WAKACJE Z POLICJANTAMI W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

WAKACJE Z POLICJANTAMI W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

W związku ze zbliżającymi się wakacjami kino Helios w Olsztynie zorganizowało dwa seanse filmowe w ramach projektu „Akademia Bezpieczeństwa”. Przed projekcją każdego filmu przedstawiciele olsztyńskiego Wydziału Prewencji i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie prowadzili prelekcje edukacyjne i konkursy pod hasłem „Zabawa to przyjemność – baw się bezpiecznie”.

Olsztyńskie kino Helios w ramach cyklu filmowego „Kino na Temat Junior”, współorganizowanego przez sieć kin Helios i „Gazetę Wyborczą”, opracowało projekt edukacyjny „Akademia Bezpieczeństwa”. Jego celem jest edukacja oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W dniach 7 i 19 czerwca do udziału w projekcie w roli ekspertów zaproszeni zostali przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – funkcjonariusze komórki ds. nieletnich oraz dzielnicowy, a także przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, którzy poprowadzili dla dzieci i młodzieży prelekcje edukacyjne pod hasłem „Zabawa to przyjemność – baw się bezpiecznie”.

Przedstawiciele Policji i ratownicy medyczni rozmawiali z uczestnikami na temat zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas wakacyjnego wypoczynku. Prowadzący przestrzegali przed kontaktem z osobami nieznajomymi, wyjaśniali, jakie zagrożenia czyhają na dzieci podczas zabaw w domu i na podwórku, apelowali o ostrożność podczas korzystania z dróg i na rowerowych wycieczkach. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu dzieci podczas korzystania z kąpielisk. Ratownicy medyczni przestrzegali przed zdradliwym działaniem promieni słonecznych, a policjanci zachęcali, by korzystać z plaż strzeżonych i przestrzegać obowiązujących tam regulaminów. Dzieci ponadto dowiedziały się o założeniach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Przedstawiciele obu służb apelowali, by numery alarmowe nigdy nie służyły do wykonywania żartobliwych telefonów, gdyż ich operatorzy mają za zadanie jak najszybciej zlecić działanie służby ratującej życie i zdrowie potrzebujących. O tym, jak powinna przebiegać rozmowa, gdy dzwonimy pod numer alarmowy, dzieci dowiedziały się dzięki symulacjom, które poprowadził operator z pogotowia ratunkowego wraz z dziećmi, uczestniczącymi w Kinie Na Temat.

Na zakończenie każdej prelekcji przedstawiciele służb przeprowadzali krótkie quizy, podczas których dzieci utrwalały zdobytą wiedzę, a odpowiadając poprawnie na zadawane przez policjantów i ratowników medycznych pytania, mieli okazję otrzymać drobne upominki.

Projekt „Akademia Bezpieczeństwa” realizowany przez kino Helios w Olsztynie zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom oraz ich opiekunom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Dodatkową atrakcją po przeprowadzonej „lekcji” o bezpieczeństwie jest wyświetlona bajka lub film z aktualnego repertuaru.

Previous PODKOM. TOMASZ OKORSKI Z KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W OLSZTYNIE ZŁOTYM MEDALISTĄ 124 ZAWODÓW KLUBU STRZELECKIEGO "GARDA"
Next ZABEZPIECZYLI NARKOTYKI I ZATRZYMALI ŁĄCZNIE 5 OSÓB PODEJRZEWANYCH O POSIADANIE ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WARTOŚCIOWE XIX-WIECZE OGRODZENIE NAGROBKÓW SPRZEDAŁ NA SKUPIE ZŁOMU. 26-LATEK ODPOWIE PRZED SĄDEM

Łupem złodziei może paść wszystko co można zamienić na gotówkę. Nawet stare XIX-wieczne ogrodzenie nagrobków. Tak jak to było w przypadku cmentarza ewangelickiego w gminie Węgorzewo. Tu jednak złodziej nie

Wiadomości 0 Comments

OD KONTROLI NA DRODZE, DO PRZESZUKANIA GARAŻU – ZABEZPIECZONY NIELEGALNY TYTOŃ I ALKOHOL

Iławscy kryminalni zatrzymali 21-latka, który swoim samochodem przewoził prawie 2000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilkanaście godzin później policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zatrzymali 39–latka, który w swoim

Wiadomości 0 Comments

NOWO PRZYJĘCI POLICJANCI WYPOWIEDZIELI SŁOWA ROTY ŚLUBOWANIA

W sali odpraw Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się ślubowanie policjantów. To już czwarta w tym roku taka uroczystość. Dziś do grona warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy dołączyło kolejnych 8 nowo przyjętych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź