Łokieć golfisty – ortopeda Wrocław

Łokieć golfisty – ortopeda Wrocław

Łokieć golfisty to dolegliwość, która według specjalistów ortopedaa Wrocław dotyka coraz większą liczbę osób uprawiających sport zawodowo. Jest to schorzenie, które jest spowodowane zbyt częstym wykonywaniem tego samego ruchu, jakim jest rzut piłki golfowej. U osób uprawiających golf, choroba ta może powodować ból, sztywność i ograniczenie ruchomości w stawie nadgarstka.

Łokieć golfisty – przyczyny ortopedia Wrocław

Przyczyny łokcia golfisty są tematem dyskusji od dawna. Wielu lekarzy dziedziny ortopedia Wrocław skłania się ku wnioskowi, że schorzenie ma wiele przyczyn, które należy wziąć pod uwagę.

Jednym z powodów schorzenia jest nadmierna aktywność. Golf to sport, który wymaga ciągłych powtórzeń, aby uzyskać lepszą technikę. Niestety, powtarzanie tych samych ruchów często prowadzi do przeciążenia mięśni i stawów. Tym samym może powodować ból ramienia i łokcia.

Kolejnym czynnikiem, który może przyczyniać się do rozwoju łokcia golfisty, jest niewłaściwa technika. Nieprawidłowa technika może powodować, że mięśnie i tkanki są nadmiernie przeciążone. W szczególności dotyczy to osób, które nie wykonują ćwiczeń rozciągających przed i po grze. Innymi czynnikami ryzyka są zmiany związane z wiekiem i zmiany hormonalne. Wraz z wiekiem mięśnie stają się słabsze, co zwiększa ryzyko łokcia golfisty. Zmiany hormonalne wiążą się z niedoborem estrogenów i progesteronu, które mogą powodować osłabienie tkanek i ból.

Ortopeda Wrocław – leczenie łokcia golfisty

Łokieć golfisty jest schorzeniem, które można leczyć i zapobiegać dzięki rozwojowi nauki ortopeda Wrocław. Głównym celem leczenia jest zmniejszenie bólu i poprawa ruchomości. W celu leczenia łokcia golfisty, lekarze ortopedzi zalecają zarówno leczenie farmakologiczne, jak i ortopedyczne. Leczenie farmakologiczne polega na stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Natomiast leczenie ortopedyczne obejmuje ćwiczenia, masaże i terapię manualną, która ma na celu zmniejszenie bólu i zwiększenie ruchomości w stawie nadgarstka. Ponadto, ważne jest, aby piłka golfowa była poprawnie dobrana do poziomu zaawansowania i wielkości dłoni, aby zmniejszyć obciążenie nadgarstka.

Łokieć golfisty – Sports Medic ortopedia Wrocław

Aby zapobiec wystąpieniu łokcia golfisty, powinno się wykonywać ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej postawy. Zapobieganiem, rehabilitacją oraz leczeniem tej przypadłości zajmują się doświadczeni lekarze ortopedzi w klinice Sports Medic Wrocław.

Łokieć golfisty to poważne schorzenie, które może mieć znaczący wpływ na życie i zdrowie osób uprawiających golfa. Specjaliści ze Sports Medic Wrocław indywidualnie dobierają nowoczesne plany leczenia, które pomagają pozbyć się dolegliwości i jednocześnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego schorzenia w przyszłości. Za sukces odpowiada doświadczenie, które lekarze ortopedzi Sports Medic Wrocław zdobywali w pracy z zawodowymi sportowcami licznych wrocławskich klubów. Umów się na konsultację w wybranej placówce już dziś i wróć do formy pod okiem najlepszych!

Previous Prostokątny stolik do kawiarni – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak zorganizować wesele jak z bajki?

Wesele i ślub jak z bajki to marzenie pragnienie prawie każdej Pary Młodej. Choć preferencje i gusta możemy mieć różne, to każdy z nas marzy o pięknym ślubie. Huczne przyjęcie

Life&Style 0 Comments

Wizja stania w sklepie i czekania na żonę jest dla mnie przerażająca

Dziennikarz docenia, że w sklepach odzieżowych są krzesła i fotele. Dzięki temu może czytać gazetę w czasie, gdy żona wybiera dla siebie ubrania. Dziennikarz twierdzi, że przeraża go konieczność bezczynnego stania w sklepie i oczekiwania na

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli stres i strach w pracy

Choć stres kojarzy nam się negatywnie, to są w życiu sytuacje, w których jest on naturalny, czy wręcz pożądany, bo motywuje do działania. Jest tak zwłaszcza w środowisku biznesowym, gdzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź