SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI

SPOTKANIE DZIELNICOWEGO ZE STUDENTAMI OBCOKRAJOWCAMI

Dzielnicowy Kortowa spotkał się ze studentami obcokrajowcami studiującymi na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Funkcjonariusz omówił obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Słuchaczom przybliżył także procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Na terenie Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie spotkał się z kilkudziesięcioosobową grupą studentów między innymi z Ukrainy, Litwy Iraku i Arabii Saudyjskiej. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Straży Kortowskiej UWM Olsztyn oraz działającej na terenie Kortowa – przedstawiciele Fundacji „Żak” i programu Erasmus.
Policjant podczas spotkania przekazał informacje na temat obowiązujących w Polsce uregulowań prawnych, przywołał także niektóre zapisy kodeksów: karnego, wykroczeń i Ustawy o ruchu drogowym. Funkcjonariusz zaprezentował również informacje na temat sposobu i możliwości kontaktowania się z Policją w sytuacjach zagrożenia – podał numery alarmowe podkreślając, jakie informacje należy przekazywać korzystając z nich. Wyjaśnił także, jak należy reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa i w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia i omówił założenia krajowej mapy zagrożeń.
Słuchacze dowiedzieli się, w jakie dokumenty powinni być wyposażeni na terenie Polski oraz jak zachowywać się w trakcie interwencji policyjnych.
Na koniec studenci poznali znaczenie elementów odblaskowych, a także o obwiązujące w naszym kraju przepisy mówiące o konieczności ich noszenia.
Spotkanie było również okazją do zaprezentowania umundurowania polskiej Policji i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Uczestnikom na bieżąco odpowiadano na wszystkie pojawiające się pytania i wątpliwości, a także zwrócono uwagę na kwestie różnic kulturowych tak, by możliwe było uniknięcie wzajemnych konfliktów.

Previous "ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO, NIE CHCEMY BYŚ ZNIKNĄŁ"
Next DWÓCH NASTOLATKÓW ZATRZYMANYCH ZA POBICIE MŁODSZEGO KOLEGI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Eko zabawa w Designer Outlet Gdańsk – Posadź z nami drzewo!

Designer Outlet Gdańsk zaprasza do współudziału w akcji proekologicznej POSADŹ Z NAMI LAS!, której głównym celem jest posadzenie minimum 2000 drzew! Specjalnie wybrane gatunki, mające realny wpływ na jakość powietrza

Wiadomości 0 Comments

JEDNOSTKA POLICJI OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Olsztyńską jednostkę Policji odwiedziły przedszkolaki z Olsztyna. Dzieci zapoznały się z pracą policjantów różnych wydziałów oraz oglądały sprzęt i umundurowanie wykorzystywane w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli również zasady bezpieczeństwa, których

Wiadomości 0 Comments

TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO MIROSŁAWA PAŹ

Policjanci nadal prowadzą poszukiwania zaginionego 22- latka. Mirosław Paź ostatni raz widziany był w środę około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź