Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Dopalacze są opracowywane w celu naśladowania skutków narkotyków, które są znane i zakazane. Większość z nich działa podobnie jak kokaina lub inne używki.

Uzależnienie

Dla niektórych użytkowników te narkotyki są atrakcyjne dlatego, że ich status prawny jest nieco niejasny. Chemicy ciężko pracowali nad opracowaniem leków, które nie zawierają cech charakterystycznych i atrybutów, zakazanych narkotyków. Oznacza to, że niektórzy użytkownicy narkotyków mogą się odurzyć tymi substancjami bez konsekwencji. Ponieważ dopalacze są wytwarzane w laboratoriach przez ludzi, którzy nie podlegają standardom kontroli jakości ani nadzorowi rządowemu, dopalacze często radykalnie różnią się w zależności od partii. Jeden producent może wytwarzać dopalacza w określony sposób, podczas gdy inny może działać inaczej. To sprawia, że prowadzenie dogłębnych badań dotyczących skutków dopalaczy jest niezwykle trudne. Naukowcy po prostu nie wiedzą, jak działają poszczególne dopalacze. Leczenie uzależnień nie jest uniwersalne. Zabiegi mogą się różnić w zależności od twoich potrzeb. Możesz wybrać leczenie, które będzie dlacCiebie najlepsze, na podstawie substancji, której nadużywasz, poziomu wymaganej opieki, osobistych potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego lub opcji opieki zdrowotnej, na które możesz sobie pozwolić.

Detoksykacja

Detoksykacja wspomagana medycznie pozwala w bezpiecznym środowisku pozbyć się z organizmu substancji uzależniających. Jest to korzystne, ponieważ czasami odstawienie substancji może powodować nieprzyjemne lub nawet zagrażające życiu objawy fizyczne. Ponieważ detoks nie leczy podstawowych behawioralnych przyczyn uzależnienia, jest zwykle stosowany w połączeniu z innymi terapiami.

Terapia poznawczo-behawioralna

Według American Addiction Centers terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest cennym narzędziem terapeutycznym, ponieważ może być stosowana w przypadku wielu różnych rodzajów uzależnień, w tym między innymi uzależnienia od żywności, uzależnienia od alkoholu i uzależnienia od dopalaczy. CBT może nie tylko pomóc w rozpoznaniu niezdrowych wzorców zachowań, ale może również pomóc w nauce rozpoznawania czynników wyzwalających i rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z uzależnieniem. CBT można również łączyć z innymi technikami terapeutycznymi.

Racjonalna terapia zachowań emocjonalnych

Racjonalna terapia zachowań emocjonalnych (REBT) może pomóc ci rozpoznać negatywne myśli i dać ci sposoby na walkę z uzależnieniem. Celem REBT jest uświadomienie sobie, że siła racjonalnego myślenia tkwi w tobie i nie jest związana z sytuacjami zewnętrznymi ani stresorami.

12 stopni

Jest to forma terapii grupowej, która obejmuje uznanie, że uzależnienie ma kilka negatywnych konsekwencji, które mogą mieć charakter społeczny, emocjonalny, duchowy i fizyczny. Ten rodzaj terapii zaczyna się od akceptacji, następnie przechodzi do poddania się uzależnieniu, aż do zaangażowania w spotkania grupowe. Programy wykorzystują spotkania grupowe do dyskusji i wzajemnego wsparcia.

Leczenie lekami

Leki mogą odgrywać ważną rolę w powrocie do zdrowia w połączeniu z terapiami behawioralnymi. Niektóre leki mogą być stosowane w celu zmniejszenia apetytu, poprawy nastroju i zmniejszenia uzależnień. Na przykład niedawno FDA zatwierdziła lofeksydynę, aby pomóc zmniejszyć apetyt i objawy odstawienia u pacjentów leczonych z powodu uzależnienia od dopalaczy. Leki, takie jak akamprozat, mogą pomóc w ograniczeniu zachowań związanych z piciem. W sensie praktycznym leczenie uzależnienia od dopalaczy, w dużej mierze jest podobne do leczenia z uzależnienia narkomanii. Schemat działania dopalaczy jest bowiem niezwykle podobny do działania twardych narkotyków.

Previous W gdańskim centrum Designer Outlet będzie największy salon Nike w regionie
Next Jak przeprowadzić detoks narkotykowy w bezpieczny sposób?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak przeprowadzić detoks narkotykowy w bezpieczny sposób?

Detoksykacja to oczyszczenie organizmu z substancji odurzających i produktów ich rozpadu. Zespół odstawienia Używanie narkotyków ma niszczący wpływ na cały organizm. Wpływa na wątrobę, nerki, mózg, serce, a także na

Life&Style 0 Comments

Żyjemy w świecie, w którym rządzą mężczyźni. Kobietom wciąż brakuje odwagi

Zdaniem aktorki ruch feministyczny w Polsce jest coraz mocniejszy i bardziej słyszalny. Wciąż pozostaje jednak wiele tematów tabu, do których należy problem przemocy domowej. Gwiazda uważa ponadto, że Polkom wciąż brakuje odwagi

Life&Style 0 Comments

Jak zorganizować wesele jak z bajki?

Wesele i ślub jak z bajki to marzenie pragnienie prawie każdej Pary Młodej. Choć preferencje i gusta możemy mieć różne, to każdy z nas marzy o pięknym ślubie. Huczne przyjęcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź