OKRADAŁ METODĄ ,,NA ŚPIOCHA”. AKT OSKARŻENIA TRAFIŁ DO SĄDU
Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się śledztwo prowadzone przez kryminalnych z węgorzewskiej jednostki policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku. 33-letni mężczyzna usłyszał 21 zarzutów kradzieży z włamaniem. 33-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
W pierwszej połowie października ubr. mieszkańców powiatu węgorzewskiego ogarnął niepokój, ponieważ na spokojnym dotychczas terenie zaczął grasować włamywacz. Gdy wszyscy domownicy spokojnie spali, on przeszukiwał pomieszczenia. Dopiero po przebudzeniu pokrzywdzeni stwierdzali bałagan i brak mienia.
Sprawca wchodził do mieszkań podważając drzwi, okna balkonowe lub piwniczne. Z mieszkań ginęły pieniądze, dokumenty, telefony i biżuteria.
Kryminalni węgorzewskiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Jak się okazało, ma on już na swoim koncie podobne czyny. Oprócz Węgorzewa, swoją przestępczą działalność od września br. prowadził również na terenie Giżycka, Ostródy, Mrągowa i Ełku.
33-latek od 29 września do 16 października br. w wyniku kradzieży z włamaniem spowodował straty na kwotę blisko 21.000 złotych.
Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Obecnie znajduje się w zakładzie karnym i w najbliższym czasie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Może to Ci się spodoba
Piękne plaże, Stare i Główne Miasto, komfortowe apartamenty – Gdańsk na letni weekend
Planujesz urlop i interesują Cię komfortowe apartamenty? Gdańsk to jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym polskich miast. Nie jest to dziwne, jeśli wziąć pod uwagę, że łączy w sobie walory
POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z SENIORAMI
Jak żyć bezpiecznie i nie stać się ofiarą przestępstwa – to jeden z tematów poruszony przez przedstawicielkę olsztyńskiej Policji podczas spotkań z seniorami. Kolejne działania w ramach Programu „Bezpieczny Senior”
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU…PRZEZ CAŁY MIESIĄC
Olsztyńscy policjanci wzorem lat ubiegłych włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami zwracali uwagę na pozytywne aspekty korzystania z Sieci
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!