BYLI TAK PIJANI, ŻE USZKODZILI PŁOT I ZAPARKOWALI OPLEM NA TRAWNIKU PRYWATNEJ POSESJI

BYLI TAK PIJANI, ŻE USZKODZILI PŁOT I ZAPARKOWALI OPLEM NA TRAWNIKU PRYWATNEJ POSESJI

Policjanci wyjaśnili okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Olsztyńskiej w Piszu. Jak się okazało kierujący pojazdem marki Opel Vectra najprawdopodobniej jechał zbyt szybko. W pewnym momencie nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi, uszkodził płot i zaparkował na trawniku prywatnej posesji. Oplem jechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali go w domu. Obaj mężczyźni byli kompletnie pijani.

W nocy z piątku na sobotę, tuż po północy, piscy policjanci otrzymali informację, że na ul. Olsztyńskiej w Piszu pojazd wjechał na prywatną posesję uszkadzając płot.

Na miejscu funkcjonariusze zobaczyli pojazd marki Opel Vectra, który stał na trawniku tuż pod oknami mieszkańców jednego z domów. Uszkodzony był także płot. Właściciel tego auta, będący na miejscu, twierdził, że to nie on kierował oplem, ale jego kolega, który gdzieś uciekł. Mężczyzna dodał, że kierujący prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z głównej drogi, przejechał przez chodnik, uderzył w płot, który zniszczył i zaparkował na trawniku.

Od właściciela opla, 40-letniego mieszkańca piskiej gminy, policjanci wyraźnie czuli alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W dalszym ciągu nie przyznawał się, aby to on siedział za kierownicą tego pojazdu.

Kiedy jeden z patroli policyjnych pracował na miejscu zdarzenia, drugi pojechał sprawdzić miejsce zamieszkania wskazanego kolegi. Funkcjonariusze zatrzymali go w domu. Był to 31-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna ten także był kompletnie pijany. Zaprzeczał, aby to on kierował oplem. Policjanci przewieźli go do komendy, aby sprawdzić stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po wytrzeźwieniu okazało się, że to 31-latek siedział za kierownicą opla. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do jego popełnienia. Powiedział funkcjonariuszom, że uciekł z miejsca zdarzenia ze strachu przed odpowiedzialnością.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Previous PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ 2 KOLIZJE. MIAŁ PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU
Next UKRADLI ZŁOM I SPRZEDAWALI GO W INNYCH PUNKTACH SKUPU ZŁOMU. USŁYSZELI ZARZUTY

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

PIJANI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z RUCHU

Tylko w ciągu ostatniej doby w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiło 6 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję drogową. Drugi “wpadł” popełniając wykroczenie. Kolejnego, na

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

UKRADLI SAMOCHÓD I ŻĄDALI PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT. USŁYSZELI ZARZUTY

Olsztyńscy kryminalni podczas zasadzki zatrzymali osoby, które były odpowiedzialne za kradzież pojazdu, a następnie próbę wyłudzenia pieniędzy za jego zwrot. Odzyskali również wartego 35 000 zł mercedesa. Zarzuty usłyszała 26-

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

JEDEN ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, DRUGI GROZIŁ BYŁEJ PARTNERCE

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 37-letniego mieszkańca Olsztyna, który według ustaleń policjantów od ponad 3 lat miał znęcać się nad konkubiną i czwórką małoletnich dzieci. Natomiast 25-latek z Susza dobrowolnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź