Jak stosować serum do rzęs?

Jak stosować serum do rzęs?

Długość i gęstość rzęs w dużej mierze jest kwestią genów, ale nie tylko. Na kondycję rzęs znaczny wpływ ma również nasze ogólne zdrowie, stan organizmu i jego odżywienie. Jeśli chciałabyś mieć piękną i wyrazistą oprawę oczu, nie musisz decydować się na zabieg przedłużający rzęsy. Możesz pomóc im w bardziej naturalny i mniej inwazyjny sposób, stosując specjalne serum. W tym artykule wyjaśniamy, jak ono działa, dlaczego jest skuteczne i w jaki sposób go używać, żeby szybko osiągnąć efekty.

Co powinnaś wiedzieć o swoich rzęsach?

Dobrze wybrane serum stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów przedłużających i zagęszczających rzęsy. Pozwala także ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z używania maskary. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza latem, kiedy nie chcemy nakładać na twarz zbyt wielu warstw makijażu. Na czym jednak polega fenomen serum do rzęs? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw wyjaśnić, jak rosną rzęsy. Proces ten, podobnie jak w przypadku wszystkich włosów na ciele, można podzielić na trzy etapy:

  • Anagen to faza aktywnego wzrostu rzęsy, która jest odżywiana i wzmacniana przez wartości odżywcze dostarczane za pomocą mieszka włosowego. To dlatego tak ważna, dla kondycji wszystkich włosów, jest dieta i zdrowy tryb życia. Im bardziej wartościowe substancje odżywcze, tym mocniejsze i piękniejsze rzęsy. Faza anagenu może trwać od miesiąca do trzech. W tym czasie rzęsy rosną ok. 0,16 mm dziennie i mogą osiągnąć długość nawet 12 mm.
  • Katagen to faza przejścia, w której rzęsa nie jest już odżywiana przez mieszek włosowy.
  • Telogenem nazywamy fazę spoczynku, podczas której rzęsy łatwo wypadają, np. kiedy potrzesz oko albo zmywasz makijaż. Każdego dnia tracimy od jednej do pięciu rzęs i jest to zupełnie normalne. Co więcej, faza telogenu może trwać nawet 100 dni. Mieszek włosowy potrzebuje bowiem sporo czasu, aby przygotować się na wzrost nowej rzęsy. Nie musisz jednak się martwić, ponieważ 90 proc. Twoich rzęs znajduje się w fazie wzrostu.

Dlaczego serum do rzęs działa?

Preparaty na porost rzęs w większości przypadków mają za zadanie wydłużyć fazę anagenu, czyli intensywnego wzrostu oraz skrócić fazę telogenu, czyli spoczynku. Dodatkowo dostarczają do mieszków włosowych cennych substancji, które odżywiają rzęsy. Wybierając serum do rzęs, sprawdź, czy w jego składzie znajdują się takie cenne składniki, jak np. biotyna czy bajkalina. Obie są cennymi substancjami, odpowiadającymi za wzrost mocnych i gęstych rzęs.

Serum do rzęs – jak je stosować?

W dużej mierze zależy to od producenta. Niektóre preparaty trzeba nakładać dwa razy dziennie, jednak może być to mało praktyczne, zwłaszcza rano, kiedy chcemy szybko zrobić makijaż i wyjść do pracy. Najwygodniejsze będzie serum https://www.phlov.com/pielegnacja-twarzy/209-all-you-need-is-lash-5907775581404.html, które wystarczy zaaplikować na brzeg górnej powieki tylko raz dziennie, wieczorem – po demakijażu i oczyszczeniu twarzy. Na efekty w postaci pięknej i wyraźnej oprawy oczu trzeba czekać od dwóch tygodni do miesiąca – w zależności od produktu, którego używasz.

Previous Kolejny sezon Ekstraklasy za pasem. Co powinni wiedzieć kibice?
Next Samochody hybrydowe - co warto o nich wiedzieć? 

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jakie studia ekonomiczne wybrać?

Maj zbliża się już wielkimi krokami, a wraz z nim matury oraz wybór kierunków studiów. Obecnie wiele uczelni oferuje studia ekonomiczne, ale czym w praktyce warto kierować się w czasie

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której

Wiadomości 0 Comments

NARKOTYKI ZABIERAJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Pod takim hasłem trzech dzielnicowych z Posterunku Policji w Pieniężnie realizowało działania profilaktyczne w szkołach podstawowych miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo. Policjanci propagowali wśród najmłodszych i ich rodziców

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź