Pergola na taras – sprytny sposób na zadaszenie i ogrodzenie przydomowej przestrzeni

Pergola na taras – sprytny sposób na zadaszenie i ogrodzenie przydomowej przestrzeni

Przydomowe tarasy stanowią piękną wizytówkę nie tylko ogrodu, ale również całego domu. Konstrukcyjnie – niezależne od bryły budynku, estetycznie – nawiązujące do jego stylu i dopełniające całości. Pełnią funkcję przedłużenia salonu, pokoju gościnnego lub sypialni – stając się miejscem wypoczynku i rodzinnych spotkań. W celu zapewnienia komfortu przebywania na tarasie, często montuje się zadaszenie, chroniące przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pergole to najpopularniejsze rozwiązanie na zadaszenie tarasów, które pozwala również osłonić wybraną przestrzeń w celu zapewnienia lepszej ochrony przed opadami oraz prywatności.

Co daje pergola?

Pergole są najczęściej wizytówką domów i najczęściej z budownictwem jednorodzinnym się kojarzą, jednak coraz częściej po takie nowoczesne rozwiązania tarasowe i balkonowe sięgają właściciele mieszkań w blokach i budynkach wielorodzinnych, a także w szeregowej zabudowie. Najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach, co nie oznacza że na niewielkich balkonach nie spełnią swojej funkcji. Mają bardzo nowoczesny wygląd, dzięki czemu podkreślają linię modernistycznych brył, ale również dobrze prezentują się na tle typowych wielkomiejskich blokowisk. Konstrukcja pergoli, w przeciwieństwie do równie popularnych markiz, wyróżnia się dużą stabilnością i w pełni zautomatyzowanym systemem sterowania. Zadaszenie może być dodatkowo wyposażone w oświetlenie ledowe, które dobrze się sprawdza w porze wieczornej i zwykle załącza się automatycznie, dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchu. Równie praktycznym udogodnieniem są promienniki ciepła, które pozwalają utrzymać optymalną temperaturę na tarasie nawet w chłodne wieczory.

Jak zbudowana jest pergola?

Głównym elementem konstrukcyjnym pergoli na taras jest szkielet, na którym oparte jest właściwe zadaszenie – w formie lameli lub materiału. Ze względów praktycznych, szkielet ten jest najczęściej wykonywany z bardzo trwałego materiału, jakim jest aluminium, dzięki czemu cała konstrukcja staje się odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie wilgoci. Również tworzące zadaszenie lamele produkuje się z tego samego materiału i maluje się proszkowo, co wpływa na ich trwałość i odporność. System pergoli jest odporny na silne podmuchy powietrza o prędkości nawet do ok 50 km/h, czego dowodem jest trzecia – najwyższa – klasa wiatrowa. Samo zadaszenie natomiast jest ruchome i możemy nim zdalnie sterować dzięki pełnej automatyce – radiowo lub za pomocą aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym. Dodatkowo, decydując się na lamele drewniane lub aluminiowe, zyskujemy możliwość precyzyjnego kontrolowania ilości światła dziennego, podobnie jak w przypadku żaluzji drewnianych i aluminiowych.

Kiedy warto zdecydować się na montaż pergoli?

Montaż pergoli tarasowej oznacza same korzyści dla domowników, a wątpliwości co do niego mogą dotyczyć wyłącznie kwestii finansowej. Faktycznie, zakup pergoli wiąże się ze znacznie większym wydatkiem w porównaniu z tradycyjną markizą, którą dodatkowo możemy zamontować samodzielnie. Ten bardzo nowoczesny system zadaszenia pozwala osiągnąć maksymalny poziom ochrony przed opadami atmosferycznymi i wiatrem, a także komfortu i estetyki. Jeśli spędzasz sporo czasu na swoim tarasie, organizujesz często spotkania rodzinne i z przyjaciółmi, to rozwiązanie z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Osłony boczne pergoli mają dodatkowo za zadanie podwyższyć komfort użytkowania, niezależnie od warunków pogodowych.

Previous Jak zabezpieczyć posadzkę przed wilgocią?
Next Jak zorganizować wesele jak z bajki?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

GŁOŚNA DYSKUSJA PRZY OBIERANIU ZIEMNIAKÓW SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Przed sądem za wykroczenie odpowie dwóch mieszkańców Biskupca. Młodzi mężczyźni w środku nocy, na klatce schodowej jednego z bloków głośno dyskutowali przy… obieraniu ziemniaków, zakłócając przy tym spoczynek nocny sąsiadom.

Wiadomości 0 Comments

ZATRZYMALI 51-LATKA, KTÓRY POSIADAŁ BLISKO 43 KG NIELEGALNEGO TYTONIU

Iławscy kryminalni zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Susz. Mężczyzna posiadał blisko 43 kg nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na prawie 20.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie

Wiadomości 0 Comments

NIE CHCIAŁ UDERZYĆ W SARNĘ – WJECHAŁ DO ROWU

Policjanci olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w godzinach wieczornych. Kierujący busem aby uniknąć zderzenia z sarną, która wybiegła na drogę, najpierw gwałtownie zahamował, następnie wpadł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź