Piękne plaże, Stare i Główne Miasto, komfortowe apartamenty – Gdańsk na letni weekend

Piękne plaże, Stare i Główne Miasto, komfortowe apartamenty – Gdańsk na letni weekend

Planujesz urlop i interesują Cię komfortowe apartamenty? Gdańsk to jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym polskich miast. Nie jest to dziwne, jeśli wziąć pod uwagę, że łączy w sobie walory wypoczynkowe, wspaniałą historię oraz rozrywki typowe dla dużych miejscowości. Dodatkowo bardzo bogata jest tamtejsza baza noclegowa – każdy bez problemu może znaleźć komfortowe apartamenty do wynajęcia. Gdańsk to bardzo ciekawa opcja na letni weekendowy wyjazd!

Gdańsk – apartamenty na urlop dla każdego

W Gdańsku na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Można tam się oddać beztroskiemu wypoczynkowi na jednej z plaż, doskonale bawić się w pubach i dyskotekach, a także zwiedzać zabytki oraz podziwiać architekturę w stylu barokowym, renesansowym oraz gotyckim. Do tego dochodzą jeszcze nowoczesne i komfortowe Gdańsk apartamenty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

A gdzie konkretnie pójść i co zobaczyć w trakcie weekendowego pobytu w Gdańsku? Oto trzy najchętniej wybierane możliwości!

Apartamenty Gdańsk – wynajem: dla wypoczynku na plaży

Warto mieć świadomość wszystkich walorów wypoczynkowych, jakimi może pochwalić się Gdańsk. Apartamenty z widokiem na morze i plażę chętnie wynajmują osoby nastawione na błogi wypoczynek nad brzegiem Bałtyku. Gdańsk to przecież liczne plaże, na których w doskonałych warunkach można zażywać morskich i słonecznych kąpieli. Są one szerokie, piaszczyste, bardzo czyste – codziennie dbają o to miejskie służby.

Z dala od zgiełku miasta położona jest plaża w Jelitkowie na granicy Gdańska i Sopotu. Oblegana przez turystów jest plaża Brzeźno ze 140-metrowym molo oraz parkiem, a wyjątkowo nowoczesna pod względem infrastruktury jest plaża na Stogach. Z kolei prawdziwa oaza spokoju to plaża na Wyspie Sobieszewskiej. Wzdłuż niej przebiega leśny szlak turystyczny.

Apartamenty Gdańsk – Stare Miasto do odkrycia

Jeśli ktoś chce lepiej poznać historię i zabytki stolicy województwa pomorskiego, dobrym wyborem będą dla niego apartamenty starówka Gdańsk. Tamtejsze Stare Miasto to wyjątkowy obszar, pełen perełek architektonicznych, budynków o ogromnym znaczeniu dla gdańszczan oraz miejsc związanych z lokalnymi podaniami.

I tak na Starym Mieście trzeba zobaczyć ratusz, w którym Jan Heweliusz składował warzone przez siebie piwo, średniowieczny Wielki Młyn, który pełnił niegdyś funkcje handlowe, wybudowany na przełomie XVI i XVII wieku Dom Trzech Kaznodziei, Dom Opatów Pelplińskich, a także budynek Poczty Polskiej, o który 1 września 1939 r. bohatersko walczyli jej pracownicy. Nie można zapominać o kościołach Starego Miasta – jest ich tam sześć, a najstarszy, bo pochodzący z XIII wieku, jest kościół św. Katarzyny.

Apartamenty Gdańsk centrum – popołudnie w Głównym Mieście

Wynajęte apartamenty Gdańsk centrum są z kolei świetną bazą wypadową, by udać się na spacer na… Główne Miasto, czyli najważniejszą pod względem historycznym część Gdańska, która tak naprawdę pełni funkcję starówki. To tam znajdują się utrzymany w stylu gotycko-renesansowym ratusz, słynna Bazylika Mariacka, czyli największy ceglany kościół na świecie z wieżą widokową, Dwór Artusa, w którym obecnie funkcjonuje oddział Muzeum Historycznego, fontanna Neptuna, Dwór Bractwa św. Jerzego, budynek Wielkiej Zbrojowni z pięknie zdobioną fasadą oraz Brama Żuraw – dźwig portowy będący jednym z symboli Gdańska.

Świetne warunki do plażowania, atrakcje i zabytki, a także komfortowe apartamenty na wynajem – Gdańsk to doskonały pomysł na letni city break!

Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Nowoczesne rozwiązania Futunext: Inteligentne domy dla wygodnego życia w Gdańsku!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

DR Construct – Wiemy, Jak Stworzyć Idealną Przestrzeń Magazynową w Postaci Komórek Lokatorskich

Komórki lokatorskie są coraz bardziej popularne na rynku budowlanym i zyskują na znaczeniu. To idealny dodatek do mieszkań, biur i innych obiektów jako dodatkowa przestrzeń magazynowa. Właściciele mieszkań mogą wykorzystywać

Wiadomości 0 Comments

GŁOŚNA DYSKUSJA PRZY OBIERANIU ZIEMNIAKÓW SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Przed sądem za wykroczenie odpowie dwóch mieszkańców Biskupca. Młodzi mężczyźni w środku nocy, na klatce schodowej jednego z bloków głośno dyskutowali przy… obieraniu ziemniaków, zakłócając przy tym spoczynek nocny sąsiadom.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU

Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Gawliki Wielkie – Pietrasze. Kierujący volkswagenem sharanem uderzył w opla astrę. W wyniku tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź