w dokumentacji i poprawność rozliczeń podatkowych. Jeśli współpraca przebiega bezproblemowo i po myśli przedsiębiorcy, jest ona dla niego pomocą i dużym odciążeniem. Biuro księgowe oferuje zazwyczaj szeroki zakres usług, większość ofert jest do siebie bardzo podobna, lecz mimo to nie każde biuro świadczy usługi na takim samym poziomie. Czasem zdarzają się problemy wynikające z niekompetencji pracujących w nim księgowych. Co powinno zaniepokoić przedsiębiorcę i skłonić go do decyzji o zmianie biura księgowego?

Poprawność rozliczeń to podstawa!

Pierwszym, najważniejszym powodem, dla którego konieczna może być zmiana biura rachunkowego, jest Twoja obawa o poprawność rozliczeń i przeprowadzenie księgowości. Wielu przedsiębiorców potrafi samodzielnie obliczyć wysokość podatku dochodowego i wysokość podatku VAT. Jeśli Twoje wyliczenia różnią się od rozliczeń dokonanych przez biuro księgowe, warto rozwiać wątpliwości. Jeśli to Ty popełniłeś błąd, dobry księgowy szybko to zauważy i wychwyci, lecz jeśli pomyłka leżała po jego stronie, jest to podstawa, która pozwala wątpić w kompetencje biura księgowego. Masz prawo wymagać rzetelności, jeśli obawiasz się o poprawność swoich rozliczeń, rozważ zmianę biura księgowego.

Księgowy powinien wyróżniać się wiedzą i zaangażowaniem

Dobry księgowy nieustannie się szkoli, dokształca i poszerza zakres swojej wiedzy. Przepisy prawa podatkowego często się zmieniają, a specjalista musi na bieżąco orientować się we wszystkich zmianach. Ponieważ nie każdy przedsiębiorca wie, że istnieją sposoby, które pozwalają optymalizować przychody z działalności, dobry księgowy powinien sam znaleźć i zaproponować najlepsze rozwiązania. Poza tym współczesne formy działalności często opierają się o nowe technologie, więc biuro księgowe powinno wiedzieć, jak rozliczać specyficzne usługi, takie jak reklamy w serwisach społecznościowych. Jeśli Twoje biuro tego nie potrafi, dobrą decyzją będzie zmiana biura rachunkowego.

Niezwykle ważny jest dobry kontakt z biurem księgowym

W dzisiejszych czasach najpopularniejszą formą komunikacji są rozmowy telefoniczne i wiadomości e-mail. Aby nie jechać do biura z każdym pytaniem i każdą wątpliwością, przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z takich rozwiązań. Oczekują zazwyczaj konkretnej, rzeczowej i szybkiej odpowiedzi. Jeżeli księgowy często nie odbiera telefonu, odpisuje w niejasny i niezrozumiały sposób lub długo zwleka z odpowiedzią, warto zmienić biuro księgowe na takie, gdzie eksperci służą pomocą w każdej sytuacji. Pamiętaj również, że księgowy ma obowiązek poinformować Cię o wszystkich zobowiązaniach najpóźniej dzień przed terminem!

Męczą Cię częste wizyty w biurze rachunkowym?
Biuro księgowe Techtax oferuje księgowość internetową!

Czego w dzisiejszych czasach brakuje nam najczęściej? Oczywiście czasu! Żyjemy w biegu, mało wypoczywamy i często spędzamy w pracy po kilkanaście godzin dziennie. Do tego niektóre biura wymagają częstych wizyt klienta w swojej siedzibie, warto więc wiedzieć, że są lepsze rozwiązania. Nowoczesne biura księgowe, takie jak biuro Techtax w Gdyni, oferuje księgowość internetową i bardzo wygodny sposób dostarczania dokumentów.

Biuro księgowe Techtax zapewnia gotowe narzędzia służące do wystawiania i przesyłania dokumentów drogą elektroniczną. Mowa tutaj m.in. o fakturach i umowach. Nawet tradycyjne dokumenty w formie papierowej można zeskanować i skan wysłać do biura. Dlatego, jeśli męczą Cię częste wizyty w biurze lub tracisz mnóstwo czasu stojąc w korkach, by dotrzeć na drugi koniec miasta, zmiana biura rachunkowego będzie dobrym rozwiązaniem. Biuro Techtax oferujące księgowość internetową pozwoli zaoszczędzić dużo cennego czasu.

Previous 21-LATEK ARESZTOWANY ZA GROŹBY
Next Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Grudzień będzie rekordowy dla e-sklepów

Eksperci prognozują, że grudzień będzie rekordowy dla sklepów internetowych. W przedświątecznej gorączce będą one musiały obsłużyć ruch większy o kilkaset procent niż zazwyczaj. Wiele sklepów nie jest jednak na to przygotowanych od strony

Strefa Biznesu 0 Comments

Bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych wynosi 13 proc

Studia humanistyczne choć wciąż są popularne, to przyciągają znacznie mniej młodych osób niż jeszcze kilka lat temu. Jedną z przyczyn są trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, większe niż w przypadku absolwentów

Strefa Biznesu 0 Comments

Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą hakerów

Co czwarta polska firma zanotowała naruszenie bezpieczeństwa informatycznego w ostatnim półroczu. Mimo to nadal wielu menadżerów uważa, że cyberbezpieczeństwo to domena obszaru IT, a nie krytyczny czynnik funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kluczem do skutecznej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź