Eko zabawa w Designer Outlet Gdańsk – Posadź z nami drzewo!

Eko zabawa w Designer Outlet Gdańsk – Posadź z nami drzewo!

Designer Outlet Gdańsk zaprasza do współudziału w akcji proekologicznej POSADŹ Z NAMI LAS!, której głównym celem jest posadzenie minimum 2000 drzew! Specjalnie wybrane gatunki, mające realny wpływ na jakość powietrza i przyczyniające się do tworzenia przyjaznego dla nas wszystkich środowiska znajdą swoje nowe miejsce już jesienią. Do zielonej akcji może dołączyć każdy, kto w dniach 1-31 sierpnia weźmie udział w proekologicznych aktywnościach centrum.

Już od 1. do 19. sierpnia goście Designer Outlet Gdańsk będą mieli okazję wziąć udział w konkursie proekologicznym, którego celem jest edukacja i kształtowanie postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego. Uczestnicy przyczynią się w ten sposób do posadzenia jak największej liczby drzew tak potrzebnych naszej planecie. Wystarczy jedynie zeskanować kod QR z tablicy znajdującej się w centrum i odpowiedzieć na proste pytania z zakresu ekologii. Każdy udział w quizie to jedno zakupione drzewo. Im więcej uczestników edukacyjnej zabawy, tym więcej sadzonek znajdzie swoje nowe miejsce do życia.

Biorąc udział w konkursie można poszerzyć swoje wiadomości z zakresu ekologii, a nawet otrzymać certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę. To również dobra okazja, aby np. najmłodszym towarzyszom zakupów zwrócić uwagę na aspekty związane z dbaniem o środowisko poprzez codzienne zachowania, wybory czy decyzje. Dla uczestników zabawy przewidziane są atrakcyjne nagrody – hulajnoga elektryczna i piękne doniczkowe skrzydłokwiaty.

Akcja edukacyjno-ekologiczna ma zachęcić klientów centrum do wspólnych aktywności na rzecz środowiska naturalnego. Designer Outlet Gdańsk w codziennym funkcjonowaniu obiektu przywiązuje ogromną uwagę do działań na rzecz otoczenia, które przyczyniają się do minimalizowania śladu węglowego. Poprzez m.in. redukcję zużycia wody i energii, recykling odpadów, zbieranie deszczówki i inne formy niwelowania wpływu na środowisko staje się przykładem uważnego podejścia do aspektów proekologicznych. Konkurs jest formą zwrócenia uwagi Klientów na tego rodzaju aspekty. Dzięki udziałowi w zabawie realnie przyczynią się do zwiększenia liczby posadzonych drzew. Zwieńczeniem wakacyjnej akcji będzie jesienne sadzenie lasu – drzewek, które w przyszłości przysłużą się środowisku polepszając powietrze i tworząc przyjazną człowiekowi i zwierzętom przestrzeń.

Dodatkowo w ostatnią niedzielę sierpnia, 27.08 (niedziela handlowa) odbędą się bezpłatne eko warsztaty z tworzenia japońskich kokedam – kulistych form z ziemi i mchu, w których rozwija się domowa roślina. Pod okiem instruktorów każdy – duży i mały – może stworzyć kokedamę i nauczyć się, jak ją pielęgnować.

Konkursowa akcja edukacyjna to też okazja do zdobycia ciekawych informacji o tym, że np. jedno drzewo o wysokości ok. 25 m pochłania tyle dwutlenku węgla, ile emitują dwa gospodarstwa jednorodzinne. Jedna 60-letnia sosna wydziela tyle tlenu, ile zużywają trzy osoby, a każdy hektar lasu pochłania rocznie ok. 200 ton dwutlenku węgla. Lub, że rocznie akr drzew pochłania ilość CO2 równą jeździe samochodem na trasie o długości ponad 40 000 km., a ten sam obszar dużych, dojrzałych drzew może corocznie dostarczać tlen dla 18 osób.

A czy wiedzieliście, że drzewa chłodzą miasta nawet o 2 stopnie Celsjusza, zapewniając cień i wodę, a korony drzew chronią asfalt przed przegrzaniem i wydłużają jego trwałość z 7-10 lat nawet do 20-25 lat? Z Designer Outlet Gdańsk kilka kliknięć wystarczy, aby posadzić nowe drzewo.

Previous Nowoczesne rozwiązania Futunext: Inteligentne domy dla wygodnego życia w Gdańsku!
Next Znaczenie zdrowego odżywiania dla samopoczucia

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak możesz wspierać proces rehabilitacji po operacji chirurgicznej?

Po operacji chirurgicznej twoje ciało przechodzi przez intensywny proces regeneracji. To ważny moment, w którym nie tylko należy przestrzegać zaleceń lekarza, ale również podjąć pewne dodatkowe kroki, by wspomóc ten

Wiadomości 0 Comments

GŁOŚNA DYSKUSJA PRZY OBIERANIU ZIEMNIAKÓW SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Przed sądem za wykroczenie odpowie dwóch mieszkańców Biskupca. Młodzi mężczyźni w środku nocy, na klatce schodowej jednego z bloków głośno dyskutowali przy… obieraniu ziemniaków, zakłócając przy tym spoczynek nocny sąsiadom.

Wiadomości 0 Comments

BMW UDERZYŁO W MERCEDESA, A NASTĘPNIE DACHOWAŁO. KIEROWCY OBU POJAZDÓW W SZPITALU

Nidziccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 545 Nidzica – Kozłowo. BMW uderzyło w mercedesa, a następnie dachowało. Kierowcy zostali przewiezienie do szpitala. Droga wojewódzka była

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź